Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчици, термостати и др. термо устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Датчици, термостати и др. термо устройства

    За Ванката 98:
    Същата работа като Жоровата. ТМ-100 е къс, такъв ти трябва за прибора. ТМ-104 е дълъг, той е аварийния.
    Не знам на какво казваш несъответствие между показометъра и лампата. Лампата светва при внезапно прегряване, когато термометърът още не се е усетил. Зависи от датчика. ТМ-104 я пали на 92 градуса (с допустима грешка +6 градуса), ТМ-104-Т - на 104 градуса (с допустима грешка +3 градуса).

    Коментар


    • #17
      До: Датчици, термостати и др. термо устройства

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Адаш, дай ми този термостат а аз ще ти дам същия, чисто нов, който си отваря на 80. Аз експериментирах с навиване на винта с цел да отваря на по-ниска температура но под 75 не можах да го сваля, защото започва да стои леко отворен.
      Той е на Ники. Така че от него зависи съгласието.
      Иначе термостатът е в мен, все още не съм го пренастройвал, бях го планувал за утре...
      Но ще го отложа до като се уточните.

      Коментар


      • #18
        До: Датчици, термостати и др. термо устройства

        Сигурен ли си, че твоя е същия и че отваря на тия градуси? Toзи е за Умз 421 мотора, незнам на товя Волгов дали ще стане, ако става и ви е удобно да направите бартера няма проблеми.

        http://forum.offroad-bulgaria.com/at...5&d=1232047535
        http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1232047495

        Като десния е май...
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          До: Датчици, термостати и др. термо устройства

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          За Ванката 98:
          Същата работа като Жоровата. ТМ-100 е къс, такъв ти трябва за прибора. ТМ-104 е дълъг, той е аварийния.
          Не знам на какво казваш несъответствие между показометъра и лампата. Лампата светва при внезапно прегряване, когато термометърът още не се е усетил. Зависи от датчика. ТМ-104 я пали на 92 градуса (с допустима грешка +6 градуса), ТМ-104-Т - на 104 градуса (с допустима грешка +3 градуса).
          ясно ще ги проверя дали са тези номера и ако не са ще ги сменя и ще пиша. Благодаря Стефчо!!!
          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

          Коментар


          • #20
            До: Датчици, термостати и др. термо устройства

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Сигурен ли си, че твоя е същия и че отваря на тия градуси? Toзи е за Умз 421 мотора, незнам на товя Волгов дали ще стане, ако става и ви е удобно да направите бартера няма проблеми.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...5&d=1232047535
            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1232047495

            Като десния е май...
            Моя(ите) са за волгов двигател( с два клапана ). Същия, като десния на снимката.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              До: Датчици, термостати и др. термо устройства

              Аз пък имам проблем с манометъра на Варшавата. Показва стабилно 0, максимум 1 атм при пълна газ. Явно лъже. След оглед на датчика установих, че е същия на вид като този на Москвичите. Купих съответно такъв, но още не съм го монтирал. Интересува ме как изглежда оригиналния и дали предположенията ми са верни, или просто съм си купил още една интересна, но ненужна вещ? Пък в крайна сметка, днес ще пробвам с Москвичов, пък да видим какво ще излезе.

              Коментар


              • #22
                До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                пък да видим какво ще излезе.
                Налягането се преобразува в съпротивление....т.е. дори да има малка разлика нещо трябва да покаже...после по това което е показал ще го мислим
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                  Датчиците за налягане на маслото на "Москвич" 407-408-412 и "Варшава" 223 се оказаха взаимозаменяеми. Освен, че са еднакви на външен вид, явно работят по един и същи начин. Снимки и разказ за свършеното днес има в темата ми за Варшавата.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                    Кой от тези двата ще стане на УМЗ417. Питам щото аз съм с такъв мотор, а термостата ми е съвсем друг пък е за смяна. По магазините има само като тези на снимките даже си взех от по-късия. Само че като тръгнах да го сменям, останах неприятно изненадан. Този с който съм в момента е с пружината към главата. Този по-късия става като диаметър но трябва да го обърна обратно /с пружината към радятора/. Как мислите, ще има ли проблем? За термостата с който съм в момента нямам съмнения че е за УАЗ щото съм го купувал от КАРБОН /ама сега няма и там/ преди две години, карал съм го на Буханка а сега и на джипа. Жалко че нямам снимка да Ви го покажа.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                      Нито един от двата.
                      Пружината(патрона) задължително трябва да е от към главата по простата причина, че именно патрона се нягрява и отваря клапата. А като го сложиш към радиатора той ще бъде постоянно в студена вода(като позагрее става хладка, но не вряла) и мотора ще си прегрее на малкия кръг, а термостата няма да ти отвори или ако отвори ще го направи на някакви критични за двг стойности на температурата.

                      Аз имам за 417, ако успея да го снимам ще ти го покажа.
                      И си прав, че няма нищо общо - той е един плътен и широк, и се набива в чашката.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        И си прав, че няма нищо общо - той е един плътен и широк, и се набива в чашката.
                        Аха. Добре го описа. Снимай го да го видят колегите, аз го знам
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Нито един от двата.
                          Пружината(патрона) задължително трябва да е от към главата по простата причина, че именно патрона се нягрява и отваря клапата. А като го сложиш към радиатора той ще бъде постоянно в студена вода(като позагрее става хладка, но не вряла) и мотора ще си прегрее на малкия кръг, а термостата няма да ти отвори или ако отвори ще го направи на някакви критични за двг стойности на температурата.
                          Е те това ме накара да си върна стария термостат. Той поне отваря частично. Така че търся термостат за 417 с гарантиран произход. Имам чисто нов като този от снимката по-горе /по-късия/ купен от Карбон. Който му трябва да казва.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                            Да за 41710 е друг (както на 451,414), моя е от военните взет, производство СССР, зимата държи под 70 градуса на късо каране и включено парно, лятото над 80градуса с какви ли не изтезателства не минава, за сега съм си доволен.
                            Само на последните 417 незнам дали не са като 421, дето водната помпата е на блока и май е като този по-дългия, но не съм сигурен
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #29
                              До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                              Термостати -

                              ТС 107-1306100-01М - 80 градуса ,ВОЛГА, УАЗ, ГАЗЕЛ, СОБОЛ с двиг. ЗМЗ до 2004г

                              ТС 107-1306100-02М - 70 градуса,МАЗ; БЕЛАЗ; МОАЗ; К700 с двиг. ЯМЗ 8401.10, 8423.10; УРАЛ с двиг. Камаз 741

                              ТС 107-1306100-05М - 82 градуса,
                              ВОЛГА, УАЗ, ГАЗЕЛ, СОБОЛ с двиг. ЗМЗ с 2004г.; КАМАЗ, УРАЛ с двиг. КАМАЗ Евро 2

                              ТС 108-1306100-01М - 80 градуса
                              ГАЗ 53, 3307, 3308, автобуси ПАЗ, КАВЗ с двиг. ЗМЗ

                              ТС 108-1306100-03М -70 градуса,
                              УАЗ с двиг. УМЗ

                              ТС 108-1306100-04М - 70
                              ЗИЛ, автобуси ЛАЗ с двиг. ЗИЛ

                              Т.е. за старите чугунени водни помпи за УМЗ - Т108-03М къс термостат

                              за новите алуминиеви помпи ТС107. 01 или 05.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                До: Датчици, термостати и др. термо устройства

                                Защо не пробвате от някой западен автомобил, аз сложих от BMV и вече няколко години няма проблем, държи зиме лете 80 градуса.
                                Наложи се малко напасване но стана.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X