Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединителя

    появи се последно време едно тресене и разко тръгване при пускане плавно на съединителя и когато изключа от скорост и започна да намалявам плавно ,малко преди да спре колата се усеща нещо като леко подскачане и придърпване
    някои да има идея от каде идва проблема?

  • #2
    До: проблем с уаз469

    Нещо като съединител при тръгване ми мяза а като лагер на спиране
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: проблем с уаз469

      лагер на дифа ли?
      съединителя понеже сменях двигателя съм го гледал като нов си е
      какво може да му е?

      Коментар


      • #4
        До: проблем с уаз469

        Първоначално публикуван от Tsvetan
        е са ако ми обасниш кво се опита да кажеш ще е много добре
        Според колегата NIK доколкото аз го разбрах с две думи причините са две и /или може да е от съединителя при тръгване и/или лагер при спиранеСпоред мен е каре полуоскаА според вас колега какво еТова ми прилича като преглед на болен по нета и накрая нищо му няма ще я излекуваме

        Коментар


        • #5
          До: проблем с уаз469

          аз имах съштия проблем преди около месец регулирах съединителя,смених каретата на кардана и лагера на пиньона и се оправи Успех
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #6
            До: проблем с уаз469

            проблема със съединителя е отстранен оказа се много тъп... незатегнат хубаво капак на главата и теч на масло отзад на двигателя ,така че да не го видя съответно е омаслило съединителя и от там се е получило тва гадно подскачане
            по интересен е другия проблем и понеже леко капе масло от задния диф съм решил да сменя семеринг та ще погледна и лагера и моля за кратко описание на операцията ,която ми предстои

            Коментар


            • #7
              До: проблем с уаз469

              при мене беше предния свалих кардана и му смених единия фланец и карето и забелязах че пиньона има малък луфт и разглобих диференциала и се оказа 4е е паднала циментацията на лагера и го смених Успех
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                До: проблем с уаз469

                а трудно ли се сменя въпросния лагер ?

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с уаз469

                  Ако имаш скоба не, но най вероятно и лагерите на касетата са за смяна щом двойния на пиниона е заминал
                  Моя съвет е смени семеринага с някой качествен- не тия от 3лв, и ако няма много луфт карай. Моя така си го зех с доста луфт и още немам ядове да чукна на дърво
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X