Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател на УАЗ или друг втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на двигател на УАЗ или друг втора употреба

    колеги дайте съвет,предстои ми ремонт на мойта уазка на двигателя,пуши и гори масло,двигателя ми е 21 майстора тук в Тетевен ми предлага вариант да разглоби двигателя да шлайфа ризите и да сложим бутала с размер 93.5мм за да дигнем мошноста на двигателя щот сега ми е слабичак,но по груби сметки парите няма да са под 400-500лв.ако купя втора употреба двигател със скорости примерно на опел сенатор 3.0 кубика и 180 к.с няма ли да е по добре,двигателя със скоростите е около 300лв. и с преправяне ще стане горе доло пак около 500лв.дайте съвет!!!???благодаря
    [SIGPIC][/SIGPIC] -OFF ROAD и много сливова:lol:

  • #2
    До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

    Като шлайфаш, давай по-добре със 100мм бутала. Става около 3 литра. Сложи глава 24Д(не съм сигурен, но ако не става 24 на твоя блок шлайфай старата за пасване на по-силния октан), хубав карборатор и си готов.
    Така поне знаеш че всичко ще ти е 6, ще си го пипнал както ти искаш.
    Другият вариант е друг читав двигател, та дори и 24...
    Че да хвърляш пари по 21 и да го оставиш в оригинален вид малко не си заслужава според мен.

    Коментар


    • #3
      До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

      Тия ризи нема да може да ги шлайфа до 100мм
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Като шлайфаш, давай по-добре със 100мм бутала. Става около 3 литра. Сложи глава 24Д(не съм сигурен, но ако не става 24 на твоя блок шлайфай старата за пасване на по-силния октан), хубав карборатор и си готов.
        Така поне знаеш че всичко ще ти е 6, ще си го пипнал както ти искаш.
        Другият вариант е друг читав двигател, та дори и 24...
        Че да хвърляш пари по 21 и да го оставиш в оригинален вид малко не си заслужава според мен.
        колега в никакъв случай няма да стане да шлайфам ризите за да сложа 100мм бутала,в книгите за руски йипове допостимото и последно шлайфане е 93.5мм не че не мога още малко но много му скасявам живота,незнам......може да пробвам с 950мм,все пак го карам само в Неделя.....какво ще кайете колеги.....добра идея ли е???
        [SIGPIC][/SIGPIC] -OFF ROAD и много сливова:lol:

        Коментар


        • #5
          До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

          варианта с други двигатели го отхвърлям,много преправяне има,и се нещо почва да се чупи!!!Купил съм и два блокажа от БТР и ще ги слагам и тях,кажете ми дали като съм без серво ще завивам трудно???Едни хора ми казват че ако катера баир на завой няма да мога да завия,има ли нещо такова???И от какво да си сложа хидравлика на по сносна цена,около 200-300лв.евентоално ако е нужно.....сега се справям идеално с кормилото понеже съм си як в рацетеблагодаря
          [SIGPIC][/SIGPIC] -OFF ROAD и много сливова:lol:

          Коментар


          • #6
            До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

            Не знам дали ще намериш бутала на този ремонт.
            От стари наличности може и да има.
            Да шлайфа 21 глава - нямам опит и не знам до къде може въобще да се шлайфа.

            По добре си намери по нов двигател от тъй наречения "21".

            Само като чуя народното М-21 и падам.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

              Орегиналните ризи много ясно неможе да се шлайфат на 100мм
              Предполагам че с ЗМЗ402.1(така наречения волгов 24) ако попаднеш на читав ще върви супер
              Ако си с оргинални гуми нямаш проблем с завиването, а за в баир да неможе да завие мисля че не са прави хората дето са ти казали това
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                Първоначално публикуван от niko82 Преглед на мнение
                варианта с други двигатели го отхвърлям,много преправяне има,и се нещо почва да се чупи!!!Купил съм и два блокажа от БТР и ще ги слагам и тях,кажете ми дали като съм без серво ще завивам трудно???Едни хора ми казват че ако катера баир на завой няма да мога да завия,има ли нещо такова???И от какво да си сложа хидравлика на по сносна цена,около 200-300лв.евентоално ако е нужно.....сега се справям идеално с кормилото понеже съм си як в рацетеблагодаря
                За хидравликата на волана и блокажите има доста изписано тук - давай с търсачката.
                А завиването става мааалко по серт при зацепен блокаж, но в никакъв случай не означава невъзможно завиване. Като знам какви, слаби в ръцете, пичове си карат с шперове и без хидравлика, а ти щом си здрав почти няма да го усетиш

                п.п. а на 402 не могат ли да се набият от новите ризи на 100мм

                Коментар


                • #9
                  До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                  Нямя ризи 100мм за Уаз.Тия със 100 мм бутала са със заляти ризи.
                  Тая преправка където говориш се прави с ризи от Зил като се престъргват и после се слагата 100мм бутала от Уаз.

                  Колко е надежна незнам обаче дочух,че не много.

                  Ти поне видя какво е решението на проблема
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Нямя ризи 100мм за Уаз.Тия със 100 мм бутала са със заляти ризи.
                    Ясно.

                    Тая преправка където говориш се прави с ризи от Зил като се престъргват и после се слагата 100мм бутала от Уаз.
                    Колко е надежна незнам обаче дочух,че не много.
                    Май скоро ще го правя и аз тоя ход и ще разбера за надеждността му.

                    Ти поне видя какво е решението на проблема
                    Така е. Твоят вариант си е класиката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                      Переделка ЗМЗ 402 в трехлитровый
                      На свою УАЗку сделал из ЗМЗ 402 трехлитровый. Гильзы от ЗИЛа после некоторых токарно расточных работ встали в 402 блок. Поршня и шатуны от трех литрового УМЗ подобрал по гильзам, прокладка ГБ тоже от УМЗ подошла без переделок. Да еще накрыл все это головкой от 3102 форкамерной.
                      Насчет перегрева:
                      Мужик который ставил гильзы в блок видно в этом деле понимал, стенку у гильзы оставил на мой взгляд даже толстую, миллиметров 7, а стенки блока остались почти прежними. Вытачивалось только место где шпильки, конечно водяная рубашка в некоторых местах тонкая, но компенсируется большим давлением воды, шкив на помпе меньше, радиатор стоит от 3102, такой большой и толстый, но не тот который ставят сейчас. При температуре воздуха +25 и скорости ~110 температура стабильная, больше, медленно ползет, но это следствие высоких оборотов больше 4000.[Shurik] наверх
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                        M/у другото са видях в уазбука,че има и гилза ЗМЗ 100 мм ама дали това чудо може да се намери тука незнам.Малко ме съмнява.

                        http://uazbuka.ru/engine.htm#dv3x24
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                          Извинявам се за спам-а,но не виждам смисъл да се съживява мъртвец.Ако това е единствение начин да тръгне въпросното возило,в смисъл че,няма друга възможност-ок.Но иначе...
                          По повод друга марка двигател,Сенаторовия не се слави с особена издържливост.Мощен е,но и разхода му е един приятен...Иначе става и то Скорпио.И те имат 6-так.Аз лично бих заложил на БМВ.Видял съм за какво става въпрос,когато е качен на Джип-ка...
                          При всички случаи,обаче системата на преправяне е една:
                          Двигател и скорости в комплект(с всички преправяния по ел.и охладителна система),отделна раздатка(примерно ГАЗ69) и евентуално преправяне на карданите...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            M/у другото са видях в уазбука,че има и гилза ЗМЗ 100 мм ама дали това чудо може да се намери тука незнам.Малко ме съмнява.

                            http://uazbuka.ru/engine.htm#dv3x24
                            Два комплекта барабар с бутала и сегменти в склада.

                            Комплект ЗМЗ-410
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              До: ремонт на двигател на уаз или друг втора употреба

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Извинявам се за спам-а,но не виждам смисъл да се съживява мъртвец.Ако това е единствение начин да тръгне въпросното возило,в смисъл че,няма друга възможност-ок.Но иначе...
                              По повод друга марка двигател,Сенаторовия не се слави с особена издържливост.Мощен е,но и разхода му е един приятен...Иначе става и то Скорпио.И те имат 6-так.Аз лично бих заложил на БМВ.Видял съм за какво става въпрос,когато е качен на Джип-ка...
                              При всички случаи,обаче системата на преправяне е една:
                              Двигател и скорости в комплект(с всички преправяния по ел.и охладителна система),отделна раздатка(примерно ГАЗ69) и евентуално преправяне на карданите...
                              Подкрепям напълно.

                              21 двигател да слагаш 100 мм. - О-зъм

                              Накрая играта ще излезне да си купиш нов.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X