Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

    каква може да е причината най-силно дърпа след като излезна от река имам чувството че само лявата гума спира
    проверил съм накладки обезвъздушавал съм какво ли още не и не се оправя

  • #2
    До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

    Напълно нормално.Докато не изсъхнат и другите барабани ще е така.Оправия май няма,поне аз не я знам.

    Иначе ако го прави и на сухи спирачарки си регулирай луфта м/у накладките и барабана от ексцентриците.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

      Добър реглаш на наклатките нищо друго.

      Коментар


      • #4
        До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

        Така си е направена. Може да и свикнеш на номерата. А може да изхвърлиш всички спирачни цилиндри, и да сложиш от Волга 24 предни и от 2410 задни, и да забравиш за случая. Те са саморегулиращи, номерът с дърпането изчезва.
        Уф. Или беше обратното. Бе, виж в архива, както съм писал преди - така е правилното.

        Коментар


        • #5
          До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

          знам за варянта за цилиндърчета от волга включително съм ги купил но не видях голяма разлика и реших да се допитам до вас
          благодаря

          Коментар


          • #6
            До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

            На автомобили УАЗ без сервоапарат отзад се слагат спирачни цилиндри Ф32 мм.
            За автомобили УАЗ със сервоапарат се поставят спирачни цилиндри Ф25 мм.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

              Тогава или си мокрил само едните колела, или нещо верно не е в ред

              Като смениш накладките, всичките едновременно, ги регулираш по Камасутрата с ексцентриците. Повече с тях не се разправяш. Ако всички цилиндърчета са изправни, и всички тръбички до тях - също, и ако барабаните са здрави, трябва да спира нормално като лека кола.

              Коментар


              • #8
                До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                каква може да е причината най-силно дърпа след като излезна от река имам чувството че само лявата гума спира
                проверил съм накладки обезвъздушавал съм какво ли още не и не се оправя
                Бе,ти се радвай,че въобще спира нещо.Така си е устроена.Стефан казва:"...щото е мислена да води танкова колона в калта.За какво са и спирачки..."
                Оправията е само една-лекува се с дискове...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ако всички цилиндърчета са изправни, и всички тръбички до тях - също, и ако барабаните са здрави, трябва да спира нормално като лека кола.
                  Това е до първия гьол след което няколко километра не спира после още толкова се дъпра ту наляво,ту надясно и таман вземе та се оправи положението па дойде другия гьол

                  Ако не може да свикнеш с това сменяй автомобила.И не се притеснявай всичко си е наред това си му е в характера
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                    ...Или сложи дискове.По възможност и отзад.
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                      за смяна на автомобила и дума не може да става това е любимия ми конструктор лего от 6 годишен се занимавам с руски машинки
                      да се похваля оправих проблема ,но не с натягане а с разхлабване на 1 от ексцентриците явно е карал накладката да седи под ъгъл

                      Коментар


                      • #12
                        До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                        Под ъгъл незнам ама явно точно това колело ти е задържало повече
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                          не просто от долу ексцентрика е бил почти максимално навън а горния точно обратното и...

                          Коментар


                          • #14
                            До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                            Е точно тоя номер може да използваш като си сам, без лебедки, дъски, крикове и лопати. Стягаш спирачките на двете колела и имитираш блокируеми диференциали. Като излезеш ги пускаш пак. Мръсно, бавно, обаче за краен случай си е на мястото
                            УАЗ - джипът който може да живее в гората сам!

                            Коментар


                            • #15
                              До: УАЗ-ката дърпа на ляво при спиране

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Е точно тоя номер може да използваш като си сам, без лебедки, дъски, крикове и лопати. Стягаш спирачките на двете колела и имитираш блокируеми диференциали. Като излезеш ги пускаш пак. Мръсно, бавно, обаче за краен случай си е на мястото
                              УАЗ - джипът който може да живее в гората сам!
                              Това уаза си е голяма работа, спор няма.
                              Волговите тазове със саморегулиращи накладки не ми вдъхват голямо доверие в калта.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X