Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя за горска УАЗка и ГАЗка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боя за горска УАЗка и ГАЗка

    Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
    Колега един въпрос:
    Как докарахте мата на боята и каква е?
    ООО забравих да те похваля - Свършили сте перфектна работа! Браво!
    Боята е българска, на Лакпром София, като си поиграх малко да убия зеленото, но може още. Към нея се добавя матик агент, производство на BODY от 10 до 30% споерд желанието за степен на матовост. Лошото е че това чудо снижава много здравината и. Снимките долу са на първата ми джипка и показват добър вид, но в действителност покритието е доста крехко та трябва да се пази в името на гъдела за окото. Просто като го сложих и боята стана толкова рядка, че не се наложи да я разреждам за пистолета. Това пък ми коства по-голям разход и се оказа че не ми остана резерв за корекции. Най досадно е миенето на изкаляната джипка обаче-в тези микропори на матираната боя се набива кал и трудно се мие. Все пак аз съм влюбен в творението си и полагам необходимите грижи. ето я и нея:
    Прикачени файлове
    0886 854 174

  • #2
    До: Вратата на Газката е тясна !

    Да не ти пука. Като ти писне и решиш да я пребоядисваш, може да идем при едни в завода в Световрачене, и те да направят каквато трябва. Щото цялата история излиза много сложна. И няма смисъл човек да се захваща ако познава специалисти.

    Коментар


    • #3
      До: Вратата на Газката е тясна !

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Да не ти пука. Като ти писне и решиш да я пребоядисваш, може да идем при едни в завода в Световрачене, и те да направят каквато трябва. Щото цялата история излиза много сложна. И няма смисъл човек да се захваща ако познава специалисти.
      Сега съм захванал една, която искам да е 100% оригинална и като стигна до боята /току-що изчистих купето и шасито на пясъкоструен апарат/ ще те потърся да го свършим както трябва. Благодаря за предложението!
      И понеже още не съм изчел всички правила в сайта, ако обичаш пални ми лампата как да си възстановя свободното пространство за снимки, което съм заел вече с качени от мен? И пак благодаря!
      0886 854 174

      Коментар


      • #4
        До: Вратата на Газката е тясна !

        Цвета ти е хубав,мата също ама това където го каза за крехкостта на боята направо мен ме ядоса

        За мен най вожното качество на боята е да е здрава.Може да е цялата одраскана ама да не се бели и люпу лесно.
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Вратата на Газката е тясна !

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Цвета ти е хубав,мата също ама това където го каза за крехкостта на боята направо мен ме ядоса

          За мен най вожното качество на боята е да е здрава.Може да е цялата одраскана ама да не се бели и люпу лесно.
          За люпене не се люпи-грунда е за тази боя и е обработена грамотно, но без да съм химик разсъждавам така: Лака дето дава гланца и споява пигментните вещества на боята се уврежда с този мат и от там идва проблема. А съм се заглеждал по внесени от запад бивши военни автомобили-и те са матови, ама не им се драска лесно боята. Питах и в магазин за маркови бои-там също ползват същия мат... Ако някой може да предложи информация за това матиране, нека каже. Може пък и от боята да е.
          0886 854 174

          Коментар


          • #6
            До: Вратата на Газката е тясна !

            Не бе, всичко е много по-лошо. Правилната боя за джипове всъщност е за комбайни и трактори. Износоустойчива. Обаче класическата била някъв ужас от пет компонента, и или в завода - или хич((( Та моят просветен избор е Световрачене. Понеже и без това работим с едни хора от там по някви специални бои, пък други такива спецове и не познавам))

            Ох брат ми, намерил си и ти кого да питаш по компютърни въпроси ... Първото улично куче ще ти каже повече и по-умно.

            Коментар


            • #7
              До: Вратата на Газката е тясна !

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Не бе, всичко е много по-лошо. Правилната боя за джипове всъщност е за комбайни и трактори. Износоустойчива. Обаче класическата била някъв ужас от пет компонента, и или в завода - или хич((( Та моят просветен избор е Световрачене. Понеже и без това работим с едни хора от там по някви специални бои, пък други такива спецове и не познавам))

              Ох брат ми, намерил си и ти кого да питаш по компютърни въпроси ... Първото улично куче ще ти каже повече и по-умно.
              Стефане, подхванал си добра тема за боя на горска джипка. Имаш ли конкретна техническа информация, параметри?
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                Да бе, и аз много се интересувам защото ми предстои в момента. А според вас как би излеждал УАЗ-а по добре? С гланц или мат?
                Последно редактирано от Sasho74; 15-02-08, 15:58.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                  Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                  Да бе, и аз много се интересувам защото ми предстои в момента. А според вас как би излеждал УАЗ-а по добре? С гланц или мат?

                  С кал
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    С кал
                    +1
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                      Всички добавки,които се слагат в боята(матпаста,еластификатори,и др),влошават качеството на боята.Акрилната боя е акрилен лак с добавени в него пигменти,затова в последните години и за цветове,които не са металик се ползва базова боя (доскоро на нитроакрилна основа,а вече,водоразтворима) и отгоре безцветен лак.Така проблемни цветове,като червено и ярко синьо,които избледняват от слънцето,запазват цвета си.
                      За качествен мат,си требва матлак (според моя опит).Не съм пробвал полиуретановата боя на Лакпром Световрачене,може да е добра.
                      В тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21700 съм качил и снимки на направен с мат лак детаил.
                      Поздрави.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                        За хубава матова боя е нужна каква да е боя и добър бояджия.Като боядисвахме късия Ровър с акрилна боя, майстора го мина първа ръка и като го видях гланциран ми стана лошо. Дигнах врява, това да не е Кайен бре викам, оня се хили и вика да не врякам. И с втората ръка го направи матов.
                        Последно редактирано от targa; 15-02-08, 20:35.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                          Има явно доста технологии, и е интересно да съберем тези, които са подходящи за гората. Важно е да издържа максимално време на клони и храсти, вероятно да е много слоеста, добре изпечена боя. Защитен лак сигурно е добре, но да не дава гланцов ефект, за да не личат и дразнят драскотините.

                          Оригиналната боя на Хънтъра ми е много добра, много добре положена но на места около праговете и по калниците просто се изтърка и почвам да мисля за боядисване.

                          Вероятно на най-изтъркващите се места ще сложа и неръждаеми елементи за в бъдеще.

                          За броните също е интересно какво боядисване е за предпочитане - от солта и постоянните ударчета стоманата постeпенно ръждясва.
                          Последно редактирано от Веско; 24-02-08, 01:46.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #14
                            До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                            Преди да се хвана собственоръчно да бълбучкам съставките за моята боя, ходих до ЛАКПРОМ да питам за военна боя, но там ми казаха че в момента нямат от нея. Ако искам да си поръчам пък, трябва да е минимум 5 тона, че да пуснат партида...
                            Поне е ясно че там знаят как се прави и ако има някой там приятел, можем да се доберем до някаква читава рецепта /ако не е военна тайна/
                            Струва ми се че най-добрия вариант ще е върху здравата основа да се нанесе здрава боя и най-отгоре да се сложи безцветен лак с матираща съставка и такава, която да го прави по-здрав. Не разбирам от тези тънкости, но се надявам да има добър газкаджия с добри познания в тази област и още по-добро желание да ни освети по тънката материя.
                            0886 854 174

                            Коментар


                            • #15
                              До: Боя за горска УАЗка и ГАЗка

                              Миналата година купих и възстанових за едни момчета бордови Уаз , който трябваше да подарят на баща си.
                              Горкия, така и не доживя да си види подаръка. Та..едно от условията беше да е абсолютен оригинал и боята приятно матова.
                              Правих, струвах и забърках около 8 литра , докато я догодя на цвят. Използвах зелен автоемайл лак и кафяв грунд за черни метали .
                              На 10-та минута след боядисването гланца изчезна. А за здравината на боята - средна хубост .

                              Последно редактирано от Веско; 18-02-08, 20:45.
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X