Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем със съединителя на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем със съединителя на УАЗ

    Здравейте, собственик съм на един уаз 452 фургон.Доста е очукан но технически е бетон(или поне беше).Проблема е в това, че изведнъж изгуби съединител.До тука нищо кой знае какво, и преди съм го играл този мач с други МПС-та, но тук странното е че съединителя не отделя, но педала си е нормално твърд.Имам в предвид че ако примерно съм изкривил вилка, няма да е със същата твърдост както преди.Прегледах всички щанги до вилката, здрави са и я бутат.Натегах ги, разхлабвах ги, нищо.Самата вилка има аксиален и радиален луфт от около 10-15мм .Нямам си представа дали това влиза във заводските норми за технологичен луфт на руснаците .Или вътре нещо не е както трябва, може би аксиалния лагер да е отишъл по дяволите .Скорости ще се свалят, това е сигурно, но бих бил благодарен ако порасъждаваме върху темата...Уазика го взех миналата седмица, карал съм го два пъти(втория път за кратко поради случката описана по-горе), така че опита ми е нулев специялно с УАЗ.
    harley davidson-fan

  • #2
    От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

    Залепнал или натрошен феродов диск. Не очаквай изненади приготви си притискател, лагер, феродов диск. Иииии не помня уаз имаше ли лагерче в маховика.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

      Очаквах подобен отговор, но най-ме беше страх от него... .Незнам само тези палци как се регулират, а и нямам опашка от първичен вал да си центровам феродовия.Ще го мисля някак.
      harley davidson-fan

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

        Вземи си диафрагмен притискател, не с палци. Не знам има ли за твоя вариант де ама при мене е диафрагмен. Иначе палците са лесни ама досадни.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

          Не ми се влиза във филма...Просто не искам да хвърлям прекалено усилия и пари по този джип.Не е рентабилен...Разкажи за тези палци, аз не се оттегчавам лесно
          harley davidson-fan

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

            Ти да не мислиш че аз знам? Просто каквото се счупи в УАЗа слагам последен модел.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

              http://stroy-technics.ru/article/cts...vtomobilei-uaz С поздрав Борето (Най важното е на края)

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                По вероятно е да е скъсал главинката на феродовия и да се размине само със смяна на феродовия диск.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                  Може да си счупил и някой и друг палец или осите им.

                  Реглажа...някога го правихме в училище, ама не помня подробно, трябва си ръководството да се види. Целта беше палците да са в една равнина където ги натиска лагера, и тази равнина трябва да е успоредна на равнината, в която се присъединява притискателния диск към маховика. Освен това и разстоянието между двете равнини трябва да е в някакви граници.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                    Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                    Не ми се влиза във филма...Просто не искам да хвърлям прекалено усилия и пари по този джип.Не е рентабилен...Разкажи за тези палци, аз не се оттегчавам лесно
                    Палците ...ако са им здрави иглените лагери , трябва само да са регулирани в една равнина. Става лесно с дръжка на шублер .
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      http://stroy-technics.ru/article/cts...vtomobilei-uaz С поздрав Борето (Най важното е на края)
                      Благодаря за матеряла, утре след работа хващам гугъл преводач и се хващам на четене.Забравих да направя едно леко уточнение,на излизане от гората, за момент съединителя е започнал да отделя(не я шофирах аз тогава, и не мога да съм абсолютно убеден в това твърдение) за момент.Така че едва ли съм скъсал нещо...
                      harley davidson-fan

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                        Може и само цилиндър амбриажен да е.
                        Не каза каква е системата дали си със старите педали и помпа.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          По вероятно е да е скъсал главинката на феродовия и да се размине само със смяна на феродовия диск.
                          Май не четеш първият пост.Ако скъса главинка няма да тръгне
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                            Паднала е пружина от феродовия диск.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странен проблем със съединителя на УАЗ

                              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                              Може и само цилиндър амбриажен да е.
                              Не каза каква е системата дали си със старите педали и помпа.
                              Не съм със хидравличен съединител.Това най-ме учуди, от педала, до вилката е на щанги.Свикнал съм на руските техники съединителите да са хидравлични но тук е изключение...С горни педали е, произведена е през 1980г.
                              harley davidson-fan

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X