Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опорите на радиатора на УАЗ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Опорите на радиатора на УАЗ...

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Имам вентилатор от форд ескорт 1.8д,ако свърши работа?
    Крайно малко вероятно е да свърши работа. Дизел 1.8 грее колкото бензин 1.2 а тук имаме бензин 2.5

    Коментар


    • #32
      От: Опорите на радиатора на УАЗ...

      И един вентилатор от по мощните ще го охлажда уаза. На моята уазка и бях махнал механичната перка и сложих мощна електрическа охлаждаше без проблем, но в гората работеше почти постоянно поради което ме хвана страх да не ме остави някъде и добавих пак механичната.

      Коментар


      • #33
        От: Опорите на радиатора на УАЗ...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На тоя радиатор два вентилатора просто НЯМА къде да се сложат. Много е близък до квадрат.
        Може!!!
        Чети из форума има много писано!
        Има и много снимки.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          От: Опорите на радиатора на УАЗ...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          На тоя радиатор два вентилатора просто НЯМА къде да се сложат. Много е близък до квадрат.
          аз съм с два вентилатора
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • #35
            От: Опорите на радиатора на УАЗ...

            Идеята е да стане добре, а не по уазкаджийски. Може примерно двата вентилатора да са от двете страни ама мен такава схема не ме устройва.

            Коментар


            • #36
              От: Опорите на радиатора на УАЗ...

              Ся ти още малко и отопление ще поискаш.
              Трябва ти един гоуем и мощен винтулатор с две степени. Това за което се сещам е от Дедра 2.0. Освен това не е "Махнете Марели" а "Бош". С него Ужаската направо ще настине, пък струята може и да отвее някой калник. Мисля че и на радиатора ще се натъмъни. Нали не мислиш да сменяш месингов радиатор, па макар и руски за халуминиев? Идеята за вентилатор отвън при джип, си е откровено перверзна.
              Колкото до опорите - знаеш поправимо е.
              Повече ме притеснява, че на тази кола няма къде да закачиш масата на телоподаващото.
              Последно редактирано от Scrapheap; 06-03-16, 22:53.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                Пробвай вентилатори от Ауди 80 B4, на твоя радиатор. Два-три модела са на четирицилиндровите двигатели, има с един или два вентилатора, а също и при тези с два има с един електромотор и ремък към втория вентилатор, а и с два електромотора(всеки вентилатор с електромотор). Този с двата мотора е и с две скорости(и някои от тези с един също, но при тях мотора много стърчи назад и монтажа може да е проблем), мощността на всеки мотор е около 180W. Размера на радиатора е доста близък до твоя 360/596, като там казанчетата са отстрани, а и вентилаторите са на пластмасовия дифузьор, който е малко по-тесен от радиатора.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                  Твоя вентилатор е от Опел Вектра 2,става точно пред радиатора заедно с пласмасовия дифузийор точно и направо я хващаш с болчета за стойките на жалюзите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                    Ето как става с перки от лада.
                    Прикачени файлове
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      Ето как става с перки от лада.
                      Това е съвсем грамотно - и са отзад, и жалюзите си седят.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                        Жалузите заминаха днес по Еконт.

                        От тази картинка излиза че ладовите перки са по 27см, аз по някаква причина си мислех че са по-големи.

                        На Нива перките си бяха отпред и от това никаква беда не произлезе. На повечето леки коли също са отпред. На жипките - както провърви.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                          Бе ти ще покараш без жалюзи, пък пак ще размислиш, 'щот ще дойде другата зима (а и караш на газ). Така просто махаш едната перка и слагаш друга/и, без повече промени в конструкцията.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                            От това че карам на газ следва само по-бързо стопляне. Доколкото има такова нещо при УАЗ.
                            Като имах Нива направих същия фокус (от механична перка към електрически) с тази разлика че за Нива има оригинални. Положението с топлината веднага и качествено се подобри.

                            Велпапе лесно мога да сложа.То поне лесно се и маха, за разлика от клеясали жалузи. Ако е за стил - може кожа с капси на решетката, едно време ги правеха да се отварят като деколте.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                              За да нямаш отопление, нещо не е наред. Ужаската си има съвсем адекватно такова. Друг е въпросът, че ветровете се събират на производствено съвещание в нея, но топло би трябвало да има.
                              Виж, ако ти трябват болтове 14мм, да закрепиш детските столчета - свиркай
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Опорите на радиатора на УАЗ...

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                От това че карам на газ следва само по-бързо стопляне.
                                С това какво имаш предвид, ще трябва да ми обясниш по-подробно (понеже е обратното). А в онези "завивки" няма нищо лошо.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X