Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече си имам уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: И аз вече си имам уаз

    То и аз така си го карам ама много ме дразни

    Коментар


    • #77
      От: И аз вече си имам уаз

      Налях антифриз и засега няма течове от никъде. Утре ще го до събирам и ще правя опит за палене.
      Нужно ли е по някакъв начин да подкачвам масло, или да правя нещо по специфично преди да се
      опитвам да го паля?

      Коментар


      • #78
        От: И аз вече си имам уаз

        Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
        Налях антифриз и засега няма течове от никъде.
        Търпение! Ще протече.

        За паленето няма нищо особено, на волговия двигател има смисъл да му напълниш филтъра с масло ама ти вече си го карал така че ако не си го отварял и ако са му наред клапаните е пълен. Можеш да го повъртиш без гориво и без искра докато угасне лампата за маслото.

        Коментар


        • #79
          От: И аз вече си имам уаз

          Не съм го и палил даже. Взех го от махстора, сложих го, налях антифриз и той прочече.

          Коментар


          • #80
            От: И аз вече си имам уаз

            Всъщност , проблема май е в майстора. Бях забравил че уазовия двигател е с мокри втулки. Твоето описание на теча ме навежда на мисълта че цилиндровите втулки са по високо от стика на блока с главата и гарнитурата не може да уплътни. Силикона също няма да помогне. Нормалното решение е шлайфане на блока и главата, подбиране на уплътнителните пръстени под ризите до постигане на необходимото надстърчане - не помня колко беше по инструкция.

            Та проблема с теча на антифриз от гарнитурата е от неспазване технологията на сглобяване. То те и фрилендърите затова хвърлят гарнитури.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #81
              От: И аз вече си имам уаз

              Уаза го запалих и поработи половин час на място с около 1200- 1300 оборота. Засега е добре.
              Термостата е чисто нов сделан в СССР и не работи- седи отворен. Клапаните мисля всичките
              на 0.30 да ги осатавя. Някой да даде препоръка за някакви читави термостати?

              Коментар


              • #82
                От: И аз вече си имам уаз

                Отиваш в някой по зареден магазин за авточасти и си търсиш термостат по размер на каквито градуси искаш разнообразие има доволно, естествено на доказан западен пройзводител. Правил съм ги по два начина единия е смата периферия на термостата да е достатъчно голяма за да "стъпи" малко на повърхноста на която ляга фланеца на кривката, другият начин е термостата го вкарвам в кривката като под и над него набивам по една пластмасова втулка. Досега на коректно работещ руски или там каквито са термостат не съм попадал.

                Коментар


                • #83
                  От: И аз вече си имам уаз

                  Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
                  Уаза го запалих и поработи половин час на място с около 1200- 1300 оборота. Засега е добре.
                  Термостата е чисто нов сделан в СССР и не работи- седи отворен. Клапаните мисля всичките
                  на 0.30 да ги осатавя. Някой да даде препоръка за някакви читави термостати?
                  Чети http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=50471
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #84
                    От: И аз вече си имам уаз

                    Впрочем чертичката след 80гр., 90 или 100 градуса показва?

                    Коментар


                    • #85
                      От: И аз вече си имам уаз

                      Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
                      Впрочем чертичката след 80гр., 90 или 100 градуса показва?
                      Аз не съм виждал УАЗ да постига такава температура , освен при прегряване. Радвай се ако държи 60...70 градуса.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #86
                        От: И аз вече си имам уаз

                        Моят УАЗ-452 БОРДОВА с мотор ГАЗ-24,миналата година смених водна помпа нов термостат и поддържа 80+1,2гр.зиме и лете с АГУ ЛОВАТО.

                        Коментар


                        • #87
                          От: И аз вече си имам уаз

                          Двигател 21 или 414 и 417 термостата отваря на 70 градуса, а на двигател Волга 24 на 80 градуса.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #88
                            От: И аз вече си имам уаз

                            Питам от любопитсво просто колко е. Иначе днес сложих такъв от рено в маркуча на 83гр. и
                            останах приятно изнендан. При изкачване над 80 и малко не качва, при спускането няколко километра
                            само на скорост без да давам газ не падна под 75 а парното си духа топло. За лятото незнам как ще е.

                            Коментар


                            • #89
                              От: И аз вече си имам уаз

                              За лятото трябва да позапушиш байпаса ако ще ползваш термостат в маркуча.

                              Коментар


                              • #90
                                От: И аз вече си имам уаз

                                В смисъл как да го запуша. В момента не съм извадил стария термостат той си седи постоянно отворил,
                                ако има някакво значение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X