Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Притеснителен проблем при уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Притеснителен проблем при уаз

    Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
    много благодаря на всички отзовали се на въпроса ми мисля че за сега разрешихме проблема... отново ви благодаря.
    Прекалено дълъг винт за закрепване на стартера?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Притеснителен проблем при уаз

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Прекалено дълъг винт за закрепване на стартера?
      ..... не бендикса мисля че е търкал в маховика дори след като се прибере... с шаибите изкарах стартера 1мм навън (не мисля чче е фатално) исега бендикса не удря в маховика...
      S10 & Frontera

      Коментар


      • #18
        До: Притеснителен проблем при уаз

        Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
        Стартера въртеше като луд без проблем вече 1г от както я купих... и мин седмица ужасен шум тракъртене ,хъркане и едвам въртеше и всичко това стана без причина просто така ПРАС! сваляме го... черупката счупена... викам си ем може да де се е уморила вече купуваме друга слагам я... пали върти няма проблем... слд няколко паления пАК същото... този път не го свалих веднага запалих я наведох се отдоло под маховика уж сичко е наред маховика не бяга никаде... не удря стартера... подаваме пове гас и от към маховика почнаха да хвърчат искри но без шум... само при големи обороти... това значи ли че лагера на колянови вал е разбит(изтрит) и махвика криви и удря оста на стартера... за сега сложихме един стартер от алеко пасна без прегаждане по малък е да но върти двигателя газ 24 доста добре не се мъчи уж... но ако лагера на к.вал е унищожен то маховика все повече ще криви и все някога ще счупи и тоя стартер... някои имал ли е подобен проблем
        Аз се сещам за няколко неща:
        Да има разлика в кожуха на съединитела,да е хлабав самия кожух и да мърда някак си,да е крив ротора на стартера или да изхвърля прекалено много напред-там има едни шайби или пластинки.Да си оставил хлабав самият стартерТова са нещата за които се сещам сега-дано да съм ти помогнал.
        Няма такъв вариянт да е от лагер на коляновия вал или от лагера на съединитела

        Коментар


        • #19
          До: Притеснителен проблем при уаз

          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
          Аз се сещам за няколко неща:
          Да има разлика в кожуха на съединитела,да е хлабав самия кожух и да мърда някак си,да е крив ротора на стартера или да изхвърля прекалено много напред-там има едни шайби или пластинки.Да си оставил хлабав самият стартерТова са нещата за които се сещам сега-дано да съм ти помогнал.
          Няма такъв вариянт да е от лагер на коляновия вал или от лагера на съединитела

          нее хлавав кужуха,не мърдя ръчках го ,ротора нее крив защото вече сменихме и стартера с алеков... и за по сигурно го извадихме 1-2 мм назад вече мисля че няма да има проблем а с тоя стартер върти по бързо даже МЕРСИ на всички че се отзовахте - поздрави
          S10 & Frontera

          Коментар


          • #20
            До: Притеснителен проблем при уаз

            Купи си нов стартер.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              До: Притеснителен проблем при уаз

              докато купя ще въртим алековия +това уазката не се кара градско... пък ако не се чупи тои... не виждам проблем да е с него... или е по слаб и ще изгори скоро?
              S10 & Frontera

              Коментар


              • #22
                До: Притеснителен проблем при уаз

                Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
                докато купя ще въртим алековия +това уазката не се кара градско... пък ако не се чупи тои... не виждам проблем да е с него... или е по слаб и ще изгори скоро?
                Я кажи стартера който си сложил от Алеко става ли без някакво преправяне на УАЗВ смисъл сега си с стартер от Москвич.На Алеко-то не е ли като на другите Москвич-и-(там 412 ли как бяха)

                Коментар


                • #23
                  До: Притеснителен проблем при уаз

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  Я кажи стартера който си сложил от Алеко става ли без някакво преправяне на УАЗВ смисъл сега си с стартер от Москвич.На Алеко-то не е ли като на другите Москвич-и-(там 412 ли как бяха)

                  колега нз другите москвичи но от алеко става без никакво преправяне само има малък проблем че електромагнита идва по длаеч от блока а беее малко по друдно се закрепят кабелите само иначе перфектно влиза във шпилките и отвора на кужуха няма луфт направо не повярвах че стана... но малко се съмнявам за кужуха на моя уаз да нее друг щото предишния собственик слагал квото има... но важното е че старттера стана без преправяне чудо направо... макар че е по къс и е с 2 четки... а уазовия с 4... но алековия като че ли е по оборотен...
                  поздрави
                  S10 & Frontera

                  Коментар


                  • #24
                    До: Притеснителен проблем при уаз

                    Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
                    колега нз другите москвичи но от алеко става без никакво преправяне само има малък проблем че електромагнита идва по длаеч от блока а беее малко по друдно се закрепят кабелите само иначе перфектно влиза във шпилките и отвора на кужуха няма луфт направо не повярвах че стана... но малко се съмнявам за кужуха на моя уаз да нее друг щото предишния собственик слагал квото има... но важното е че старттера стана без преправяне чудо направо... макар че е по къс и е с 2 четки... а уазовия с 4... но алековия като че ли е по оборотен...
                    поздрави
                    Благодаря ти за инфото колега

                    Коментар


                    • #25
                      До: Притеснителен проблем при уаз

                      Ето една сламка колега. В края на описанието е регулировката.
                      Успех!
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Иван/Ivan; 12-11-07, 07:10. Причина: Уточнение
                      0886 854 174

                      Коментар


                      • #26
                        До: Притеснителен проблем при уаз

                        Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                        Благодаря ти за инфото колега
                        искренно се надявам да съм ти помогнал само дано не съм те излъгал ако предния собственик е сменил кожуха... или маховика незнам има вазможност да са сменяли маховика щото го гледам сега целия надупчен от дупки за по голям притискателен диск... нз колега тр да пробваш ако намериш стартер от алеко...дано не съм те подвел...
                        поздрави
                        S10 & Frontera

                        Коментар


                        • #27
                          До: Притеснителен проблем при уаз

                          Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                          Ето една сламка колега. В края на описанието е регулировката.
                          Успех!
                          мерси много
                          S10 & Frontera

                          Коментар


                          • #28
                            До: Притеснителен проблем при уаз

                            Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
                            искренно се надявам да съм ти помогнал само дано не съм те излъгал ако предния собственик е сменил кожуха... или маховика но ме съмнява...
                            Маховика и да е сменен не е проблем,обаче кожуха ако се смени е възможно да се получи несъоосие м/у маховика и стартера
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Притеснителен проблем при уаз

                              На вниманието на колегата TRAPERA. Това стартер от Алеко, май не е еднозначно понятие, тези Москвичи ги имаше и със двигател УЗАМ - т. е. Москвич 412 1500куб. см, и със двигател ВАЗ 1500куб.см Та не е сигурно стартерите на тези двигатели дали са едни и същи.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X