Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокажи Lock Right от Русия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Блокажи Lock Right от Русия

    Калната проба беше в неделя на Лозенската планина. Чудесна гръмотевична буря над Половрак, в резултат на която:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00483.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5661559 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00479.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5661557

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00480.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5661556

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00493.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5661560

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00496.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5661561

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00500.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5661562

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00502.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5661564


    Всичко това беше преминато на първа или втора бавна с около 1000-1500 оборота. Както се вижда, насред калта спирах за снимки. Потеглянето беше тихо и гладко, без ни най-малко пробуксуване или превъртане на колелата. При включен преден мост управлението изисква сила, но няма проблеми с контрола. Щракането на предния блокаж под товар се чува отчетливо.


    Накрая - заслужена почивка за неуморния боец с калните ботуши:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00504.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5661565

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00507.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5661567

    Коментар


    • #47
      От: Блокажи Lock Right от Русия

      Екстра си колега давай газ, и много безаварийни км.
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • #48
        От: Блокажи Lock Right от Русия

        Благодаря

        Коментар


        • #49
          От: Блокажи Lock Right от Русия

          Браво колега ,честита придобивка ! Много се радвам ,като видя нещо ново и мераклийски направено. Темата я следя с интерес и ще чакам още отзиви ,снимки и клипове ,понеже и аз мисля за подобна инвестиция... Засега съм на дилемата - механичен или с хидравлично включване ,може би на "Нирфи" ,но първо да събера малко инфо за качеството на изработката им.
          Тел. 0889531237

          Коментар


          • #50
            От: Блокажи Lock Right от Русия

            Благодаря, успех в избора Нирфи предлагат блокаж и като моя, но няма кръстачка и видимо е изработен много по-грубо.

            Коментар


            • #51
              От: Блокажи Lock Right от Русия

              След още няколко разходки - следните заключения:

              Проходимост
              Вече е друга кола. Бавно, внимателно и прецизно минава отвсякъде. Подаване на газ се налага само когато четирите колела нямат сцепление, например в много дълбока кал или много дълбоки коловози. Дори тогава успява да излезе, защото е достатъчно едно от колелата да закачи в нещо. В рядката кал имам чувството, че минавам като с лодка - четирите колела въртят упорито и гребат с грайферите

              Управляемост
              - Задният блокаж въобще не се усеща. Няма признаци на странно поведение или занасяне в задната част. Щракането отзад не се чува, може би защото е далеч от мястото на водача и всички други звуци го заглушават.
              - Предният блокаж - карам винаги с включени хъбове, поради което впечатленията са реални. При движение по асфалт с изключен преден мост се усеща само при маневри и остри завои с ниска скорост като леко законтряне и тихо прещракване, което не пречи по никакъв начин. При офроуд с включен преден мост усещането става "хард" - воланът е тежък, щракането е силно. Въпреки това, ако се влага необходимата сила при въртене на кормилото, няма проблеми с контрола.

              Гуми
              Карам с Я-192. До сега нямах високо мнение за тях, но след слагането на блокажите се оказаха идеални. Достатъчно агресивни, за да гребат в калта и в същото време достатъчно гладки, за да не закачат в камъни и корени и да не чупят полуоските. Мисля, че второто може да се окаже проблем при гуми от рода на Кайман или Bogger.

              Като цяло, впечатлението от блокажите при сегашната пролетно-лятна употреба е изцяло позитивно. Остават въпросите, които ще се изяснят по-нататък, а именно - каква е здравината на детайлите и дали ще има трудност с управлението през зимата върху сняг и лед.

              Коментар


              • #52
                От: Блокажи Lock Right от Русия

                Еми имаш цяло лято да им свикнеш и да си готов за зимата

                Предния може да имаш щракане и от полуоските, щото както установихме и там има какво да се желае, преди може да е било по слабо и да не си го чувал, сега се натоварват малко по по-различен начин.

                Радвам се за тези резултати!

                Успех и умната, все пак не е станал хеликоптер и ходенето за трактор ще е дълго...
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #53
                  От: Блокажи Lock Right от Русия

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  ходенето за трактор ще е дълго...
                  Направо екскурзия

                  Коментар


                  • #54
                    От: Блокажи Lock Right от Русия

                    Привет, колега! Интересувам се (и може би не съм единствен) какви са ти впечатленията след няколко месеца каране? Най вече на асфалт, евентуално с товар по наклон дали разблокира добре? Понеже джипа го карам и по асфалта доста се двуумя, иначе за проходимостта ясно...
                    Тел. 0889531237

                    Коментар


                    • #55
                      От: Блокажи Lock Right от Русия

                      Имам известни резерви относно този блокаж,след като Стоян Францов ,го продава неговия.(Виж обявата в Продавалник)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Блокажи Lock Right от Русия

                        Ако се чудиш за асфалта, проблема е с много лесно решение - намираш походяща касета хлабината между двете части около кръстачката да дойде на гораната граница и блокажа заключва и отключва много по лесно. Вече експериментирахме.

                        Румене, Неговите са си на джипа, вкара на един куп хора вече, а пък ловджиите са във възторг. След състезанието на Шумен другата седмица ще отвориме неговите да видим какво е станало вътре за сега работят успешно и се държат както в началото. На Сърбия втория ден карахме на 3 задвижващи колела /счупена предна дясна полуоска/ блокажа си свърши работата и вървяхме цял следобед и нощ на лявата и задните, джипа се движеше почти нормално, даже и едно Кразче теглехме 15тина км.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #57
                          От: Блокажи Lock Right от Русия

                          Блокажите действат много по-добре от БТРските и стартите ми.

                          При монтажа трябва да паснат хлабините зададени от производителя!

                          Виждал съм същия тип блокажи, американски, как не стават на Самурай и Нисан. Но там няма описано нищо за хлабините и мисля, че от там идва разликата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Блокажи Lock Right от Русия

                            Така се случи, че през лятото и есента почти не карах УАЗа. Мисля, че Стоян вече ги е тествал много по-сериозно и може да даде точна информация
                            Моите впечатления са 100% позитивни. По асфалт не пречат, дори с включени хъбове. Големият въпрос е как ще са на сняг, това ще се изясни скоро.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Блокажи Lock Right от Русия

                              Щом,като са добри на кал,няма как да не се представят добре и на сняг

                              Коментар


                              • #60
                                От: Блокажи Lock Right от Русия

                                Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                                Блокажите действат много по-добре от БТРските и стартите ми.

                                При монтажа трябва да паснат хлабините зададени от производителя!
                                Може ли да споменете какви трябва да са тези хлабини и как точно се уточняват?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X