Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    здравейте колеги и от мен,относно проблема на колегата Антол,си мисля че е възможно наистина да няма мазане в коляновия вал и от там да му идва този проблем,с вече износено незнайно място някаде.Изхождам от това ,че в момента правя един двигател 451,и когато отворих тапите на КВ вътре имаше твърди стени от насабрали се гадории,голямо чистене падна,за мен това е един от основните проблеми на всеки един двигател,нарушено мазане!

    Коментар


    • #62
      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
      То с оперция всеки знае ,номера е да напрвиш диагностика без да режеш
      Е ако неискаш да режеш карай си го така.Поне аз не познавам никой който може да ти направи диагностика от един клип.Неискам да прозвучи като обида но темата ми прозвуча като ХА СЕГА КОЙ ЩЕ ПОЗНАЕ КАКВО ЧУКА и накрая ще пишеш никой не позна.Втулката на мотовилката беше примерно.Стига ни държа в напрежение казвай вече.

      Коментар


      • #63
        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        С диагностика и без диагностика пак ще се отваря.С поздрав Борето(По добре тук отколкото на пътя)

        Коментар


        • #64
          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
          С диагностика и без диагностика пак ще се отваря.С поздрав Борето(По добре тук отколкото на пътя)
          Да за съжаление е така, само е въпрос на време.По точно откраднато свободно време и ако рекал господ да се позатопли.

          Коментар


          • #65
            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
            Да за съжаление е така, само е въпрос на време.По точно откраднато свободно време и ако рекал господ да се позатопли.
            Съвсем никакъв вариант ли нямаш да я вкараш на закрито за седмица примерно? Би трябвало да се оправиш за толкова, с все липсата на свободно време и така нататък. Иначе ако съм познал (надявам се да не съм и да е нещо по-дребно и евтино ), може да се вкараш в бая по-голям филм, докато наистина реши да се стопли.
            Вярвай ми, няма да ти хареса да се занимаваш с последствията от затегнал вал или разпаднал се ГРМ, стигнали до фаза "Уазката роди"...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
              Ако е задрало бутало няма ли да даде отклонение в компресията?При мен даде 9атм и на 4те цилиндъра.
              Не, няма проблеми с компресията. Буталото задира в долната си част(престилката) и започва да чука в цилиндровата втулка.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #67
                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Съвсем никакъв вариант ли нямаш да я вкараш на закрито за седмица примерно? Би трябвало да се оправиш за толкова, с все липсата на свободно време и така нататък. Иначе ако съм познал (надявам се да не съм и да е нещо по-дребно и евтино ), може да се вкараш в бая по-голям филм, докато наистина реши да се стопли.
                Вярвай ми, няма да ти хареса да се занимаваш с последствията от затегнал вал или разпаднал се ГРМ, стигнали до фаза "Уазката роди"...
                Такааа ,нощес реших ,студено или не ,днес да му сваляме картера ,да видим какво има там.Предполагам и главата ще е долу ,така че се започна кинопрегледа ,а филма дано да не е на ужасите.

                Коментар


                • #68
                  От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Не, няма проблеми с компресията. Буталото задира в долната си част(престилката) и започва да чука в цилиндровата втулка.
                  То ще се разчуе почнахме го ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Картера е долу ,по лагерите няма нищо за правене ,направо са си екстра,шийките на коляновия вал също,свалихме и два от основните и там нищо.Единственото за което се сетихме и чука при въртене е привода за задвижване на маслената помпа . Да е от него ли бе мамка му ?!
                    Полите на буталата също си изглеждат наред поне от долу нищо нередно не се вижда.
                    Утре сваляме и главата ,така и така сме почнали, да гледаме и от горе какво става.
                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Не бързай с главата.При положение че си свалил картера сваляй ангренажния капак - виж текстолитовото колело дали не щрака(главинката играе в текстолита) Слагаш черта на текстолита и металната главинка.Слагаш на 4 скорост и буташ напред назад по 1 педя като гледаш дали ще се размине чертата.Ако се размине - ЯСНО!!Свали свещите да ти е по лесно бутането.С поздрав Борето /маслената помпа се върти от удължението на делкото- ако извадиш делкото с удължението ще видиш дали не е разбито леглото на щифта и да се променя центровката/ Врътни палеца наляво надясно - ако остава без да се върне - проблем в делкото пружинки,тежъсти - абе тотален преглед.
                      Последно редактирано от boreto2; 30-01-14, 17:34.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Паднала е циментацията на някой клапан.може да си чука така 100 г и да си върви,но пък и знам ли ,не съм израснал в градината на баба Ванга.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Паднала е циментацията на някой клапан.може да си чука така 100 г и да си върви,но пък и знам ли ,не съм израснал в градината на баба Ванга.
                          Аз кат съм раснал на село , даже не зная, че баба Ванга имала детска градина.Вече се обърках все е било, ама ще хвълям боб, май.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Е ако неискаш да режеш карай си го така.Поне аз не познавам никой който може да ти направи диагностика от един клип.Неискам да прозвучи като обида но темата ми прозвуча като ХА СЕГА КОЙ ЩЕ ПОЗНАЕ КАКВО ЧУКА и накрая ще пишеш никой не позна.Втулката на мотовилката беше примерно.Стига ни държа в напрежение казвай вече.
                            Колега Токарев, този пост не съм го видял. Карай го по-спокойно. Аз не се обиждам лесно и ако моята тема ти идва в повече просто я подминавай за в бъдеще - не се коси за чужди ядове.Нека поясня нямам никакво намерение да ви препитвам по устройство на двигатели, камо ли пък да се подигравам с вас с теми от сорта "Ха познайте ......" Напротив, уважавам всичко написано дотук ,макар и с чесане на клавиатури.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              И така ,днес намерихме виновника или по-скоро виновниците,а те са 1,2 и 4 цилиндър, имат си задрали бутала само на 3ти изглежда горе-долу добре, но и неговото бутало има малко надрано.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.JPG
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5560412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.JPG
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5560413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 3.JPG
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5560414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 4.JPG
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5560415

                              Ето и малко снимки те са от 1 и 4ти .Буталата са обърната посока при ремонта ,който със сигурност се състоял някога, защото даде много добра компресия и на 4те цилиндъра преди да го разглобим , основните лагери на коляновия вал имат белязано на черупките ,да се знае кой - кой е .

                              Мисля да сменим ризите буталата и сегментите. Ще проверим и втулките на биелите ,ако трябва и тях ще сменим. Със сигурност ще сменя и биелните лагери макар че си изглеждат екстра . Коляновия вал няма да го пипам.

                              Сега изникна друг въпрос. От къде читави части? Защото зная че има доста ментета?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Другото което се чудя е как може на единия от капаците , отстрани ,които пазят повдигачите на клапаните, да се натрупа толкова кал?Да ,кал и масло отвътре на капака,който е зад привода на делкото.Има около 5мм кална гняс полепнала. От къде се е взела тази мизерия от вътрешната страна на капака?Значи представяте си омаслен двигател покрит с прахоляк това е от вътре на тоя капак ,дето уж трябва да пази тижите и повдигачите.И после що се трошат уазките, ми то тоя моят сякаш не е виждал смяна на филтри и масло от както е произведен!!
                                А и още нещо се сетих освен ,че буталата са със сбъркана посока ,някъде прочетох че дупчиците на биелите трябва да са от към разпределителния вал .Ако е така, значи и биелите са обърнати и после се гадаем всички, що чука .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X