Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    [QUOTE=petkov_bb;2411680]
    Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
    Разбираме,че сезона не е за тежки "интервенции",но сега има шанс да се разминеш по "тънко". Караш ли, до пролетта най -вероятно ще шлайфаш вала, ако е биелен лагер- както си мисля.
    Смъквайте картера и ако не е задрал много,има "опции" да се "маймуноса" на място и да се кара.
    Абсолютно вярно колега ,много ти благодаря за съветите.Вероятно ще го отворим по- скоро от пролетта, щото не мога да го трая така да тропа.Вчера един майстор ми вика да съм си сложил радио и да карам смело и безотговорно ,а тоя съвет го чувам май за N ти път и хич не ми се нрави.Който види Уаз казва че руската техника се кара докато се сдроби и тогава ремонт ,някак си не мога да се съглася.

    Ще видим ,като ме хванат лудите, каква ще я свърша.

    Коментар


    • #47
      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
      Доста народ се изказа,да пробвам и аз.Всеки мотор има зони за прослушване.Вземете слушалки от апарат за кръвно,махнете отпред мембраната и на шлаухата сложете метална пръчка с диаметър 5 или 6 мм.Слушалките на ушите и започвате.Едва ли ще познаете точно какво тропа,но със сигурност няма да се колебаете между 1 и 4 цилиндър.Между другото,ако беше лагер досега щяхте да разберете по по-трудния начин.Щеше да се "отропа"Аз слушам от горе надолу и 1 към 4 цилиндър.Късмет и успех!
      Да зоните ги зная имам ръководство на Уаз и са посочени,а и колегата Коко Келеша е качил подобно четиво в тази тема, малко по в началото.Също по-преди написах ,че прослушването става и с парче дървена летва ,правих го сам няколко пъти и механик го слуша след това . Вчера без слушалки и летви се чуваше чукането, което ме трови. Сега е ясно кой е болния цилиндър остава да го отворим и да видим виновника за тропането.

      Благодаря за съвета ,това със слушалките беше полезно,мисля да го използвам ако се наложи,че с бая техника се занимавам освен с УАЗа.

      Коментар


      • #48
        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Проблема може да не е в налягането. Достатъчно е да има някъде подпушено, пак не стига нужното количество масло където трябва. Особено, ако маслото има склонност към сериозно повишаване на вискозитета на студено...
        Всъщност, надявам се да не е това, че ремонта не е от евтините (шансове за надран КВ, лагерите майната им). Просто всички други "сериозно тропащи" шумотевици или не се влияят особено от температурата, или се увеличават... поне тия, за които се сещам.

        П.П. Призанавам си, откак се напатих с един турски Шел, не съм сипвал повече, не го знам що за стока е това ... а от как се напатих мъжката с турски Мобил, изобщо бягам надалече от всякакви масла с произход комшолука... и се виждам в чудо, когато дойде време за смяна...
        За Шела гарантирам вземам го от един търговец от 10 години и от масло ядове не съм имал. Става въпрос за товарни коли Мерцедес Волво и Скания ,които не са вече първа младост повечето са милионери в километри.
        За Уаза забелязах че бавно качва маслото горе на кобилиците,но като качи направо си тече и плиска ,мисля си че си е така ,защото имах 452ка фургон и нейния мотор така бавно качваше, а беше на 14000 км.

        Колкото до вала ,ако е биелен лагер вероятно вече е надрал шийката ,та ми е ясно че ще се харчат пари .Отворим ли го, ще се прави както трябва , щото не съм фен на закрепването ,винаги води неминуемо до основен ремонт.

        Коментар


        • #49
          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Маслото го качва бавно най вероятно от масленият филтър.Трябва да си вземеш Ман филтър.
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • #50
            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Първи и последен клапан 0.30-0.35 всички останали 0.35-0.40 С поздрав Борето

            Коментар


            • #51
              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
              Маслото го качва бавно най вероятно от масленият филтър.Трябва да си вземеш Ман филтър.
              С Ман фитър съм за маслото.

              Коментар


              • #52
                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                Първи и последен клапан 0.30-0.35 всички останали 0.35-0.40 С поздрав Борето
                Да, така ги дават май за нов мотор по книга ,но при мен има износване по кобилицитите и стеблата на клапаните.Казаха ми че уаз понася и 0,20 за 1ви и 8ми клапан,а всички други на 0,25 при видимо износване на контактните повърхности,мисля че и колегата НИК някъде го бе написал.

                Коментар


                • #53
                  От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                  Първи и последен клапан 0.30-0.35 всички останали 0.35-0.40 С поздрав Борето
                  Това е за 24 двигател. На 417 ги правя 0.25 на всички цилиндри.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #54
                    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                    Колега,само като идея,що не провериш аксиалното изместване на коляновия вал.При мен навремето се беше получило нещо такова+две счупени пружини на феродовия диск.Съединителят и вала имаха няколко см. изместване.Чукането така се разнасяше по целия двигател,че не можеше да се определи от къде идва.Налягането на маслото не мърдаше.
                    Проверено ,няма аксиален луфт и съединителя си е наред.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Това е за 24 двигател. На 417 ги правя 0.25 на всички цилиндри.
                      Да и на мен така ми казаха,аз съм 414мотор с глава от 417 ,но ме достраша всички да ги правя на 0.25.Значи не би трябвало да имам проблем.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Аз залагам на задрало бутало.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Аз залагам на задрало бутало.
                          Ако е задрало бутало няма ли да даде отклонение в компресията?При мен даде 9атм и на 4те цилиндъра.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Аз пък залагам че само си чешат клавиатурите.Уаза се разглобява за два часа и до сега щеше да разберем дали е панкреас или далак.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Честно казано досега не съм прочел никъде за по-малък луфт на клапаните.Автомобила ще е по-тих но не се опитвай да му докараш добри малки обороти.Разгледайте това http://avtolyubiteli.com/regulirovka...vigatelya-uaz/ Аз навремето си правих индикаторно регулиране като на ЛАДА (продаваха такива)При регулиране с луфтомер и след това с индикаторен часовник разликите стигаха до 0.15-0.20. Но като направя луфта с индикаторен часовник супер точно двигателя тресеше та не се трае .Преценката за тежко движение на луфтомерната пластина при всеки е различна По-голям луфт по-добри малки обороти.А теорията че при по-голям луфт се губи от мощтността(понеже двигателя не се захранвал добре) просто не се връзвай- ти не може да го усетиш.С поздрав Борето

                              Коментар


                              • #60
                                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                Аз пък залагам че само си чешат клавиатурите.Уаза се разглобява за два часа и до сега щеше да разберем дали е панкреас или далак.
                                То с оперция всеки знае ,номера е да напрвиш диагностика без да режеш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X