Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неслучайният УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Неслучайният УАЗ

    Радиатора е от дискавъри втора употреба правен е 3 пъти и пак не е както трябва.Като вариант е добър но ако е нов.Що се отнася до заигравката с ДВГ идеята беше да е руско и идеята ми дойде от четене на руски сайтове.Грешката ми е че ДВГ трябваше да е от БРДМ или ПАЗ и щеше да се получи .Разбира се и сега съм доволен но щеше да е по лесно и по евтино/много по евтино/.Поздрави и весели празници .
    0888 50 13 35

    Коментар


    • #62
      От: Неслучайният УАЗ

      Първоначално публикуван от luubo Преглед на мнение
      Точно така буталото излиза 4мм над блока и затова разстъргахме главате при буталата ф92мм h3.8мм/намалихме горивната камера/.Идеи може да даваш главите к–т са налице донор има желание също само финансовото обспечение липсва и за сведение двигатегя е сглобяван и разглобяван 4 или 5 пъти чаркове са разнасяни правени и преправяни къде ли не и като финансово изражение това ми струва над 12хл/страх ме е да напиша нулите/във вида в който двигателя е сега а вие още не сте го видяли защото Ники описва всичо което е правено по джипа и пише бавно за да не си помисли някои че всичко е станало много лесно.
      Почвам с идеите. Знаеш ли как се прави боб по хайдушки , като се свари го джаскаш в храстите и хвърляш пържолите на скарата. Сега сериозно , Ровърски осмак 3.9-182 коня .....цена 1000-1300лв. 4.6-220коня -1200-1500лв. Една камбана ще направите за два дни и ще куплирате с УАЗовата кутия , но по-добрия варинт е направо с Ровър кутията. Защо? Защото получаваш УАЗ Фултайм т.е. това което никой все още не е направил ТУК. Ако искаш MORE POWER има варианти.
      ПП. Ровър кутия 500-700лв. с раздатка. Дано съм бил полезен.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #63
        От: Неслучайният УАЗ

        Адмирации за идеите и за труда.Сега остава да го довършите и резултатите да са по-добри от очакваното.И аз замислям от известно време да си преправя УАЗ-ката на пикап с двойна кабина и дълга база.Чудесен снимков материал сте показали.Искам да запитам само как е стабилноста му на странично клатене, защото виждам че задните пружини сте ги поставили във рамата.Успех във осъществяването на идеите.

        Коментар


        • #64
          От: Неслучайният УАЗ

          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
          Ник, невроятно добър проект. Това което не разбирам е , защо след като сте се заиграли да го направите това допотопие пълна инжелция, след толкова невероятно много труд изпълнен качествено, накрая сте му заболи този "котлон" наречен смесител , който като гледам души отвора на смукателния колектор поне с 50%.Защо не му сложихте една газова инжекция от самото начало , след като ще се кара основно на газ? Освен това тази компресия сте я правили да се кара на газ , не на бензин или аз не схващам концепцията?
          Защото още не се знаеше дали това ще е последната концепция, а и за да се разработва не му трябваше пълна мощност по ред причини... всеки му се радваше качваше се и почваше да му дава газ за пример Вушев оскуба жилото на газта
          Сега е с инжекцион и на газта.


          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Почвам с идеите. Знаеш ли как се прави боб по хайдушки.....
          Да идеи не липсват Но главната беше да е руско...



          Първоначално публикуван от georgi_hristov.1961 Преглед на мнение
          Адмирации за идеите и за труда.Сега остава да го довършите и резултатите да са по-добри от очакваното.И аз замислям от известно време да си преправя УАЗ-ката на пикап с двойна кабина и дълга база.Чудесен снимков материал сте показали.Искам да запитам само как е стабилноста му на странично клатене, защото виждам че задните пружини сте ги поставили във рамата.Успех във осъществяването на идеите.

          Стабилността му е добра, дали защото е с такова окачване или е с изнесени джанти, незнам добре се държи в завоите мисля че не се получи лошо. Пробвахме с няколко вида пружини и накрая е с Роверски отзад. Предния мост има стабилизираща щанга и го държи доста, без нея не съм пробвал. Има проблем в втулките на щангите на задния мост вече няколко пъти ги сменяваме, явно на тоя въртящ момент не са удачно решение оргиналните такива.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #65
            От: Неслучайният УАЗ

            Пускам още снимки >>>

            Двигател на няколко стотин километра, събиран по книга и с нови части, каран е с масло да не помислите че не е имал




























            Събран с стандартния вал, маховик, други глави които не са сваляни /заводски/



            Пак експерименти с ангренажа


            Въпросът на който още няма еднозначно решение 3 или О




            други проблеми от датчиците за перките, единия е истински, но и двата за сега работят















            >>>>
            Последно редактирано от Nik; 22-12-13, 16:16.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #66
              От: Неслучайният УАЗ

              >>>>
              Честита Коледа,
              още няколко снимки






















              >>>>
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #67
                От: Неслучайният УАЗ

                Чупили сте раздатъчната кутия ? Гледам заварка има .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #68
                  От: Неслучайният УАЗ

                  Не е чупена преработена е с бавните зъпчатки
                  МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Неслучайният УАЗ

                    Да раздатката от 1,94 е преправена на 2.60 на понижаващи и там се пили за зъбното колело при корпусите на 469, на Хънтара е напраено да няма проблем.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #70
                      От: Неслучайният УАЗ

                      >>>
                      Още някоя снимка, вече в по завършен но не окончателен вид





























                      Тази снимка е станала добре



                      >>>
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #71
                        От: Неслучайният УАЗ

                        За БТР-ските фарове колега,мисля че имам сенници и с удоволствие ще ти ги изпратя,само кажи къде.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Неслучайният УАЗ

                          Благодаря но не ми трябват.
                          0888 50 13 35

                          Коментар


                          • #73
                            От: Неслучайният УАЗ

                            А можете ли да качите повече снимки как сте направили въжето на лебедката да влиза в рамата?
                            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Неслучайният УАЗ

                              Въжето е в тръба в рамата, опред го насочва дюзата, от зад с две макари като водачи, и една през шасито. Назад в снимките се вижда. Други по хубави мисля че неямаме. Не е тествана много лебедката, но от няколкото опъвания въжето се реди супер точно, размотава се с теглене от човек /няма много съпротивление по пътя на въжето/.

                              Според мен иделна система за трофи джипка. С една хубава лебедка и напред и назад може да върши работа.
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #75
                                От: Неслучайният УАЗ

                                Ясно, разбрах. Аз мисля ел лебедката да си остане отпред, а въжето на механичната да го направя като вас.
                                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X