Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлика на волана за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: хидравлика на волана за уаз

    Благодаря ти за червеното картончеСамо едно уточнение:Всеки има право на мнение по даден проблем и всеки решава какво да си монтира в джипа или да не монтираКолкото за удрянето на ръцете в "спиците" на волана-се слага един така наречен "палец"или камионска топка и се кара и върти волана с една ръкаТрябва и да го умее човек разбира се-защото има някой които карат с ръцете на "два без десет" както ги е учил инструктора и не смеят да пуснат волана

    Коментар


    • #47
      До: хидравлика на волана за уаз

      Прав си всеки има право да прави квото знае


      А относно това с камионската топка според мен ако нямаш демпфер е по лошо даже отколкото без него защото колкото и добър шофьор да си все може да ти се случи да се боднеш в някоя канавка или дупка и волана да се завърто от крайно ляво до крайно дясно и тая топка ще те плясне бая пъти през ръцете.


      А иначе ние тия където не го умеем си правим хидравлика
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #48
        До: хидравлика на волана за уаз

        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
        Въобще нямам намерение да те плаша

        Бутилка викат на цилиндъра,за мен също е неправилно това название ама ...........

        А щом толкова те бива по хидравликата дали случайно не ти се намира разпределител от български мотокар?
        Намира ми се,естествено,плюс това знам какво е мотокар,затото мотокари ми пише на дипломата,а и съм ги сглобявал на конвейра.Не продавам нищо обаче,аз съм колекционер , бавно и полека ми обясни точно колко цилиндъра,как и защо искаш да употребяваш,къде ще го вграждаш и тнт. Имам дори спирачен цилиндър от пътнически вагон,към 160 кила тежи,но е на въздух.Това е за да не ме питаш- това имаш ли,онова имаш ли

        Коментар


        • #49
          До: хидравлика на волана за уаз

          Какви карета да вмъкнат,къде да ги вмъкнат,защо да ги вмъкнат ? Колко вида карета познаваш ? През какъв ъгъл смяташ да прехвърляш въртящ момент ?

          Така е,ше питаме,като не се доизясняваш

          Коментар


          • #50
            До: хидравлика на волана за уаз

            Тъй като нямаш лични ще тъи пиша тук.

            Не казвам,че не знаеш какво е мотокар,даже не разбрах от къде пък ти пролича че твърдя нещо такова.

            Разпределител ми трабва за мотокар,български с двигател Перкинс 3 и със ръчни скорсти,ако имаш нещо впредвид и знаеш от къде може да се сдобия с такъв ама на по нормална цена може да споделиш.

            А ако ти пречи да те питам н.п. ще спра
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #51
              До: хидравлика на волана за уаз

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              Тъй като нямаш лични ще тъи пиша тук.

              Не казвам,че не знаеш какво е мотокар,даже не разбрах от къде пък ти пролича че твърдя нещо такова.

              Разпределител ми трабва за мотокар,български с двигател Перкинс 3 и със ръчни скорсти,ако имаш нещо впредвид и знаеш от къде може да се сдобия с такъв ама на по нормална цена може да споделиш.

              А ако ти пречи да те питам н.п. ще спра
              Сега,под разпределител да уточним кой какво разбира.Първо това Рекорд 1 ли е ? Вдясно горе на талбото е разпределителят който командва мачтата- нагоре/надолу, ъгъл напред/ъгъл назад ? това ли е ?

              Коментар


              • #52
                До: хидравлика на волана за уаз

                Точно за този разпределител ти говоря.


                А иначе каретата се слага освен,че ако не ти е съоосно волана с кутията за да може при удар и при свиване на рамата правата тръба да не ти отнесе главата,а чрез каретата да се "счупи" цялата конструкция.
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #53
                  До: хидравлика на волана за уаз

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  Точно за този разпределител ти говоря.


                  А иначе каретата се слага освен,че ако не ти е съоосно волана с кутията за да може при удар и при свиване на рамата правата тръба да не ти отнесе главата,а чрез каретата да се "счупи" цялата конструкция.

                  Препоръчвам ти http://en.wikipedia.org/wiki/Constant-velocity_joint този тип ако говорим за ъгъл до 55 градуса, с надлъжно компенсиране има други,но при тях ъгълът е до 12 градуса. По памет този разпределител го купих 50 лева,чисто нов с тапите.Идея нямам къде е ,ще го потърся,мисля ,че даже е с два пъти повече дросели или както там ще го наречем.Ще си сложа още едни очи като ходя насам/натам ,и ще ти пусна снимка с такива дросели.Не разбрах Рекорд 1 ли ? Щото има и Рекорд 2

                  Коментар


                  • #54
                    До: хидравлика на волана за уаз

                    Незнам какъв е.

                    Нямям никаква идея.Няма никъде табелки и никва документация нямам.

                    Мога да ти кажа,че е Българско производство,дизелов двигател Перкинс 3,съединител и механични скорости май са 3 на брой,реверса му е на отделна ръчка,и отпред е със по 2 гуми или общи 4 броя.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: хидравлика на волана за уаз

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      Незнам какъв е.

                      Нямям никаква идея.Няма никъде табелки и никва документация нямам.

                      Мога да ти кажа,че е Българско производство,дизелов двигател Перкинс 3,съединител и механични скорости май са 3 на брой,реверса му е на отделна ръчка,и отпред е със по 2 гуми или общи 4 броя.
                      Това е Рекорд 1 ,твоят такъв ли е ?

                      Коментар


                      • #56
                        До: хидравлика на волана за уаз

                        Да.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #57
                          До: хидравлика на волана за уаз

                          момчетааааа,ако искате да видите и от бмв и от мерцедес хидравлика на уаз, елате в Нови Искьр - Гниляне тьрсете Коце или Владо и ще ги видите нагледно.
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #58
                            До: хидравлика на волана за уаз

                            А не може ли да я снимаш?Особено тая от Мерцедеса щото тя е в наличност .За БМВ ми е ясна работата как става!
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: хидравлика на волана за уаз

                              Весели празници,
                              имам едно питане, в момента слагам секторна кутия от BMW 5-серия, но имам проблем с хебела. Този от BMW е къс, от уазката става перфектно, но пък е с по-голям диаметър от оста на секторна кутия. Дали някои е намерил решение.

                              Коментар


                              • #60
                                До: хидравлика на волана за уаз

                                От бмв-то го оставихме ние, при нормално окачване си завива до край (опира си в оганичителните болтове). Кутията я сложихме малко по напред от уазовата можеби там е разковничето
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X