Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята УАЗка 452

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпроси за Уаз

    Ми тогава първо ще видя дали стругар ще може да ми направи тия ризи
    Ако не става ще се пазаря да оставя тия ризи и бутала в някой магазин и да доплатя за такива от газ 21

    Коментар


    • #47
      От: Въпроси за Уаз

      Стругар ще ти направи втулки от някои стари ризи.Реже се долната част.

      Коментар


      • #48
        От: Въпроси за Уаз

        Добре ама с един колега си говорихме по лс и той каза "Не те съветвам да го правиш" питах защо но не ми отговори кажете какъв проблем може да се появи ?
        Ако трябва ще се купуват нови ризи защото не искам да я зглогя и след някой ден да се наложи пак да разглабям

        Коментар


        • #49
          От: Въпроси за Уаз

          Цялата сглопка зависи от качестото на уплътнителните пръстени.Слагат се два на цилиндър.Аз карам така.Ако имаш излишни пари куписи нови.Пък за проблеми то и с новите може и да имаш.Божа работа.

          Коментар


          • #50
            От: Въпроси за Уаз

            Колега може ли да обясниш по подробно че не съм сигурен дали разбрах
            Значи ти си с двигател газ 21 и го караш а 25 кови ризи ли ? Обесни цялата работа какво прави ?

            Коментар


            • #51
              От: Въпроси за Уаз

              Защото един приятел ходи до сругар да пита за ризите и стругаря казал че може да ги направи но от нагряването заради втулките може да се спукат ризите

              Коментар


              • #52
                От: Въпроси за Уаз

                Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                Защото един приятел ходи до сругар да пита за ризите и стругаря казал че може да ги направи но от нагряването заради втулките може да се спукат ризите
                Взимаш една стара риза от нея стругаря реже четири втулки по 3 или 4см.бяха трябва да мериш защото непомня с колко нестигаше.После ги пристъргва вътрешно за да може твойта риза да влезе във втулката със стегнатост.Двете сглопки ги уплатняваш със силикон или с гумен пръстен моите са със силикон.Кажи на стругаря че нищо не се нагрява.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпроси за Уаз

                  Tя и ризата трябва да пристръгне съвсем леко щото е мако по широка инак няма да може да се набие в блока.
                  Ще питам първо някаде дали някой продавач няма да се навие да ми смени ризите и да му дам някой леф
                  Ако не стане ще отивам при стругаря

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпроси за Уаз

                    Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                    Tя и ризата трябва да пристръгне съвсем леко щото е мако по широка инак няма да може да се набие в блока.
                    Ще питам първо някаде дали някой продавач няма да се навие да ми смени ризите и да му дам някой леф
                    Ако не стане ще отивам при стругаря
                    Точно така горния край се пристъргва.Едвали някай ще се навие много рядко се търсят.Ама успех

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпроси за Уаз

                      Никаде нямаше само ризи и никаде не поискаха да ми ги сменят
                      Посъветвах се с много хора и разбрах че не е правилно решение да правя втулки та ги пуснах за продажба и имах късмет бързо го продадох
                      Скоросната кутия беше много зле та си купих и скорости и раздатка
                      Също шасито беше на места зле но вече е заварено и е минато с пребразувател
                      Тия дни ще търся да купувам ризи и буталата тук дайте съвет български или руски ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпроси за Уаз

                        Ако взимаш руски от Карбон-Плевен ако искаш български от Дружба-Разград.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпроси за Уаз

                          Eто новите ризи и бутала остава да се монтира и новия разпределителен вал и съм готов за зглабяне Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0304.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5390881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0305.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5390882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0306.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5390883

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпроси за Уаз

                            Най накрая закарах блока да ми направят втулките на разпределителния вал.
                            След като ми се обадиха че е готов отидох да си го взема и след след това отидох и купих всички останали части по двигателя които не бях купил и щаслив почвам да зглабям сложих коляновия вал стегнах съвсем леко и до там вала не се завърта Купих нови лагери и пак същотоОказаха се криви пети и то всичките Сега сам оставил блока с петите да го направят и се надявам след това да нямам други проблеми и да си зглобя уазката

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпроси за Уаз

                              Проблема не беше само в кривия тунел а и в качеството на лагерите та човека каойто изправи тунела удължи лагерите с по една медна пластина .
                              Също и една от биелите не ставаше днес взех биела купих нови клапани и закарах главата да я престържат и да паснат клапаните .
                              Остана ми само графитната навивка купих си нова ама разбрах че ставало от мерцедес а мерцедесовите били по добри ако някой е слагал такава нека сподели

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпроси за Уаз

                                на много стар колянов вал ,му се изтърква накатката на която лежи набивката ,тогава няма направия да не тече от набивката.Набивката от Мерцедес е по-хубава и не е скъпа,но се слага посоката на оплетката по-посока на въртенето на вала.За по-ясно влез на Azbuka.ru и на страницата с двигателите някъде долу имаше чертеж как се слага.При нормален вал и такава набивка ако се сложат кадърно няма течове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X