Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Болтовете за карданите трябва да са със ситна резба.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      Къде да намеря такива болтове?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Направи захвата на кардана с шпилки със ситна резба към фланеца на раздатката и решаваш проблема завинаги, аз имам уаз бордови от 1996г направил съм я по този начин и нямам никакви проблеми .Поздрави !

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Къде да намеря такива болтове?
          Не знам , не съм търсил по магазините ...все още намирам по старите кутии в гаража.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес.

            Колеги благодаря много за съветите! Това с телта си е наистина уникално. Също като пломбата на електромера вържи го с тел та да не пада. Днес установих един проблем който не бях видял по рано. Пиньона на задния мост има радиален луфт около 3-4мм. Там не беше ли конусен ролков лагер /като на москвича предните главини/ с възможност за натягане? Притеснявам се да го карам така.

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес.

              Да, болтовете са със ситна резба. За предпочитане е да са черни и с Х на главата. Говори се, че това са закалени подсилени, якостни... Странното ми е, че никъде в Добрич не можах да намеря истински болтове, въпреки че са с хикс и черни, ама някак светло черно стои черното. А също, оригиналната гайка е за ключ 14мм, а навсякъде гайките са бели и 17 мм и естествено гайката превърта. То и магазини нямаме много със хубави части за УАЗ в града. Бяха и скъпи 2,50лв бройка болт с гайка. От вторични намерих нарязани мостове, кардани и кутии и си свалих болтовете и с лепило за резби синьото на локтайд и федершайба си ги монтирах и затегнах доволно. Нямам намерение да губя тия болтове, но дупките и камъните по пътя ще си кажат дали...
              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                Здравейте колеги. И аз след дълго чакане се сдобих с Буханка 2206. Докарах я от Стара Загора в Габрово на 5.01.2015г. Естествено пътуването беше цяло приключение. Падна и задния кардан барабар с барабана. Умрях от студ през балкана заради неработещо парно. Та по темата последното което направих вчера по Буханката бе да си поправя парното. Установих че някой специалист преди мен е махнал термостата и ме е обрекъл на студ. Сега парното тръгва на третата минута и пече яко. Много съм доволен че си я направих.
                А някакви сериозни поражения имаше ли? Може голяма беля да стане като се забие кардана. При каква скорост се случи?
                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес.

                  Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                  Колеги благодаря много за съветите! Това с телта си е наистина уникално. Също като пломбата на електромера вържи го с тел та да не пада. Днес установих един проблем който не бях видял по рано. Пиньона на задния мост има радиален луфт около 3-4мм. Там не беше ли конусен ролков лагер /като на москвича предните главини/ с възможност за натягане? Притеснявам се да го карам така.
                  Да колега може да се обере този луфт.Сваляш фланеца на кардана после капачката която е под него след това вадиш вътрешната черупка на лагера заедно с ролките тя би трябвало да излезне лесно под нея има пластини като ги махаш обираш луфта.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес.

                    Ако луфта е само радиален трябва да се махнат гарнитурите от фланеца. Конусните лагери си бяха стегнати, но лагера се мърдаше с черупката, явно който го е правил преди мен е слагал много гарнитури.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Слава Богу нямаше поражения. Страхотен удар беше,всичката кал изпада,а пепела от пода вътре го метна на тапицерията на тавана. Карах с около 60км/ч Кардана го намерихме в тръните но барабана не успяхме. Слава Богу момчетата от сервиза от който я купих дойдоха и ми сложиха поне чисто нов барабан и болтове,та успях да се прибера.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Вие добре ги лепите тези болтове с лепило, но мислете, че трябва и да се развиват!
                        Когато в гората гръмне дифа, как се сваля кардан на място?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Оле наложи ми се веднъж да се боря с така залепена гайка,страхотен ужас,като заварена е. Един метър рамо и два счупени ключа. Вярно че държи ама то няма развиване бе. Направо се изкривих.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес.

                            Ако се затегне на Нютон метрите, които се отнасят за диаметъра на болта, стъпката на резбата и якостта. Аз на ''око'' ги затягам, къде ти сега и динамики да щракам. Развива се, вярно малко по трудно, но не и чак толкова невъзможно. А и все пак няма от най якото лепило, което и с нагряване после трудно се развива, да слагаме. Най обикновен осигурител за резби със средна якост. Само да вмъкна един случай, как един познат ми разказваа имал навремето някаква и кола все и се развивали гайките на джантите, та му казал някакъв шегаджия намажи ги със много солена вода... и след време пукнал гума на пътя и след това рязал с ъглошлайфа гайките.
                            Относно гората, там каквото и да се случи, винаги ще е неприятно, но и винаги там ще се случва, според едни закони...!
                            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес.

                              Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
                              Ако луфта е само радиален трябва да се махнат гарнитурите от фланеца. Конусните лагери си бяха стегнати, но лагера се мърдаше с черупката, явно който го е правил преди мен е слагал много гарнитури.
                              Колега с махане на гарнитури се обира аксиален луфт, а колегата питаше за радиален.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                                Хей приятелчета дайте малко акъл. Днес си притегнах карданите. Преди това откачих задния от дифа и видях че гайката се е разхлабила. Махнах шплента притегнах я зашплентовах наново и сглобих всичко. Направих едно кръгче около два километра спрях да пия едно кафенце и какво да видя от пиньона където е прахозащитната капачка на фланеца потече масло. Дифа беше абсолютно чист и сух и като гледам никога не е текъл. Та въпроса ми е да не би много да съм стегнал и сега лагерите да са под по голямо напрежение и да загряват повече и малко да не е добре симеринката та затова да тече. Като пипнах с ръка там където са лагерите си беше студено. Притеснявам се да не го прецакам нещо защото обичам да стягам гайки. И друго, двата болта на задния кардан откъм спирачката май само се въртят и не им се стяга ще трябва сигурно нов фланец на кутията. Благодаря за отговорите предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X