Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигател за УАЗ 452

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Друг двигател за УАЗ 452

    Искам да сменя двигателя на уазката с някакъв от западна кола
    Дайте идея кой двигател най лесно може да се пригоди

  • #2
    От: Друг двигател за УАЗ 452

    Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
    Искам да сменя двигателя на уазката с някакъв от западна кола
    Дайте идея кой двигател най лесно може да се пригоди
    Какъв по-точно, бензинов или дизелов ?

    Коментар


    • #3
      От: Друг двигател за УАЗ 452

      Omega,2.0 ,2.4 или 2.6 редови,Форд сиера 2.0 или 2.3 бензин.

      Коментар


      • #4
        От: Друг двигател за УАЗ 452

        Ако искаш дизелов-сложи на Мерцедес 123,известен като "японка" Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240D-1e_1406277c.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5341919(снимка за представа)
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Друг двигател за УАЗ 452

          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
          Ако искаш дизелов-сложи на Мерцедес 123,известен като "японка" [ATTACH=CONFIG]411998[/ATTACH](снимка за представа)
          Зависи защо иска да го сменя. Аз съм с такъв ама идва малко слабичък.

          Коментар


          • #6
            От: Друг двигател за УАЗ 452

            Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
            Зависи защо иска да го сменя. Аз съм с такъв ама идва малко слабичък.
            Не малко, а много слаб идва.
            От Мерцедес, 80-те години поне 5-так, 3 литра... с този горе-долу става.
            200D и 240D ги забравете за джип и проходимост.

            Един от най-добрите варианти е V6, 2,8-2,9L, бензин, от Сиера или Скорпио.
            Вариантите споменати от Румен също са добри.

            Аз обаче бих препоръчал и оригиналния на УМЗ 421 или ЗМЗ 410 - те са 2,9 литрови, карбораторни с много добър въртящ момент в ниските обороти.
            2,7 инжекциона, УАЗов, също е много добър вариант.

            Коментар


            • #7
              От: Друг двигател за УАЗ 452

              Не е точно по темата но вследствие на поста на Жоро Донечки да питам.
              При еднаква кубатура на два двигателя като например 2,8 - 2,9 на Сиера или Скорпио и същата кубатура на ЗМЗ410 или УМЗ 421, кой ще има по-добър въртящ момент в ниските? Сравнението е между бензинови V-образен и редови двигател. Абстрахирайте се от факта че единия е руски и се слага серийно на джип а броя на буталата е различен.
              Кой има по-добър въртящ момент в ниските обороти, V-образен или редови при равни други условия?
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #8
                От: Друг двигател за УАЗ 452

                Благодаря за отговотите !
                Значи искам да сложа дизелов двигател
                Дали ще стане дизелов от форд транзит 2.5 защото така ми казаха

                Коментар


                • #9
                  От: Друг двигател за УАЗ 452

                  Колега и аз се бях замислил да слагам дизелов мотор... уаза ми е същия модел... За какво ще ползваш машината ?
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Друг двигател за УАЗ 452

                    Тук не мога да отговоря
                    Незнам какво ще правя с него нищо защо го купих просто съ от тези хора дето обичат да имат.
                    Въобще не гледах какво купувам и резултата е че взех доста изтормозена уазка която доста е карана и двигателя заминал почти
                    Видяло се е ще трябва да се правят ремонти а може да се каже че съм фен на дизела
                    За това искам да сложа дизелов двигател А уазката от време на време ще си се возя с нея защото ми прави кеф да карам малко по черни пътища насам натам И може и по некой път малко дърва д си набера с нея

                    Коментар


                    • #11
                      От: Друг двигател за УАЗ 452

                      Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                      Тук не мога да отговоря
                      Незнам какво ще правя с него нищо защо го купих просто съ от тези хора дето обичат да имат.
                      Въобще не гледах какво купувам и резултата е че взех доста изтормозена уазка която доста е карана и двигателя заминал почти
                      Видяло се е ще трябва да се правят ремонти а може да се каже че съм фен на дизела
                      За това искам да сложа дизелов двигател А уазката от време на време ще си се возя с нея защото ми прави кеф да карам малко по черни пътища насам натам И може и по некой път малко дърва д си набера с нея
                      И аз моята я ползвам главно за тези цели... Ако слагаш дизел според мен би било добре да е турбиниран... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101428 Тук можеш да видиш колегата Вальо как е монтирал Пежо мотор... Немските дизели също са добри и здрави Примерно двигател от гоУф 1.9тди... Според мен е доста подходящ... 202Нм на 1900 оборота Двигатели колко искаш... стига да имаш мерак и време "всичко" можеш да насадиш
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        От: Друг двигател за УАЗ 452

                        Ето и двигател от Пежо на УАЗка. Първия е 2.5 а втория е 2.1 12V. С него върви чудесно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05306.jpg
Прегледи:2
Размер:164.4 КБ
ID:5342865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00003.jpg
Прегледи:2
Размер:146.6 КБ
ID:5342866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00002.jpg
Прегледи:2
Размер:144.5 КБ
ID:5342867
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          От: Друг двигател за УАЗ 452

                          Този вариант ми допадата двигаятеля на пежо 2.1 ТД 109 кс . Обаче с механична помпа ли е този мотор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Друг двигател за УАЗ 452

                            Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                            Този вариант ми допадата двигаятеля на пежо 2.1 ТД 109 кс . Обаче с механична помпа ли е този мотор
                            Електронна... на тизи мотор ГНП-то дава доста ядове...Помпата май беше Лукас някой си... поздрави
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Друг двигател за УАЗ 452

                              Имат и ел помпи и механични помпи този мотор По принцип май механичните помпи по рядко се срещаха но ги има при 605 .
                              При ел помпата на този мотор наистина има и течове но след един ремонт на помпата ще изкара доста време
                              Засега мисля това да е двигателя който ще си търся за уазката .
                              Има го като вариатн да взема и от 405 1.9 ТД 90 коня както при колегата с джипа ама незнам дали на мойта уазка няма да и дойде слаб този мотор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X