Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Така като цяло реших да пестя и Уаза зимата да го карам по рядко защото не исках да купувам антифриз при положение, че си ходя в гората само + зимата нямам вериги и ако е отъпкан сенга(пътя) преди мен както съм с оригинални гуми на уаз . е тежко карането а види ли стръмно .
    И реших само на вода да го карам като я източвам(от кранчетата на блока и радиатора) старателно след каране.да обаче почна да дига над 80-градуса и се усъмних един ден през февруари
    беше чак студ преди това я запалих почна да се чува че ври .. от радиатора. бързо дига температурата и тръгнах нали почна 50-60-80-90.. почна да отива към 100 спрях изчаках да се охлади и се прибрах. когато отворих капака като я запаля и дам гас хвърля вода от задната част на радиатора долу ниско от ребрата

    ясно но .. се питам сега ако сменя радиатора дали ще се оправи дали има скъсана гарнитура или водната помпа е повредена от котлен камък. маслото е гъсто много хора ме убедиха че не е от гарнитурата и само да попитам може ли да се залепи радиатора ще кача една снимка и ще посоча от къде хвърля вода.при по силни обороти

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:089623-radiator_uaz-452_469_3741-1301010.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5922994

    Сега знам, че не тук мястото просто се инт. каква цена е нов.
    имам от Волга ама не пасва по малък е. и ако някой иска да ми предложи 2ра рака здрав че 1ви май идва а аз още се чудя са от какво загрява
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Не можах точно да разбера въпроса ти, но занеси радиатора на майстор който ремонтира радиатори за да го залепи. Втора употреба радиатори са около 100-120лв.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

      Питам общо взето от какво може да загрява толкова защото тая пробойна е от предпоследното каране явно и се питам дали кат сменя радиатора ще ги прави пак тия да не отвора напразно водната помпа нали има гарнитура
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

        Според мен е загрявал защото долното казанче на радиатора е замръзнало и се е спукало. Сега загрява ли?
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

          Последния път за някакви минути ги дигна и само дигаше.. и като се прибрах видях теча но съм сигурен че теча е от 2 дена защото бъркам с медна тел в кранчето на блока винаги и нали се събират боклуци кат бръкна почва както си трябва нали да тече . Въпроса ми е друг дали може да е от друго и аз вече свалих радиатора сега само трябва сменяване дори да се оправи моя 100% че ако дигне температури кат 80 90градуса пак ще пробие
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

            След като е свален радиатора свали и провери здрава ли е водната помпа.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

              Добре явно ще се копува гарнитура после за нея
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
                Добре явно ще се копува гарнитура после за нея
                Ако не я купиш може да си я изрежеш сам, не виждам какво те плаши тази гарнитура която струва стотинки.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                  прав си . благодаря ако имаш няква идея за 2ра рака радиатори близо до софия с кеф ще чуя цена
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                    Неразбирам само какъв е проблема с антифриза? Спестяваш някой лев, но спестявап и на машината проблеми.
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                      Вярно спестяваш някои лев но така хем се натрупва котлен камък и се влошава охлаждането а може и да стане като при теб наи вероятно е загрял защото долното казанче е замръзнало и не може да циркулира водата .
                      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                        Даааа и аз имам подобен проблем,ще го споделя ако някой знае нещо да пише,моят уаз загрява в байр,който питам всеки казва не е нормално да загрява-един колега ми вика аз се чудя как да я накарам да вдигне над 50**за да има по добро парно ти загравати.Какво съм направил дотук-свалих радиатора не беше мн.задръстен но го почистих,ефект никакъв,махнах термостата пак същото,системата е пълна водата цирколира е незнам дали е достатъчно,но си грей зверо.Ако някой има идеи от каде да продължавам да драсне,благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                          Лоша центровка бедна горивна смес .
                          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                            Имаш ли дифузьор и металните капаци на радиатора. При мен беше същият проблем, по асвалт непревишава 80 градуса , но по баир загрява яко. Сложих дифузьор и за сега рядко достига 90 градуса през латото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                              за центровката ще пробвам,метални капаци на радиатора има,но какъв е този дифузьор и каде се слага?БЛАГОДАРЯ за съветите!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X