Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростния лост на 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със скоростния лост на 469

    Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
    Драго здравей,така ще направя като за начало,за интерисувах се защо така излиза кученцето от леглото и ми казаха,че имам голям аксиален луфт
    в запчатките на вторичния вал и затова така излизало и заклинва муфата.И друго искам да те питам сега като махна 3-те кученца и лоста вече постоянно ще ми излиза от скорост нали...
    Кученцата служат само за синронизиране на оборотите/помагат на синхронизатора/, нямат нищо общо с изключването. Ако преди не е изключвало и след като ги махнеш не трябва да изключва.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със скоростния лост на 469

      TONI 1977
      Огледай хубаво муфата и виж каде влизат съчмите в нея не е само за да помага на триещите пръстени

      xarsi
      Ако капака -вилките и фиксаторите са здрави няма да изключва.


      Аз съм махнал кученцата на 2кутии на 69 и 1-уазкова и нямат вече този проблем, сега ги махнах и на още една.

      Ето как стои без тях и къде се мери за този луфт на вотричния вал, но в събрано състояние











      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със скоростния лост на 469

        Със смяна на лагерите на първичниа ,изходящиа и иглениа лагер има ли шанс да се оправи? Или трябва и други части да се сменяват?

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със скоростния лост на 469

          [QUOTE=Nik;1347808]TONI 1977
          Огледай хубаво муфата и виж каде влизат съчмите в нея не е само за да помага на триещите пръстени
          Може би имаш право

          Коментар


          • #20
            Re: Проблем със скоростния лост на 469

            Здравейте близо 3 часа стоях на вьн на студа и не можах да изкарам тея кученца как ли ги не ги мьчих и не можах да ги изкарам,има си някав чальм
            явно ,като отворих пак познатото кученцето пак заклинило муфата бутнах го с отверката и муфата се освободи.БЛАГОДАРЯ на колегата NIK,прекрасни снимки гледам мериш между 2-ра и 3-та каква трябва да е хлабината там ,АЗ мерих на 2ра и пластината ми влизаше до вала и бе 0,65.На 2-рата снимка ,както ти мериш само ,че аз сложих пластината зад втора в края на колелото,не знам да ли ме разбра , но ви благодаря на всички сега мисля да пия една бира , ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СМЕ , ЖЕЛЯЗОТО ЩЕ ГО ОПРАВИМ.
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със скоростния лост на 469

              Няма значение че си мерил там, просто между 2 и 3 по лесно у дълбоко влиза луфтомера и е по точно според мен. 0,40 мисля че беше като я сглобих без гарнитури.
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със скоростния лост на 469

                Колеги кажете как ги вадите тея кученца без да сваляте ск. кутия
                много начини пробвах и все не успявах ,мьчи ме нещо от вьтре като знам ,че може
                пак аз не успях,бирата и мезето от МЕН
                Мартин Димитров
                УАЗ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X