Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростния лост на 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростния лост на 469

    Колеги,имам следния проблем със скоростния лост.Със СК съм от 469 и напоследък два три пъти скоростния ми лост засяда на 2-ра предавка и докато не разхлабя четирите болта на държача на лоста към СК и не върна патериците в основно полужение оправия няма.Като превключвам по-бавно скоростите лостът не засяда,но като го сръчкам по-чевръсто и заседне и то само на 2-рата предавка.СК е на около 45000 км.Какъв е цярът за тази болест?
    088пет16пет3пет7

  • #2
    От: Проблем със скоростния лост на 469

    Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
    .Какъв е цярът за тази болест?
    Е, тва съм го правил хиляди пъти. Разхлабвам, бутам с отверката и продължавам.
    Ако някой, междувременно е измислил "цяр" за това, нека сподели.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скоростния лост на 469

      Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
      Колеги,имам следния проблем със скоростния лост.Със СК съм от 469 и напоследък два три пъти скоростния ми лост засяда на 2-ра предавка и докато не разхлабя четирите болта на държача на лоста към СК и не върна патериците в основно полужение оправия няма.Като превключвам по-бавно скоростите лостът не засяда,но като го сръчкам по-чевръсто и заседне и то само на 2-рата предавка.СК е на около 45000 км.Какъв е цярът за тази болест?
      Здравей Венци. Износени са вилките за превключване на скоростите който са на капака. Вилките може да се наварят и запилят но след като се извадят от осите по който се движат напред назад. Може да си купиш нови вилки и да ги смениш, мисля че бяха по 12лв. бройката и последно може да си вземеш друг капак за скоростите комплект или нов-150лв.Успех и ще помагаме с каквото можем!
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скоростния лост на 469

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Здравей Венци. Износени са вилките за превключване на скоростите който са на капака. Вилките може да се наварят и запилят но след като се извадят от осите по който се движат напред назад. Може да си купиш нови вилки и да ги смениш, мисля че бяха по 12лв. бройката и последно може да си вземеш друг капак за скоростите комплект или нов-150лв.Успех и ще помагаме с каквото можем!
        Благодаря Драго!Кое е по лесно и бързо,да сменя вилките или капака.Имам такъв капак,не е нов но дали ще свърши работа?
        088пет16пет3пет7

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със скоростния лост на 469

          Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
          Благодаря Драго!Кое е по лесно и бързо,да сменя вилките или капака.Имам такъв капак,не е нов но дали ще свърши работа?
          По лесно е да смениш капака. Сменява се на место без да се свалят скоростите но дано другия капак е здрав. Като свалиш капака ги сравни двата капаци дали са еднакви че има разлика във вилките.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със скоростния лост на 469

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            По лесно е да смениш капака. Сменява се на место без да се свалят скоростите но дано другия капак е здрав. Като свалиш капака ги сравни двата капаци дали са еднакви че има разлика във вилките.
            Оказа се че капака който имам е същия.Вчера го смених и направих тестдрайф.Засега всичко е наред ще видим в събота и неделя.Благодаря ти за съвета.Поздрави!!!
            088пет16пет3пет7

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скоростния лост на 469

              колеги и аз имам този проблем със скоростите
              НОNDA-900RR - RENAULT MEGANE SCENIC 1.9DTI - OPEL CORSA 1.3 mi

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем със скоростния лост на 469

                Колеги,днес сменях капака на СК, но нещо не се получи.Видими разлики нямаше,новия няма отдушник,но и двата са от несинхронизирана на 1ва и втора. Износване по вилката кьдето контактува с муфата нямаше .Може ли износеното да е от кьм лоста ?? Там ли се крие проблема?? Лоста само леко са му заоблени рьбовете,какво да гледам ,че пак ще свалям капака,защото остана вклучен на една скорост ,и лоста седи неестествено .

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Проблем със скоростния лост на 469

                  Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                  Колеги,днес сменях капака на СК, но нещо не се получи.Видими разлики нямаше,новия няма отдушник,но и двата са от несинхронизирана на 1ва и втора. Износване по вилката кьдето контактува с муфата нямаше .Може ли износеното да е от кьм лоста ?? Там ли се крие проблема?? Лоста само леко са му заоблени рьбовете,какво да гледам ,че пак ще свалям капака,защото остана вклучен на една скорост ,и лоста седи неестествено .
                  Проблема най-вероятно е в лоста.Ако не си заварчик,занеси го при някой заварчик да го навари и няма да остава зацепен.Успех.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Проблем със скоростния лост на 469

                    Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                    Колеги,днес сменях капака на СК, но нещо не се получи.Видими разлики нямаше,новия няма отдушник,но и двата са от несинхронизирана на 1ва и втора. Износване по вилката кьдето контактува с муфата нямаше .Може ли износеното да е от кьм лоста ?? Там ли се крие проблема?? Лоста само леко са му заоблени рьбовете,какво да гледам ,че пак ще свалям капака,защото остана вклучен на една скорост ,и лоста седи неестествено .
                    Може при поставянето да се е получило разминаване м/у положението на зъбните и положението на вилките/ск. лост/. При поставяне на капак най-добре е всички зъбни да са изключени и ск.лост да е в неутрално положение и да се внимава да не се премести някое зъбно/случвало се е често/.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Проблем със скоростния лост на 469

                      Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                      Колеги,днес сменях капака на СК, но нещо не се получи.Видими разлики нямаше,новия няма отдушник,но и двата са от несинхронизирана на 1ва и втора. Износване по вилката кьдето контактува с муфата нямаше .Може ли износеното да е от кьм лоста ?? Там ли се крие проблема?? Лоста само леко са му заоблени рьбовете,какво да гледам ,че пак ще свалям капака,защото остана вклучен на една скорост ,и лоста седи неестествено .
                      Щом лоста седи неестествено го извади само него без да сваляш капака и пробвай да включиш скоростите с отверка или щанга. В капаците на несинхронизираната ск. кутия има разлика в малката вилка.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със скоростния лост на 469

                        Проблемът се крие при вилките там дето контактуват с лоста, а не при зъбчатките и муфата.
                        Разбиват се вилките, а лоста се износва - така се получава голям луфт и на моменти лоста се измъква от вилките, а предавката остава зацепена.

                        П.П. На по-новите кутии вилката за задна е с по-широк захват при зъбчатката, което не е проблем, но ако не се намери от старите вилки, трябва да се смени и зъбното колело заедно с вилката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със скоростния лост на 469

                          КОЛЕГИ ,помагайте и на мен тей като още нямам достатьчните права не мога да пускам теми,за това предварително се извинявам.
                          на мойта уазка 469 както си карах и както се случва влези на 3-та и до там не мога да освободя от скорост,и както е все известно си
                          викам отвивам 4-те болчета и с отверката ще оправя положението ,но уви пак не иска да освободи .Свалих капака с вилките муфата си е на 3та и не мьрда от там с едно чукче от долу я саветвах ама пак неще ше, и кво се загледах едното кученце аха да излезе беше си излязло от леглото и заклинило муфата ,вкарах с отверката кученцето и на рька освободи муфата затворих и всичко беше на ред.
                          И ТАЗ СУТРИН ПАК ЗАКЛИНИ НА 3-ТА: гледах още на пьрвия пьт като се случи вилките не са тотално износени сащо и капака муфата е нова с двата синхронизатора . И сега джипката е зад блока и се чудя кво да я правя и май ск. кутия ще си свалям.
                          Мартин Димитров
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със скоростния лост на 469

                            Няма нужда да сваляш ск. кутия. Свали само капака на скоростите и махни трите кученца и си готов.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със скоростния лост на 469

                              Драго здравей,така ще направя като за начало,за интерисувах се защо така излиза кученцето от леглото и ми казаха,че имам голям аксиален луфт
                              в запчатките на вторичния вал и затова така излизало и заклинва муфата.И друго искам да те питам сега като махна 3-те кученца и лоста вече постоянно ще ми излиза от скорост нали...
                              Мартин Димитров
                              УАЗ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X