Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за раздатка на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Питане за раздатка на УАЗ 469

    Първоначално публикуван от montiora Преглед на мнение
    колега Веско несъм много съгласен с теб . При нас в рудника са само хънтери с новите скорости и проблема с изключването си продължава.Да не казвам ,че три от чисто новите със самото си идване показаха този дефект. Аз свалям муфата за бързи и бавни и го качвам на струга и взимам от челото около 2мм. от към скоростите така когато включа бавните муфата преминава до край напред като канала кйто съм вкопал позволява там да застане зегерката на лагера на скоростите.По този начин забите се зацепват на 100%.
    Колега,казваш че сваляш муфата за бързи/бавни и сваляш на струга от челото около 2 мм.От кое вземаш на струга-от муфата за бързи/бавни или кое се стругова?Ако имаш възможност сложи една снимка на детайла който се обработва.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #32
      До: Питане за раздатка на УАЗ 469

      Аз имам същия проблем, раздатката изключва от бавни на неутрална, от бързи няма проблем. Изключва ми първа на изкачване и втора на спускане, маи ме чака голям ремонт и мноооого парички.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        До: Питане за раздатка на УАЗ 469

        Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
        При мен раздатката е болно място. Много болно.
        Изключва от самото начало. След гаранционен ремонт, за дълго време нямах проблеми. После пак и пак ремонт и сега пак изключва. Лошото е започва да зачестява. И сега съм планирал събаряне на раздатката. Имам резервно колелце.
        Но се замислям за радикална промяна . Вариянтите са три
        1. Нова СК и раздатка ( Даймос )
        2. Ремонт на сегашната
        3. Покупка на тунингована раздатка ( или на само на кит)

        И трите варианта си имат плюсове и минуси. При точка 3 има и допълнителен бонус. Може да се купи раздатка различен коефицент от щатната. ( до 1:3,16 ) при сегашно 1:1.95

        Та още се колебая какво да избера. Може би тази тема е подходящо място да попитам за съвет.
        В последния брой на списанието 4х4 Клуб руснаците предлагат няколко раздатки с различно предавателно число
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #34
          До: Питане за раздатка на УАЗ 469

          Знам ги. Но не отговарят на е-мейли.

          Мой колега има сериозен бизнес в Москва и заминава тази седмица. Мисля да го натоваря със задачата за се сбори с някой от производителите. Та ако имам късмет скоро ще се обурудвам с раздатка. Няма да е с някое екстремно предавателно число, по скоро нещо по-средата.
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #35
            До: Питане за раздатка на УАЗ 469

            Успех с покупката на новата раздатка и дано да нямаш проблеми с нея
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #36
              Проблем с раздатката

              Моят Уаз452 от скоро като включа раздатката се само изключва. Пробвах с много газ и малко газ но пак изключва. Забелязах че като пускам по наклон не изключва. Моля даите някакви идеи от какво може дае .

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с раздатката

                Първоначално публикуван от italiqneca82 Преглед на мнение
                Моят Уаз452 от скоро като включа раздатката се само изключва. Пробвах с много газ и малко газ но пак изключва. Забелязах че като пускам по наклон не изключва. Моля даите някакви идеи от какво може дае .
                италианец, виж каква хубава тема има по въпроса, а ти бързаш да пуснеш нова.
                Мислиш ли, че всички тези хора ще си правят труда отново така подробно да ти обясняват специално на теб при положение, че вече са го правили? Едва ли...

                Никак не е трудно пич... бутонът "Търсене" е на доста видно място. Кликни веднъж на него, напиши "раздатка" и ще има да четеш дни наред...

                Не го приемай лично, просто съвет към колега

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за раздатка на УАЗ

                  Една схема на раздатката за колегата off_roader. И да пише за резултата от ремонта.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РК.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5459698

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за раздатка на УАЗ

                    Ще пиша обезателно Тони,благодаря ти много за схемата.Целта е да не се сваля раздатката,а да оттренирам ремонта в бойно-полеви условия
                    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за раздатка на УАЗ

                      аз карам уаз бордови .Като го купих имах инфо че раздатката на бавни изключаи така започнах тестовете.Натоварена с 3 куб. дърва надолу не изкл. а нагоре и при голямо натоварване и празна изклч.Започнаха се едни ремонти и сваляния на раздатката а причини никви и така докато един ден забравих да сложа куката за капака на двигателя. не знам как да си го обясня но от тогава нямам този проблем .става въпрос при 451/452 пробваите колеги и може да се разминете със излишните главоболия

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за раздатка на УАЗ

                        Магия,-остава да се сетя какво е куката за капака на двигателя.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за раздатка на УАЗ

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Магия,-остава да се сетя какво е куката за капака на двигателя.
                          капака, който е вътре в купето има кука за да не се отваря по време на движение, може би от вятъра, макар че и без тази кука капака си стои на място без да се повдига по време на движение. По-вероятно е да е станало нещо друго, отколкото да се е оправило от тази кука, пробвал ли си като я закачиш пак изключва ли? Другата причина за която се сещам е когато е на бавни лоста е към капака и ако опира в него и не може да включи хубаво.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питане за раздатка на УАЗ

                            Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
                            капака, който е вътре в купето има кука за да не се отваря по време на движение, може би от вятъра, макар че и без тази кука капака си стои на място без да се повдига по време на движение. По-вероятно е да е станало нещо друго, отколкото да се е оправило от тази кука, пробвал ли си като я закачиш пак изключва ли? Другата причина за която се сещам е когато е на бавни лоста е към капака и ако опира в него и не може да включи хубаво.
                            Пробвал съм я със куката колега и пак изключа а без нея е Ок

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питане за раздатка на УАЗ

                              Това им е болката на повечето 452. Всички свалят и разглабят раздатката, като при повечето случаи няма нищо. Просто лоста не може да включи хубаво като опира в капака над мотора и за това изключват. От долу под двата лоса, където тръгват щангите назад към раздатката, началото им е с едни вилчици на резба с щифт и шплент. Откачвате, натягате вилката няколко резби и лоста за бавните почва да включва по рано, без да се допира в капака.
                              Последно редактирано от beliptici; 27-12-17, 23:23.
                              “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X