Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повредена регистрационна табела - кой може да я замени?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Преди години правих процедурата във фирмата - БМВ на Кукуш. Номера ми нямаше проблеми а исках да го сменя от хоризонтален на квадратен.
    Задължително се носи стария, дори да е на парчета - носят се всички части за да се удостовери автентичността му.

    Плаща се таксата в банка по темплейтна бланка и за 20 мин е готов. При мен имаше предварително уточнояване от коя серия е (с Българския флаг или ЕС звездите, защото съдържат различни цветове).

    Успех
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Такива няма от когато си написаха в закона че махат номера при разни нарушения. В КАТ една глупост се променя само при въвеждането на по-голяма друга глупост.
      Болтове няма но табелите продължават да имат релеф, светлоотразителни елементи и мисля някакви знаци по тях.
      Гледат на тях все едно са някакви банкноти но и за "системата" това са съвсем нормални неща.
      Там времето традиционно тече различно.

      Иначе аз няма да имам абсолютно никакви задръжки да си поръчам каква да е табела ако се случи да я загубя.
      А не се е случвало, което само по себе си е чудо.
      На моторите са ми падали нееднократно но по стечение на обстоятелствата съм ги намирал.
      Иначе в нета има множество фирми изработващи имитации на рег. табели.
      Някаква мода е камьонжиите да си плеснат името на такива и да се виждат през предното стъкло.
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Болтове няма но табелите продължават да имат релеф, светлоотразителни елементи и мисля някакви знаци по тях.
        Нитовете бяха даже патентовани (познай към коя фирма) и нитче за 10 стотинки струваше 15-ина лева. Вселенска глупост беше това с нитовете.

        Към момента в табелите няма нищо, което да не може да се направи от кой да е табеладжия. Шрифтове и прочие ги има като спецификация в закон или наредба. Преди години правиха някакъв бегъл опит, но въпросните така са са окопали където са, че предизвикаха дефицит.

        Това е фабрика за кинти. Безусловно и форевър. В КАТ всичко е така. Веднъж на 4-5-6 години някой велможа бъде поставен на тясно, нещата тръгнат за малко, и после пак се върнат в изходна позиция.

        При последното ми ходене бях втрещен - нула опашка пред гишето (реда ми дойде след 5 минути) по 1-2 коли пред каналите, достатъчно места след изхода на каналите. За час и половина минах всичко и си сложих номерата. Ама няколко дни преди това имаше "интересен" репортаж по телевизора.

        Сега съм почти сигурен че хавата си е пак по старому. Слава Богу, приключих с ходенетата засега.

        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нитовете бяха даже патентовани (познай към коя фирма) и нитче за 10 стотинки струваше 15-ина лева. Вселенска глупост беше това с нитовете.

          Към момента в табелите няма нищо, което да не може да се направи от кой да е табеладжия. Шрифтове и прочие ги има като спецификация в закон или наредба. Преди години правиха някакъв бегъл опит, но въпросните така са са окопали където са, че предизвикаха дефицит.

          Това е фабрика за кинти. Безусловно и форевър. В КАТ всичко е така. Веднъж на 4-5-6 години някой велможа бъде поставен на тясно, нещата тръгнат за малко, и после пак се върнат в изходна позиция.

          Естествено, че всичките им глупости са основно за пари.
          Пък и по инерция хем е по-лесно хем доходоносно!

          И не знаех, че тъпите им бурми са били патентовани.
          Все едно да патентоваш капак за тоалетна чиния.
          Но на мотор никога не съм имал такъв болт.
          Ако е имало изобщо някога е било преди първият ми.
          Иначе за съжаление зная какво е - все пак и коли съм виждал.
          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Естествено, че всичките им глупости са основно за пари.
            Не основно. САМО за пари са. И парите НЕ отиват в държавата. Таксите на банковите гишета (пак форевър на една и съща банка), продължават да са перверзни. Самото наличие на банково гише в сградата на КАТ е перверзия. Там освен каса с касиер, назначен към КАТ, никой друг няма работа. Поне сложиха теринали де. Но до един момент нямаше.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Да, поне сложиха терминал, което за КАТ си е направо WOW !!!

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Е, то дори за най-големия гьонсуралък все пак трябва да измизлиш някакво оправдание. В случая нямаха никакво.

          • #21
            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

            Болтове няма но табелите продължават да имат релеф, светлоотразителни елементи и мисля някакви знаци по тях.
            Гледат на тях все едно са някакви банкноти но и за "системата" това са съвсем нормални неща.
            Там времето традиционно тече различно.

            Иначе аз няма да имам абсолютно никакви задръжки да си поръчам каква да е табела ако се случи да я загубя.
            А не се е случвало, което само по себе си е чудо.
            На моторите са ми падали нееднократно но по стечение на обстоятелствата съм ги намирал.
            Иначе в нета има множество фирми изработващи имитации на рег. табели.
            Някаква мода е камьонжиите да си плеснат името на такива и да се виждат през предното стъкло.
            Каква мода от двайсет години си пишат имената камьонджиите.

            Коментар


            • #22
              Явно е трайна - не и водя статистика
              Враг усраине

              Коментар


              • #23
                Да актуализирам

                Февруари 2023 година

                БМВ ЕООД - ми направи регистрационната табела!
                Дигат на телефона на сайта - и по имейл бързо отговарят.
                Чистосърдечно си признах че съм един нещастник дето тъй са му намачкали предната табела че направо секс не ми се прай!
                Само се изхилиха и казаха "Давай"

                Искат старата табела (да се отчетат) както и заявление защо искаш и какво е станало със старата.
                Трябва да докажеш че си собственик на табелата на мпс-то чрез копие на талона.

                Води се официално ремонт на табела (то си е такова).
                Струва 30 лв - плащаш ги по банка.
                Понеделник в 16 часа я изпратих по Еконт (така поискаха) получили са във вторник наобед(куриера донесъл) и в 15.30 същия ден са изпратили новата табела !! Чудо! ЧУДО!

                Накефиха ме максимално - за 3 часа са реагирали !

                Сега които са добри - абе добри са си !

                Новата табела изглежда абсолютно по същия начин като старата - няма никаква разлика - и са пуснали и готин пластмасов държач - като сменяш - то всичко да е.





                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  .......!! Чудо! ЧУДО!..........
                  unfuck'nbelievable
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #25
                    Е защото са БМВ ЕООД , ако трябваше да минеш през КАТ оооо не поне 30 часа без “обедните” почивки
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                      Е защото са БМВ ЕООД , ако трябваше да минеш през КАТ оооо не поне 30 часа без “обедните” почивки
                      Приятел я игра тази в КАТ преди няколко години, нещо към две седмици
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X