Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как са си повдигна Рексъна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как са си повдигна Рексъна

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3455.jpg Прегледи:45 Размер:152.8 КБ ID:6870802 Начи,след много години Фронтераджийство,реших да сменя марката.Да пробам нещо различно,корейския автопром.Кат за евридейка,де.Щот за горско нещо още му немам доверие,па и е големшък ,макар,че съм му правил пробички и има си бая силица.Та по въпроса:Ректум 1 и 2,опс,Рекстън ,предни пружини от Кия дизел от 2008г.,задни от Нива Шевролет ,ама усилени и амове отзад от Фронтера Б -газова Каяба.Дръгела се дига 5-6 см. над заводското,носи и събира безгрижно 265/75/16 ,демек почти 33-ки,и връи кат див.Е,помпата я обнових,дюзите-предишния собственик-за което благодаря,сичкото тампон и шарнир са нови и са е пушка.Снимки-скоро.

    Тва тубе е 10 литрово.
    п.п. Нещо не сЪ оправям с новиО Форум,да ге.Сори.
    Последно редактирано от gimax; 24-06-22, 22:30.

  • #2
    Честито Илийка! Със здраве да си я караш! По темата не мога да помогна, но снимки ще чакам!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Благодарско Жорка,обичам предизвикателствата.

  • #3
    М`чи 265/75/16 е отличен размер за ежедневно градско шофиране. Не са баш 33-ки, но може да се преживее.

    Честито! Много да те радва.

    Помпа, дюзи ... значи е дизел... Ръчка или автомат е?

    Това нещо на рама ли е?

    Някъде бях чел, че 1-цата била на рама, а 2-ката била самоносеща. После пък на 3-та генерация сложили пак рама и я махнали при Rexton W.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Рамата и е сериозна,кат на сички корейци,автомат от Мерцедес,казват,че бил доста як пък ще видим.
      Последно редактирано от gimax; 24-06-22, 22:26.

  • #4
    Първия Рекстън е на торсион отпред, както Мусото, доколкото знам. Тоя твоя е вече нещо като фейслифт, и освен, че е на пружини отпред, съм чувал, че долните шарнири на предните носачи вече работят на опън, както на някои други автомобили и джипове, и при износване могат да се "извадят" по време на движение. Е, последното не съм го чул да му се случва често, както примерно при Чероки KJ, но не е лошо да се контролират.
    Иначе тоя модел си е доста висок още от завода.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Вече ми изпада,знам как е.Не изпадат съвсем,не могат,ама става весело.Като почнат да поскърцват,требва да се сменят-научих го по трудния начин.А са по 20 кинта.
      Последно редактирано от gimax; 24-06-22, 22:27.

    • Двигателист
      Двигателист коментира
      Редактиране на коментар
      Как така не изпадат съвсем? Какво се случва? Обездвижва ли се колата? Колко горе-долу карат?

    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Пластмасите отвътре изгарят и ябълката на шарнира се държи на метала отвън,затова казвам,че не изпадат съвсем.Шарнира увисва и не можеш да хванеш пътя.

  • #5
    Честито! https://www.drive2.ru/r/ssangyong/re...0376152022078/

    П.П. И това - по-добрият вариант https://www.drive2.ru/l/455021618234655179/
    Последно редактирано от коко келеша; 24-06-22, 19:03.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Дръгела го карам вече близо година,пуснах темата щото последно време само политика и дивотии.Да разнообразим малко.

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Лошо няма Всичко казано и показано може да е полезно и за някой друг.

  • #6
    Супер тема, да ти е честит, макар да не обичам тая дивотия да се честити за автомобили...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #7
      Здрасти, по повод един лек спор в друга тема, имам питане - можеш ли да дадеш малко по-прясна информация (все пак само от година си с повдигната джипка) за цената на частите за твоя лифт. Предполагам, че труда не се брои
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #8
        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Здрасти, по повод един лек спор в друга тема, имам питане - можеш ли да дадеш малко по-прясна информация (все пак само от година си с повдигната джипка) за цената на частите за твоя лифт. Предполагам, че труда не се брои
        Ми аз като гледам избора на части , явно е черпал знания от руски форуми.Би трябвало да не минават 500лв частите, както беше при мен.Все ми е на акъла ,че може да има по-адекватни пружини за отзад от Ладови.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          По принцип, заради избора на части и питам. В другата тема Търтея се изока, че лифта ще струва повече от колата Имаш ли проблем с омекването на задните пружини?

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Аз съм с пружини от Гега w460 пак са онази шведска марка ,дето не мога да изрека и не са омекнали вече почти 3г.

      • #9
        Пружините и амовете кат цена са около 400 пари,труда е мой и го заеби.Е що ладови пружини,ми по размер/широчина/пасват,а и не са мръднали за година.А за философите,да си гледат френските геги .
        п.п.Сичко кат инфрмация и размер за лифта е от руските людей.

        Коментар


        • #10
          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          може да има по-адекватни пружини за отзад от Ладови.
          Ако разбреш какви и от какво,сподели,моля.

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Ако дадеш някакви размери що да не се намери нещо, така на теракана колегата IvanG намери перфектните от Гега W460, Имат лифт повече навивки, прогресивни са, но телта е дебела колкото на теракана, в следствие на това возията е непроменена, но имам 5см лифт.

        • #11
          Само за сведение, пружините за г са 20 вида.
          а да, и не са по две за лев.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            По сто лв са афтърмаркет. Които нямат общо с оригинала. Няма такова разнообразие.
            Не казвам че не ти вършат работа.

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            lesojofrs е производителят, и за сега нямам никакви оплаквания.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Да, фирмата е добра. Някой ден ще се науча как се произнася правилно ))

            Че нямат общо с оригинала, нямат.

        • #12
          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение

          Ако разбреш какви и от какво,сподели,моля.
          Погледна ли втория линк, който пуснах по-горе Там става дума за пружини от RRover, като по-добър вариант от ладовите.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • gimax
            gimax коментира
            Редактиране на коментар
            Ти погледни,пише си:лада нива.Иначе имам ровъски неколко чифта,ама за сега ще карам с руските-доволен съм.Разхождах го по Родопите миналия месец и се представи екстра.

        • #13

          • gimax коментира
            Днес, 20:10
            Ти погледни,пише си:лада нива.Иначе имам ровъски неколко чифта,ама за сега ще карам с руските-доволен съм.Разхождах го по Родопите миналия месец и се представи екстра.
          Не те карам да сменяваш нищо, не си погледнал като хората

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:293
Размер:117.3 КБ
ID:6882819
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #14
            Ако пише че е за Lada Niva, вероятно ще спъхне бързо. Но в тоя случай и всичко що е за Terrano 1/2 става като размери. Обаче кое какъв лифт ще даде, нямам идея.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X