Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАЗ-3206 4х4 - пълноприводен автобус с блокажи и понижаващи предавки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПАЗ-3206 4х4 - пълноприводен автобус с блокажи и понижаващи предавки

    Здравейте,

    Който следи комбат крю сигурно е гледал този пресен епизод с един ПАЗ за перевоз детей

    Това ми се струва стахотна база за мобилен дом (кемпер) защото:

    Двигателя е отпред
    Има възможност за централно контролиране на налягането на всички гуми
    Сделан преди по-малко от 10 години
    Стандартно 4х4
    Блокировки на двата дифа
    Раздатка
    Понижаващи предавки
    Здраво ресорно окачване (лесен и евтин лифт)
    Прост, масов и евтин бензинов и дизелов двигател като опции
    Евро 3 и Евро 4

    ВЪПРОСИ:
    1. Виждал ли е някой такива в родината?
    2. Как вървят като цени?
    3. Срещат ли се в Европа?
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PAZ3.jpg Прегледи:0 Размер:78.8 КБ ID:6709455
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PAZ2.jpeg Прегледи:0 Размер:35.2 КБ ID:6709456
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PAZ1.jpg Прегледи:0 Размер:220.2 КБ ID:6709457
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PAZ4.jpeg Прегледи:0 Размер:102.4 КБ ID:6709458
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 15-02-21, 13:05.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Двигатель 4.3 бензиновый (130 л.с.)
    Това е първото, дето трябва да напусне тоя рейс, ако искаш подвижния дом наистина да е подвижен. Отделно при руснаците "сделан преди по-малко от 10 години" практически нищо не значи, за съжаление, освен евентуално по-малко ръжди. Но само евентуално. Смятай че всички железа са си почти същите, каквито са били в последните 50 години минимум, вероятно и повече.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Имат и дизелови, но пише, че е преустановено производството.
      Като разгледах снимките особено на таблото ми заприлича на буханка.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      То си е - Буханка на стероиди, и това според мен е хубавото, истинска рама, истински мостове, истинска раздатка, блокажи, живот като на кино

  • #3
    Купуваш си от острова второ поколение пинцгауер и си удряш гъза в тавана.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Петьо, не всички руско-езични островитяни са олигарси, аз примерно все още не съм

      С много маро аз знам как стават нещата, ама понеже марото е оскъдна стока, гледам да го харча бавно, трудно и с много болка

      Имам познати с МАН кемпери/камиони, лекинко им скъсява живота и пенсионния баланс всяка покупка и ремонт.
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 15-02-21, 14:41.

  • #4
    В България едва ли е имало такъв. Но доколкото е на шаси от Газка, и при положение, че ги има(ше) у нас по-старите ПАЗ, може да се "сдела" без проблем, с чаркаляци от Виетнамка (ГАЗ 66).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Имаше ама много отдавна. По времето на моето присъствие в казармата )))))))

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Коко, ама дали са били 4х4 щото тези бусчета ги има масово в Русия но повечето не са пълноприводни?

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ето го първообраза, возил съм се на такъв, но без 4х4 - https://youtu.be/bVUkjwq-9Eg

      Иначе имат и КАвЗ, разни сделани пак от камиончета автобуси, даже със запазена муцуна. https://youtu.be/I3uFJQkbCjA
      Някои от работилите в Коми, вероятно ги знаят добре.

  • #5
    Нека поясня, аз 4х4 кемпер си имам вече, обаче моя няма блокажи в дифовете и централно помпане на гумите. Отделно дето моя е рядък като на кокошка кътните зъби.

    Ако това возило се намира в Европа и е на добри цени, е една потенциално страхотна платформа за кемпери в тежкия клас като обща маса и ниско-бюджетния клас.

    Относно двигателите, тук на острова мазохистите слагат двигателя от моя камион 6литра турбо дизел на Дефендъри дето са по около 2 тона, за тоя автобус един къминс би му паснал като пестница.

    Масово тук на острова ползват автобуси за кемпери, обаче нито са пълноприводни нито двигателя им е отпред нито имат клирънс повече от някоя С класа, това е друго животно с огромен потенциал според мен, не казвам, че е върха на сладоледа, просто е огромен потенциал ако го има в Европа.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Да, има го във версия със стъклопакет, двоен под, прекъснати термо мостове и допълнителен дизелов подгревател.

  • #6
    Е колко струва пинца бе Жоро?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #7
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Е колко струва пинца бе Жоро?
      Лейланд като моя тръгват от 1-2 бона в островни пари, за 4-5-6 бона вземаш слънце, с преглед и на по-малко от 10000КМ, има и на няколко стотин КМ пробег.

      Тия руските, не знам как са, но съдейки по цените на виатнамки и други такива, ако ги има из Европа няма да са много повече от един Лейланд даф за разлика от пинцовете.

      А и пинца е по-малък, ПАЗ'а вози 22 пътника, които могат да стоят прави вътре, тоест потенциала му за кемпер в този клас е по-голям.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Pinz.jpeg Прегледи:0 Размер:244.6 КБ ID:6709506
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #8

        #2.2

        BatGeorgeone коментира
        Днес, 14:33



        То си е - Буханка на стероиди, и това според мен е хубавото, истинска рама, истински мостове, истинска раздатка, блокажи, живот като на кино
        Болднатото не отговаря на истината - самоносеща каросерия. Мостовете са от ГАЗ-66 и сигурно могат да се приемат за истински

        Я, какво сме имали на склад - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...0%B0%D0%B7-672

        Те на такова съм се возил повече от две години по 2-3 пъти седмично - https://avto-russia.ru/autos/paz/paz...ml?part=review
        Последно редактирано от коко келеша; 15-02-21, 15:07.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Ами не - не е.

        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          https://youtu.be/TgkWeKDaAZ8

          Нямам време да пиша и доказвам, затова само показвам.
          Последно редактирано от cecoa1; 15-02-21, 18:26.

        • Veni1
          Veni1 коментира
          Редактиране на коментар
          Помниш ли умилителното кръгло кошче за употребени билети до входоизходната врата?
          И сините извити плексигласови стъкла на тавана?

          С такова возило пътувахме от Пловдив до Несебър - на море - през 1966.....незабравимо е

      • #9
        Не бе, втора генерация са десен волан и дизел. И по евтини.
        първата в наше село може да се намери около 7€
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Пинца до 4-5 тона общо тегло, и то ако е 6х6. Това е над 7.

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Да, ама едното е руско, другото знаеш кой го е измислил. Отделно и кой го е правил.

      • #10
        Ето една фирма дето ги прави на кемпер тези рейсчета https://youtu.be/Mem8Q_lI8EI

        Никак не изглеждат зле на пръв поглед, но как са на практика без тест драйв е трудно да се определи.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X