Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко странно но факт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Може би при мен се получава обратния ефект по причината описана от Райко. Тъй като аз съм се установил на едно място и до където и да ходя пътя го минавам и в обратната посока.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
      В Родопите, а и в другите планини освен изкачване има и спускане. При изкачване ако разхода е 8 или 9 на 100, то при спускане е почти 0 на 100. И средният разход е 4 или 4,5 на 100.

      В комбинация с намаленото въздушно съпротивление и работата в оптимален режим на двигателя. Може би при турбодвигатели е най-видим този ефект.

      Коментар


      • #18
        Преди тая кола имах газово Пикасо. По равното пееше, но Родопските разходки го мъчеха. Разхода, нямам никакъв спомен какъв е бил.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          Описаното си е съвсем нормално. Ако ти показва някъде моментен разход, следи го и ще видиш къде, кога, и как се променя.
          Общо взето разхода зависи от това колко мощност се черпи от мотора, и от колко гориво отива за произвеждане на тази мощност за определено време(иначе казано специфичния разход на гориво, който пък е всъщност КПД изразен по-друг начин).
          Първото зависи от пътните съпротивления, повечето от които са свързани със скоростта на движение. А второто от режима в който се ползва ДВГ, определен от натоварване и честота на въртене(обороти).
          Отделно, колкото повече от вкараната за задвижване енергия се пести, толкова по-икономично се пътува. Иначе казано, равномерно движение, минимално възможно ползване на спирачките, оползотворяване на инерцията на возилото... Елементарни познания по физика от шести клас за кинетична и потенциална енергия.
          За най-подходящият режим на ДВГ пък трябват малко средношколски познания по теория на ДВГ, най-вече в частта и "товарни характеристики". Не е кой знае колко сложно, и се обяснява за пет минути с разглеждане на графиките, по които се изменят тези характеристики(за причините да се изменят така са нужни още 20 минути обяснения, за хора с що-годе добро познаване на принципите на работа на ДВГ). Но като цяло не е задължително човек да знае подробности по тоя въпрос, доста хора правят достатъчно правилно необходимото, просто инстинктивно и по усет...
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            Аз често пътувам до Бургас , и винаги на около 50км. преди Бургас , разхода ми скача.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              А имате ли някакво логично обяснение на този "факт"?

          • #21
            Тамаааааан ще вземе да се появява светлина в тунела и ще се появи някой простак да спусне щорите.
            P. S.
            Говорят си двама приятели.
            ​​​​​​- Жената ме ядоса и я наказах един месец без секс.
            - И как е?
            - Ами как, намерил се някакъв простак и ми отменил наказанието.

            Пояснението, да не ме разбере погрешно Мотор_мен и да се обиди. Просто шеговит тон.
            Последно редактирано от kameno karp; 14-12-20, 11:55.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X