Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат Панда 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фиат Панда 4x4

    http://panda4x4modified.webnode.sk/f...eria/modified/
    този е ползвал задна пружина от шкода фелиция 1.3, не съм пробвал схемата но трябва да става. На схемите е показано и относно цолажа..., сменят се главините..., но ще трябва да помислиш и за калниците, преди месец ми нарязаха гумите в гората едни ловци ( бракониери ), че ми се наложи да слагам един нестандартен размер гуми, само дето не си оставих калниците ( 165/80/13 ) Колата не мърдаше от пътя, но беше адски тромава и харчеше за световно. Ако слагаш по- големи гуми прецени как ще станат нещата да не си оставиш калниците някъде , а относно окачването и вдигането и аз ги мисля нещата, как да станат. Ако направиш някакъв лифт на пандата, ще съм много благодарен ако споделиш опита си

    Коментар


    • От: Фиат Панда 4x4

      Здравйте,колеги!Най-безболезнено става повдигането на пандата с подложки над макферсоните и между ресьорите и задния мост.Аз ползвах някаква специална пластмаса от която правят зъбни колела.Лесно се обработва и е много здрава.Отпред повдигането не трябва да е повече от 5см иначе каретата могат да станат консуматив.По принцип може да се повдигне и още,но трябва да се свалят скоростите и двигателя по надолу.Много е важно след повдигането да се изпилят отворите за болтовете на опората на макферсона под формата на елипса за да може да се регулира предницата.Отзад могат да се сложат и амортисьори от панда 4х2 те са по дълги с 5см.Могат и ладови ,но с малко преработка.Много от частите за лада стават на пандата например каретата на кардана,самоя фланец на кардана и най-вече висящия лагер с малко преработка.За две години каране съм и навъртял 115 хил. км и знам кое с какво може да се замести за да бъде по- здраво. Ето и един полезен сайт http://www.panda4x4.info/forum/index.asp

      Коментар


      • От: Фиат Панда 4x4

        Първоначално публикуван от fiatkar Преглед на мнение
        Здравйте,колеги!Най-безболезнено става повдигането на пандата с подложки над макферсоните и между ресьорите и задния мост.Аз ползвах някаква специална пластмаса от която правят зъбни колела.Лесно се обработва и е много здрава.Отпред повдигането не трябва да е повече от 5см иначе каретата могат да станат консуматив.По принцип може да се повдигне и още,но трябва да се свалят скоростите и двигателя по надолу.Много е важно след повдигането да се изпилят отворите за болтовете на опората на макферсона под формата на елипса за да може да се регулира предницата.Отзад могат да се сложат и амортисьори от панда 4х2 те са по дълги с 5см.Могат и ладови ,но с малко преработка.Много от частите за лада стават на пандата например каретата на кардана,самоя фланец на кардана и най-вече висящия лагер с малко преработка.За две години каране съм и навъртял 115 хил. км и знам кое с какво може да се замести за да бъде по- здраво. Ето и един полезен сайт http://www.panda4x4.info/forum/index.asp
        Мойто каре е от МосквичИ от Москвич става,майстора така ми го направи
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • От: Фиат Панда 4x4

          http://vbox7.com/play:md6d1624e8

          Коментар


          • От: Фиат Панда 4x4

            Здравейте колеги, трябва ми скоростна кутия (или само кожуха) за панда 85г. 900куб. 4х4.

            Коментар


            • От: Фиат Панда 4x4

              Здравейте,колеги!Извинявам се,ако не съм на правилното място,но съм нов във форума.Ако някой знае размера на семеринга на пиньона на задния диференциал на Панда 4x4 1992г.,моля да го сподели.Благодаря!

              Коментар


              • От: Фиат Панда 4x4

                Няма ли някой колега от София с такава пандичка, че да си джиткаме заедно по баирите.
                Омръзна ми сам да си се возя.
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • От: Фиат Панда 4x4

                  В крайна сметка може ли някой да каже, колко е просвета на Пандата стандартно. Срещал 13см,15см и 17см. Става въпрос за старите модели, при които двойното се включва с копче. И ако просвета е 15 или 17см. , а на един джип е примерно 20см., тези 3 или 5см. разлика толкова ли са важни. Коловоза на пътя може да бъде пет сантиметра повече или по-малко дълбок. По-важно и решаващо според мен е това как се кара колата. Иначе и аз имам мерак на панда 4х4 и си търся такава.

                  Коментар


                  • От: Фиат Панда 4x4

                    Първоначално публикуван от evlogy1 Преглед на мнение
                    В крайна сметка може ли някой да каже, колко е просвета на Пандата стандартно. Срещал 13см,15см и 17см. Става въпрос за старите модели, при които двойното се включва с копче. И ако просвета е 15 или 17см. , а на един джип е примерно 20см., тези 3 или 5см. разлика толкова ли са важни. Коловоза на пътя може да бъде пет сантиметра повече или по-малко дълбок. По-важно и решаващо според мен е това как се кара колата. Иначе и аз имам мерак на панда 4х4 и си търся такава.
                    Важни са!
                    Пандата е лека, с къса база и върви навсякъде. Това те подлъгва и ако влезеш в коловоз и опре на корема...
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Фиат Панда 4x4

                      Първоначално публикуван от evlogy1 Преглед на мнение
                      Иначе и аз имам мерак на панда 4х4 и си търся такава.
                      Ямбол има две за продан.
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Важни са!
                        Пандата е лека, с къса база и върви навсякъде. Това те подлъгва и ако влезеш в коловоз и опре на корема...
                        Същото се отнася за джипа, ако коловоза е пет сантиметра по-дълбок. Номера е да не влизаш в коловоза, ако е възможно.

                        Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
                        Ямбол има две за продан.
                        Къде мога да ги видя. Не ги намерих в раздела за продажби.
                        Последно редактирано от CarTest™; 27-02-13, 22:02.

                        Коментар


                        • От: Фиат Панда 4x4

                          Проблем идва и от това че е по-тесничка и тудно прекрачва по-широк колвоз. От друга страна, това че е по-тясна в някои случаи е предимство. Общо взвто, нещата не са еднозначни.

                          Коментар


                          • От: Фиат Панда 4x4

                            Първоначално публикуван от evlogy1 Преглед на мнение


                            Къде мога да ги видя. Не ги намерих в раздела за продажби.
                            Няма ги тук, ако желаеш мога да направя снимки. Ето тефон на единият собственик 0898679887-Груди.
                            На другият собственик нямам тел. но мога да го намеря.
                            ТЛК-120 Николай Колев
                            0898521295

                            Коментар


                            • От: Фиат Панда 4x4

                              Интересувам се. Ако можеш дай и другия телефон. Къде се намират колите и знаеш ли в какво състояние са. Интересува ме преди всички дали са ръждясали много.

                              Коментар


                              • От: Фиат Панда 4x4

                                Първоначално публикуван от evlogy1 Преглед на мнение
                                Същото се отнася за джипа, ако коловоза е пет сантиметра по-дълбок. Номера е да не влизаш в коловоза, ако е възможно.
                                .
                                То това важи и за танковете. Думата ми беше, че това автомобилча те подлъгва.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X