Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с крайслер - 2.5td VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

    Първоначално публикуван от Гошо Преглед на мнение
    Сменил съм и масления филтър, и маслената помпа смених вчера и всичко по двигателя съм сменил, направих му основен ремонт, защото точно заради това го отворих и видях, че много от частите са смлени. И така и така съм го отворил реших да рискувам една торба пари и да ги подменя с нови с надеждата всичко да се оправи, но не би. Проблемът е в това, че няма резултат и вече дори незнам какво друго да направя.
    За да го отвориш и да видиш смлените части - какво правеше двигателя ?
    Сега - как работи двигателя и какъв дим изкарва , ако го форсираш ?
    На главата гумичките на клапаните сменял ли си ?
    Някъде по мазителната уредба ( маслопроводите ) има проблем - ако няма нужното налягане в маслените магистрали !
    Колко трябва да ти е налягането и ти как го мериш ?
    Ако може - напиши подробно какво си сменил при основния ремонт ?
    При всички случай , ако основният ремонт е както трябва - не би следвало да имаш такъв проблем !
    А дали имаш проблем ?
    Давай подробности .......

    Коментар


    • #47
      До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      За да го отвориш и да видиш смлените части - какво правеше двигателя ?
      Сега - как работи двигателя и какъв дим изкарва , ако го форсираш ?
      На главата гумичките на клапаните сменял ли си ?
      Някъде по мазителната уредба ( маслопроводите ) има проблем - ако няма нужното налягане в маслените магистрали !
      Колко трябва да ти е налягането и ти как го мериш ?
      Ако може - напиши подробно какво си сменил при основния ремонт ?
      При всички случай , ако основният ремонт е както трябва - не би следвало да имаш такъв проблем !
      А дали имаш проблем ?
      Давай подробности .......
      Здравейте отново! Отсъствах известно време, та затова и не съм ви писал подробности за ремонта на моя Крайслер Вояджер. Благодаря, че сте се отзовали на зова ми за помощ. Та да се върнем на въпроса - сменил съм гумичките на клапаните на главата, а сега поръчах комплект биелни лагери от Балкан Стар и ги чакам, тъй като онези, които сложих преди няколко седмици не бяха от Балкан Стар и се оказаха фалшиви. Те бяха единствените, които не бяха от там и се оказаха фалш. Досвидяха ми се парите тогава, тъй като струват по 150лв. единият. Но сега ще се наложи да ги дам и ще видя дали ще се реши проблемът. А по въпроса как меря налягането на маслото - сложих си механичен монометър на мястото на датчика и по него гледам - при студен двигател вдига около 2, а при топъл - 0,8, а трябва да е 4,5 при студен и около 2-2,5 при топъл. А за пушека - при максимални обороти е черен, а иначе почти не дими. Отворих двигателя, защото лампата на маслото постоянно светеше и имаше звукова сигнализация за проблем. Като сменя и биелните лагери пак ще ви пиша, за да ви кажа как се развиват нещата. Благодаря ви за проявения интерес.

      Коментар


      • #48
        До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

        Маслото какво е?

        Коментар


        • #49
          До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

          Пробвай и с други монометри за налягането на маслото за да се увериш твоя дали показва правилно .
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #50
            До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

            Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
            Маслото какво е?
            от 5 на 30 до 15 на 40 всичко съм изпробвал и все тая

            Коментар


            • #51
              До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

              Проблема ти е в клапаните и по точно в кобилиците на клапаните.
              затова ти пада налягането на маслото.

              Коментар


              • #52
                От: До: Проблем с крайслер - 2.5td VM

                И на мен ми направи проблем Крайслера.Не мога да му подам газ,както върви и спира,смених му педала на газта/реостатен е/и същата работа.Направо бръмвам вече.....

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X