Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгорели газове в охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгорели газове в охладителната система

    Здравейте!
    От скоро моето XC90 (D5) започна да "харчи" антифриз. За последните 300 км - около литър. Имам положителен тест за изгорели газове в антифриза. Показателен ли е този тест на 100% за проблем с глава/гарнитура? Реално липсват другите симптоми - надуване и втвърдяване на маркучите, спокойно отвъртам капачката на разширителния съд дори при доста топъл двигател. При студен двигател и палене няма бълбукане на охладителната течност, а капачката се отвива без "изфъскване". Също така няма смесване нито на маслото с антифриза, нито обратното. Промяна на нивото на маслото също няма. Липсва изпушване на бял дим, проблем при палене или неравномерна работа на двигателя. Въпросът ми е, възможно ли е да имам изтичане някъде от охладителната система, а наличието на газове да се обясни с нещо друго?
    Благодаря на всички отзовали се.

  • #2
    От: Изгорели газове в охладителната система

    Достатъчно показателен е. Продуктите от горенето, на които този тест реагира, няма от къде да дойдат, освен ако не е ползван антифриз "втора употреба" от някоя кола с духнала гарнитура. Другите симптоми липсват засега. Ще се появят с времето. Направи я сега, когато най-вероятно ще смениш само гарнитура. По-натам положително ще се наложи и шлайф на глава, а може и по-голяма беля да стане ако прегрее.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Изгорели газове в охладителната система

      Не съм чул някой да сменя гарнитура,без да шлайфа.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Изгорели газове в охладителната система

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Не съм чул някой да сменя гарнитура,без да шлайфа.
        Аз, ама бях на 18 и нямах пари за сервиз на първата ми кола, 24 годишна Лада . Е, след 200 км. пак свалях главата и вече мина шлайф. Ма тя гарнитурата тогава беше 10-15 лева. Иначе шлайф, обслужване на глава и тогава затваряне, така действам сега, е по-точно сервиза, аз плащам.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Изгорели газове в охладителната система

          Ако е на моята кола, няма и да питам дали да я закарам на шлайф. Лошото е, че вече не останаха ни машини, ни шлайфисти. Преди 4 години една глава я чаках три седмици и се разхожда по куриери някъде до Пловдив ли беше, до Хасково ли...А за 4 години няма друго какво да е станало, освен и някой от тогава работещите шлайфисти да се е споминал. Тия майстори вече са рядкост. Едно време с Ладите нямаше пари, сега няма кой...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Изгорели газове в охладителната система

            И аз не бях чувал някой да сменя само гарнитура без да шлайфа, ама го видях лично.....!В един няколкокилометров тунел до Виена пръсна маркуча към разширителния съд, че едвам се прибрахме на собствен ход.Иначе симптомите са същите и те са изключително показателни.При ремонта се оказа, че предния собственик е прегрял двигателя и е мацнал нова гарнитура без шлайф на глава и блок.Само със шкуртка напречно бил "загладил"главата.Баси идиота.

            Коментар


            • #7
              От: Изгорели газове в охладителната система

              В Пловдив няма проблем с такива неща, колкото искаш ,днес оставяш,утре вземаш сутринта.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Изгорели газове в охладителната система

                Значи няма какво да се мисли, ами се разглобява и се прави. Просто съм свикнал да търся и другите симптоми и обикновено зная, че ги има. Тук обаче липсват. Ако се размина само с гарнитура и шлайф на глава направо ще си свиркам.

                Коментар


                • #9
                  От: Изгорели газове в охладителната система

                  В нашето градче пък си носиш главата и пред теб за половин час и двайсетина лева си готов

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгорели газове в охладителната система

                    20 лв е приказка направо. 200 и нагоре обявяват сервизите, които не се занимават с това, а ги носят за шлайфане. Явно плащаме и малко отгоре за услугата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгорели газове в охладителната система

                      Доколкото знам в столицата е около 200,с проверка за пукнатини смяна на гумички и пасване на клапани. На такава глава - три цилиндъра и 12 клапана.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изгорели газове в охладителната система

                        Колега не познавам този двигател,но ако има ЕГР клапан и той е с охлаждане може и там да е проблема. Така че провери и там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изгорели газове в охладителната система

                          Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
                          Колега не познавам този двигател,но ако има ЕГР клапан и той е с охлаждане може и там да е проблема. Така че провери и там.
                          Колега, уцели! И ЕГР-а и турбото са с охлаждане. Ако това обясняваше по някакъв начин и изгорелите газове...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изгорели газове в охладителната система

                            При мен е 30лв шлайфа и по 8лв на на клапан-фул програма.Без тест за пукнатини.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изгорели газове в охладителната система

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Аз, ама бях на 18 и нямах пари за сервиз на първата ми кола, 24 годишна Лада . Е, след 200 км. пак свалях главата и вече мина шлайф. Ма тя гарнитурата тогава беше 10-15 лева. Иначе шлайф, обслужване на глава и тогава затваряне, така действам сега, е по-точно сервиза, аз плащам.
                              То и аз на същата и бях махнал термостата временно,беден работещ студент ,ама кой да ми каже че трябвало да затапя малкия кръг,и я прегрях,свалих главата ,смених гарнитурата,след 100-200 км.пак наду и изхвърли водата,тоя път свалих всичко ,шлайфах и всичко точно,стягам до откат ,тъкмо приключвам и идва един комшия ,вика имам динамометричен ключ,от двайсет килограма ,ги бях стегнал на 30 + до 40...Отхлаби ги и стегна на 20 или 21 ли беше по спомен.След седмица пак духна антифриз и то логично,тоя път смених само гарнитурата и така 5 години по късно замина на моргата с милионник почти мотор без основен ремонт...за мен това е най здравия мотор който съм карал...Макар че почти нямаше по голям град в който да не бях закъсвал с тая жигула.....

                              Та ,както се прави и как ще го правим в Бг са различни неща.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X