Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kyron 200xdi полезно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kyron 200xdi полезно

    Здравейте.На вторичния пазар излиза модела с 6ст автоматична скоростна кутия.Малко полезна информация за кутията.Модела е DSI M78 AT-на австралийската компания DSI ,вече собственост на китайци.Влиза в производство 2008г и се монтира на модела от 2009г.В първите серии проблем е заводски некачествения хидротрансформатор и фрикциона за заключване на хидросъединителя-разбалансировка и стружки,които съсипват фрикционнте пакети,клапаните и маслената помпа.В общи линии започва вибрация на купето при скорост около 80км в час.В зависимост от това кога ще се усетите,се минава с минимум фрикцион на блокировката на хидротрансформатора ,хидротрансформатор,масло филтър или в тежките случаи фрикционни пакети,електроклапани и маслена помпа.На кутията има табелка с номера -третата от дясно на ляво указва партидата.Проблеми има при кутиите с номера 4 и отчасти 5.При 6 проблема е заводски решен.Маслото е добре да се смени първият път на 50 000км,след това на по 100000км.В Ратола искат за масло,филтър и гарнитура 760лв.Като ги питаш какво масло ще сложат-.....мии оригинално на санг йонг......Производителя препоръчва fuchs titan 3292 или ravenol dsih 6.На ваша отговорност total fludmatic mv lv.За цялостна смяна 3туби по 4 литра. Маслото взех от *****************.Труд по смяната в емкомплект 107лв.Цялостна смяна.Събира 9.5л,останалото за промивка.Добре работещата кутия сменя плавно ,няма придърпвания и удари,няма шумове и вибрации.Много е добра и комфортна,с малко повече замисляне при подаване на рязка газ,но няма пълно щастие.Та в общи линии за 480лв сменяте.При диагностика се хваща евентуално грешка р0721.За който иска повече подробности-http://ssangyong-club.org/forum/index.php?topic=6161.0.Колата и тази кутия не е лоша,за тия пари.Навил съм 100000км и смятам да си я карам.Успех на всички.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-02-18, 11:55.

  • #2
    От: Kyron 200xdi полезно.

    Незнам за кайрон с 6 степенна кутия.Знам,че са 5 степенни 5G tronik 722.6 на мерцедес.
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

    Коментар


    • #3
      От: Kyron 200xdi полезно.

      Слагат, слагат, но и аз не съм виждал, а само бях чел по руските форуми.

      Не е лошо колегата да разкаже малко повече за нея.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Kyron 200xdi полезно.

        С тази кутия се продава в България от 2009г.Слагат я и на новия Санг йонг екшън 200хди.Китайците я слагат на Geely-някакъв техен автомобил,не съм наясно.Проблема е,че разработката на кутията съвпада с фалита на Санг йонг и тестовете се проточват и след пускането в производство-без пари няма инженери и т.н.Същата кутия,вече във вариант за напречен двигател слагат и в новото Корандо-вече изчистена от детски болести.Има си стептроник,тръгване от втора зимата,блокировка на хидротрансформатора от 4-та скорост,темпомат.Според мен софтуера на кутията е сбъркан,поне на тези от първите години на производство-муден старт,при ускорение не съвсем адекватна реакция,но не ми се занимава да презареждат софтуер.Да не стане по-зле.Руснаците още си я продават,имат и производство и резервни части.Не обича много зор,че се опича датчика за изходяща скорост ивлиза в авариен режим.В общи линии адекватно-модерна за времето на разработка кутия-2006г.Позволявам си да тръгвам с въртене на гуми,да буксувам в калта и да карам със 160-нали затова е колата.Основния проблем е мудния старт-ако искаш да се шмугнеш,трябва да тръгнеш 2секунди ро-рано.За 100000км не е имало течове,разбити тампони идруги типични проблеми.Аз съм доволен.Ако някой се интересува от подробности,в руските форуми има от А до Я.

        Коментар


        • #5
          От: Kyron 200xdi полезно.

          Затова е по-добре 5 степенната на мерцеде.Доказана кутия,безпроблемна и достатъчно бърза.Аз съм с кайрон 2.7 с тази кутия и си е топ.Карам я с 170-190 без проблеми.Достатъчно дълги скорости.Обслужвам я на 50 000-60 000 км с масло Fuchs Titan 4134 каквото дават по книжка.Тази 6 степенната не е много добра и не е разпространена.Дори незнаех,че слагат такава.
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #6
            От: Kyron 200xdi полезно.

            Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
            ... Проблема е,че разработката на кутията съвпада с фалита на Санг йонг и тестовете се проточват и след пускането в производство-без пари няма инженери и т.н.
            Какъв фалит бе колега, а и Санг Йонг не правят кутии ?!

            Всичко по трансмисията е от доказани световни производители и само се монтира.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Kyron 200xdi полезно.

              Колега,чети внимателно.Чети повече.Интернет е затова.

              Коментар


              • #8
                От: Kyron 200xdi полезно.

                .Така си е.Санг йонг на може да фалира.Успя да ме избъзикаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Kyron 200xdi полезно.

                  Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
                  Колега,чети внимателно.Чети повече.Интернет е затова.
                  Ами аз ньета го ползвам за връзка, а не за четене, ама е друга тема, но ще се възползвам от съвета ти.

                  ... а за фалита, бе гледам още произвеждат и продават.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kyron 200xdi полезно.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Какъв фалит бе колега, а и Санг Йонг не правят кутии ?!

                    Всичко по трансмисията е от доказани световни производители и само се монтира.
                    Точно така.Санг Йонг използват части на мерцедес и само ги монтират в своите джипове.Въобще не са фалирали,а точно обратното,произвеждат все по-добри джипове.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kyron 200xdi полезно.

                      Раздатките са Borg Warner, Ръчните скорости са Tremec, автоматите са Mercedes и австралийските BTRA, а мостовете са KSC, Tongil, а след две и някоя година и още една фирма, но не се сещам коя, а сега не ми се рови в каталози, та който иска "да почете в интернет" кои/какви са тези фирми/марки.

                      P.S. KSC правят мостовете на KIA, а предполагам и на Hyundai.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kyron 200xdi полезно.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Ами аз ньета го ползвам за връзка, а не за четене, ама е друга тема, но ще се възползвам от съвета ти.

                        ... а за фалита, бе гледам още произвеждат и продават.
                        http://ssangyong-club.org/forum/inde...6161.0:smiles:.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kyron 200xdi полезно.

                          През 2009-а година, вече като собственост на китайска компания, в резултата на кризата SsangYong беше обявен във фалит, а през май 2010 година беше изкаран и за продажба.Купи го Махиндра за 377млн.
                          Последно редактирано от tinalex; 26-02-18, 07:47. Причина: липсва информация на сайта

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kyron 200xdi полезно.

                            Колега, без значение кой е собственик, компанията си произвежда и продава SUVчета, а вече и CUVчета, но излизаме от техническата насоченост на темата.

                            ... и не прекалявай с интернета.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kyron 200xdi полезно.

                              Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
                              Китайците я слагат на Geely-някакъв техен автомобил,не съм наясно.
                              Не бях ги и чул, но току що включих новините, и казват, че тия същите китайци, купуват 10% от концерна Даймлер.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X