Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Физиката е проста наука.
    Ако няма какво да поеме енергията от удара (въпросните зони) я поемаш ти.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Дачията ми се вижда съпоставима с РАВ4, която за мен не е баш автомобил. Имам и такова животно..
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        То и Кразът няма нито една звезда на краштестовете, ама...
        Не бе, адаш, наистина не съм задълбавал в подробности. Ясно е, че ако те удари бързия влак при пусната бариера, и 10 звезди ще са малко
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          При удар с нещо по-леко рамата може да се окаже предимство, но при съпоставима маса или неподвижно препятствие - жална ти майка.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            То, ако се удариш в доста по-тежко МПС е все тая дали си с рама или ламарини проектирани да се намачкат.
            Те поемат енергия доколкото могат, по-нататък също е "жална ти майка".

            Така, че аз май предпочитам да съм си на рама.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Не се заблуждавайте. Рамата никога не е предимство при сблъсък.

              Нанася повече поражения и на другия, и при себе си.

              Масата си е маса, но рамата не добавя толкова маса (при съизмерим автомобил), че да компенсира проблемите си.

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Абе аз си предпочитам рамата.
                Щот'съм прозд и не вдявам от деформируеми зони и поглъщане на енергия.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Рамата си има други хубавини. Например при сблъсъци с 20км/ч няма нищо за ремонт (е, целуваш кормилото ама после оттоците минават).

                  Но като си умрял тези всичките хубавини не са ти важни.

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    То и Кразът няма нито една звезда на краштестовете, ама...
                    Пример за МПС с рами ,леко и тежко ,едното Краз ,другото амерички Форд Фаерлан 59та година.Краза с 40,Форда с 60 .Щети ,на Краза супер.минимални,Форда със здрава рама ,но смачкан калник,радиатор,капак и супер ефектната хром никелова решетка плюс левите два фара ,мигачи и те така.Шофьора на Форда от който съм научил.много от автомобилното рециклиране и занаят ,със спукани ребра ,челенки по челото,но жив.Не си и представям ,ако лекото МПС беше друго и добре че не беше.От тия деформируеми зони ,може да ти вадят рейка от челото.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Това е ясно, че няма два еднакви удара и че с кола с твърда рама е по-опасно в някои случаи. Учуди ме колко се сви Дачията при лек удар. Карах доста бавно и реагирах. Ударих го почти спрял. Задната му врата се отвори навътре, колонката поддаде и прагът и таванът също бяха свити. Задното колело също сочеше нанякъде... Ударът наистина не беше силен. Подобен удар скоро претърпя Нюбийтълът на Давц и щетите бяха несравнимо по-малки.
                      Меки са, твърдят сега за втората версия, че е уж по-корава.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Е ти си знаеш от къде ти е по-високия разход.

                        А гумите ти какъв размер са, колко по-големи?
                        225/75/16- 74см измерени.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          ....Оказа се много, ама много мека....
                          Гледах едно филмче в тубата за това как сглобяват Дъстъра и ми направи същото впечатление. Имах чувството, че ламарината от която оформят колата е от станиол...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Абе аз си предпочитам рамата.
                            Щот'съм прозд и не вдявам от деформируеми зони и поглъщане на енергия.
                            А винаги ли караш с 4-точкови спортни колани и Ханс на врата?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Това е идеята на енергопоглъщащите зони-по-голям и тежък автомобил се прави конструктивно "мек", а малък и лек-по-корав. Идеята е при удар до 50-60 км./ч. между тях да останат живи всички и в двете коли. В тубата гледах краш-тест на Поло и Фаетон-при челен удар с 60 км./ч. фаетона беше доста по-смачкан.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Не е Дъстер ама джантите как го отварят
                                Пожелавам на всички Дъстери таквиз джанти.




                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X