Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
    Явно не се изразявам правилно... Но да питам - при теб на Нива-та кое е по-бавно? 3-та бавна, или 1-ва бърза?
    На Нива 2 бавна и 1 бърза са еднакви.

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      На Нива 2 бавна и 1 бърза са еднакви.
      Точно това исках да кажа и аз. Че на практика по-бавните предавки най-често са две. Другите бавни се наместват някъде между бързите, като предавателен ред.

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Не съм в час с предавките на нивата, но колкото джипа съм карал досега-винаги е имало разлика в предавателните отношения на бързи и бавни.

        Гадно го написах, но ето по друг начин:
        Приели сме да казваме, че втора бавна е същата като първа бърза. Но това е само приблизително. Предавките в кутията и в раздатката се подбират така, че да няма точно съответствие на някоя по-долна на бързи, с някоя по-горна на бавни.
        Прост пример, с произволни числа:
        Ако първа е 4, втора 3, трета 2 и четвърта 1, след минаване на бавни предавки от раздатката втората не е 4(както първа на бързи), а е нещо като 4,5. Или според както там са подбрани.
        Това си проличава при ускоряване на бавни-уж от втора нагоре трябва да се редят като бързите, ама не е точно така. Така са сметнати числата, че на бавни ускорението е по-добро.

        Пак-поне на джиповете които съм карал.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          На почти всяка скоростна кутия горните предавки са сгъстени спрямо долните. Като сложиш и ниски от РК става очевидно.

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            На галлопера 2-ра бавна ,е по-бавна ,от 1-ва бърза .
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Бавните са си бавни! Някой да е карал с 90-100 на пета бавна!?!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Снимката е от 2016-та, лепена е от две, че не се побраха на една.
                Доколкото помня, никой не страдаше че няма "бавни"
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DAC2016-02.jpg
Прегледи:1
Размер:250.0 КБ
ID:5810773
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  От снимката се вижда най-обикновена пикник-разходка.
                  Често по нашия край същите правим и ние.
                  Но понякога се ходи в Балкана по стръмни подеми,кара се внимателно по силно изровени пътища с камъни-(бивши дъна на реки),стига се и до екстреми и без бавни нестава,та няма какво толкова да се коментира...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Бавните са си бавни! Някой да е карал с 90-100 на пета бавна!?!
                    Да , моя Range Rover 3,5 V8 1989г. вървеше на 5 бавна със 110км/ч. И скоро като тръгне пак ще си ги върви. Без никакви подобрения в трансмисията...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      П.С.Визирам поста над Руси.

                      Ама къде буташ Дъстера в гюбрето?Той е за друсни полянката дето имаше видео по-горе.Там е чудесен.По пътя е чудесен във условия на дъжд и сняг.За тия пари е чук без дръжка.
                      За другите има тойота,жиип,Г и това е ма парата друга.Скоро и аз май ще скачам в тоя отбор пък да видим как ще е.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        На Нива 2 бавна и 1 бърза са еднакви.
                        Категорично не е вярно.И със старата и с новата кутия 2ра бавна на нивата е осезаемо по-бавна от 1ва бърза.Не съм търсил точните числа и не съм го смятал,но разликата не е малка.

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          На повечето 4х4 с бавни предавки трета бавна е почти еднаква с първа бърза.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Категорично не е вярно.И със старата и с новата кутия 2ра бавна на нивата е осезаемо по-бавна от 1ва бърза.Не съм търсил точните числа и не съм го смятал,но разликата не е малка.
                            Потърси ги и пресметни, разликите са пренебрежимо малки. Най-голяма е разликата при жигуловата, щото втора е 2,3, а при другите 2,1...и пак е нещо като 4,9 срещу 4,5(с раздатката). За другите кутии е много по-малка.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              1ва на жигуловата кутия със сигурност беше 3.75, четвърта е 1,другите не ги помня наизуст.От 3.75 до 4.9 мисля че има осезаема разлика?

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                1ва на жигуловата кутия със сигурност беше 3.75, четвърта е 1,другите не ги помня наизуст.От 3.75 до 4.9 мисля че има осезаема разлика?
                                Не си съобразил, че Нива-та и на бързите е с предавателно число 1,2 в раздатката. Така 3,75х1,2=4,5.
                                Бавните са 2,135х2,1=4,48 при втора 2,1. При 2,3 е към 4,9.
                                При другите кутии първа е 3,67...по раздатка 1,2(на бързите) е към 4,4.
                                Последно редактирано от cecoa1; 20-03-19, 21:51.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X