Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

    Първоначално публикуван от REXTON 2.9 TDI Преглед на мнение
    На парчето шлиците са здрави, но докато не взема самата част ще ми трябва да го ползвам за сравнение с тази която взимам.
    -----------
    Ще изчакам.

    Между другото ма мегапартс днес гледах гнп-а за мерцедес - та има снимано едно заедно са авансатора - можеш да им звъннеш вероятно ще го дадат евтино щото така или иначе не им трябва /)
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А на теб да ти се намира парче с шлиците?
      Не,сори,но ми се търкалят тежестите от последния,ако искаш
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

        Първоначално публикуван от REXTON 2.9 TDI Преглед на мнение
        Колеги мерси за помощта.
        -----------
        Тази част оригинална за моя двг (по VIN) ми излиза над 500лв. То почти всичко за REXTON струва ... Щом обаче часта е универсална, то тогава сметката е друга.
        -----------
        На парчето шлиците са здрави, но докато не взема самата част ще ми трябва да го ползвам за сравнение с тази която взимам.
        -----------
        Повредени лагери не забелязах да има, бих казал, че почти всичко по самия двг е в много добро състояние, изключая ремък и паразитни ролки които реално скоро се канех да сменя.
        -----------
        Не съм обърнал внимание затова ще попитам- шлиците имат ли различен шлиц или нещо подобно което да фиксира в монтажа по точно определен начин на упоменатият авансатор към вала на помпата, изобщо има ли белези или др. щото по AUTODATA и другаде не откривам инфо?
        Намери ли колелото?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

          Още не съм. Тия дни като остане време ще пообиколя по автоморгите около ВТ.

          Коментар


          • #20
            От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ако шлиците към гнп-то са здрави имам интерес към парчето
            Колега парчето вече не ми е нужно... Във Велико Търново е парчето, а гледам си от София???
            ------------------
            Тук е мястото и времето да дам една полезна информация за хора имащи упоменатия в темата проблем.
            Както е споменато по- горе в темата авансаторите (този вид) на дизеловите мотори на Мерцедес са взаимозаменяеми. Ако намерите авансатор с различни канали (или овал) за зацепване на вакуум помпата, а вашето зъбно колело е здраво, то знайте, че и тези елементи са взаимозаменяеми.
            Тук е и момента да вметна една забележка към тези които произвеждат частите за двг на Сангйонг- батковци внимавайте с допуските. Счупването при мен на авансатора почти съм сигурен, че се дължи на неспазен допуск при изработка в следствие на който се е получил неоправдано голям луфт при търкалящите тела (напречен луфт) и това рязко е намалило живота на изделието. Авансатора на Мерцедес е същия като този при Сангйонг с разлика, че този на мерцедес няма луфт, а пречината авансатора да работи безпроблемно до момента явно е в разумната конструкция която са сътворили от Мерцедес.

            Коментар


            • #21
              От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

              Първоначално публикуван от REXTON 2.9 TDI Преглед на мнение
              Колега парчето вече не ми е нужно... Във Велико Търново е парчето, а гледам си от София???
              ------------------
              Ако не ти е проблем с Еконта - София, Еконт Бели Брези, Петър Дойнов 088 555 девет девет 59

              Благодаря предварително
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

                Драсни, като го пратиш, моля.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Драсни, като го пратиш, моля.
                  Пратено.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

                    Първоначално публикуван от REXTON 2.9 TDI Преглед на мнение
                    Пратено.
                    Получено, благодаря
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2.9 TDI счупен елемент в задвижването на ангренажна верига-гнп.

                      Колеги пак ще ви помоля за помощ, щото излезна, че проблема не е съвсем само в авансатора, ами е пострадал и разпределителния вал. Разбира се сега разхвърляхме двг. на части за да не излезе отново нещо ... Та освен вала е се е счупила и една от петите с които е захванат към главата. Вал намерих, главата е ОК и сега е за шлайф и пренапасване на клапани, но не мога да намеря пета (черупката от лагерното тяло). Знам, че петите вървят заедно с главата, но молбата ми е ако имате подобна спукана глава или познавате някой с такава да ме свържете за да закупя въпросната пета.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X