Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

    Здравейте, имам Captiva 2.0 автоматик и вече 6 години я карам и като цяло съм доволен от нея, но от скоро имам проблем. Не съм механик и съм на принципа "ако те заболи зъб - отиваш на зъболекар" и отидох в сервиз. Проблемът се състои в това, че като започне да ускорява при скорост между 20-35 км/час цялата кола започва да се тресе, след това колкото е по-висока скоростта толкова по-малко се усеща. В сервиза започнаха да ми говорят за какво ли не: висящи лагери, карета, тампони, диференциал, полуоски и др. подобни. Все неща за по 400-500 и повече лева.
    Както написах по-горе не съм специалист и не разбирам много от тези неща, но ми струва че просто мислят да започнат едно по едно да ги сменят тези неща, а това ще ми излезе като да отида и да си купя нова.
    Някой да е имал подобен проблем или мнение по въпроса? Ще съм благодарен ако някой разбиращ сподели своята мъдрост

  • #2
    От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

    Освен тресенето,тракане има ли?Каптивата 4х4 ли е?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

      Като отпуснеш педала на газта,изчезва ли вибрацията?
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

        4х4 е няма тракане и да, като отпуснеш газта спира да се тресе.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

          Ефекта се получава от вътрешно каре,ама кое ...!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
            Ефекта се получава от вътрешно каре,ама кое ...!
            Има ли начин да се разбере? На мен ми се случи същото с лек автомобил и ми смениха двете, понеже няма как да се разбере. Диагнозата беше от официалния сервиз на марката.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

              Да.На подемник.Последно време през сервиза минаха няколко Каптиви,Туксони/Спортиджи,Санта-Се-та...В 9 от 10 случая,подобни проблеми се оказаха вътрешно/шни каре/та...Крум е прав.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                Ефекта се получава от вътрешно каре,ама кое ...!
                Това - добре, ама ми дават цена от 500 на горе за едно, а няма гаранция, че е от това.
                одеве майстора ми каза, че като легне под нея и изрита кардана отпред - в задната част при диференциала се получава луфт от 20-25 см. Това нормално ли е и не говори ли за тампони на диференциал или кардана отзад?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Да.На подемник.Последно време през сервиза минаха няколко Каптиви,Туксони/Спортиджи,Санта-Се-та...В 9 от 10 случая,подобни проблеми се оказаха вътрешно/шни каре/та...Крум е прав.
                  На подемника не се намери нищо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Да.На подемник.Последно време през сервиза минаха няколко Каптиви,Туксони/Спортиджи,Санта-Се-та...В 9 от 10 случая,подобни проблеми се оказаха вътрешно/шни каре/та...Крум е прав.
                    Прав е Крум.А за начина за разбирането го писахме някъде.Колата да е стъпила и с четирите си колелета на подемник , или канал.Полуоската се хваща близо до вътрешното каре и енергично се разклаща нагоре-надолу.Разбитото каре "чука" и дори се вижда как мърда.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                      В такъв случай май при мен няма да е каре,защото това беше първото нещо дето направихме и има лек луфт, но нищо друго (като тракане например).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                        Няма тракане,няма шум-само вибрация.Трябва му много малко луфт,за да започне да го прави.Трака външно каре,вътрешно се чува на 50км. преди разпадане.Принципно се проявява първо при по-дългата полуоска,но нямам спомен как е организирана тази Каптива-еднакви ли са по дължина или не.Най-логично е да се започне от това с луфта,ама си е малко игра на тото!

                        А за този луфт,от .....25 сантиметра,нямам какво да кажа!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                          Каре на кардана, дет се намира под скоростния лост на мен ми правеше такива работи. Любезните хора от булвария ми предложиха нов кардан за 2500 лева, а аз му направих ремонт за под 500 с центровката на кардана.
                          Иди във фирмен сервиз за диагностика, там поне ще я направят, а ремонта го направи при такива хора, дето познаваш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                            Първоначално публикуван от niknedo Преглед на мнение
                            Ще съм благодарен ако някой разбиращ сподели своята мъдрост
                            Te рaзбиращите споделят, а ти би ли споделил от къде си?
                            Последно редактирано от дядо владо; 09-11-14, 08:02.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с CHEVROLET CAPTIVA

                              Първоначално публикуван от niknedo Преглед на мнение
                              Това - добре, ама ми дават цена от 500 на горе за едно, а няма гаранция, че е от това.
                              одеве майстора ми каза, че като легне под нея и изрита кардана отпред - в задната част при диференциала се получава луфт от 20-25 см. Това нормално ли е и не говори ли за тампони на диференциал или кардана отзад?
                              Леко отклонение от темата, питам по-скоро от любопитство: това 500 кинта на каре само в конкретния сервиз ли е или ? А интересът ми е породен от факта, че преди няколко дни, докато си търсех тампони за стабилизиращата щанга, чух как един пич си търсеше термостат за Шевролета (не помня точно, но беше от дребните корейчета) и му изсипаха цена... 130 лева А термостата - най-обикновен, поне на външен вид... то какво ли да му е необикновеното и на вътрешен де

                              Конкретно по темата - наскоро мина автомобил (друга марка) с подобен проблем - оказа се конбинация от вътрешно каре и единия от тампоните на двигателя.
                              Запекли карета на кардана или умрЕл висящ лагер се проверяват в най-лошия случай с развиване на няколко болта.
                              25 санта луфт е ... впечатляващо
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X