Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Венци, щом ти е влязла калта в г-то, продавай китаеца и купувай нещо с цели мостове. Не мож намери толкова продуценти та да успееш да заснемеш многосерийния филм, който искаш да започнеш
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
      От чисто академичен интерес да попитам, г/д колко би излязло да се сложат 2 патролски моста на кола с предно независимо? ...
      Ценоразпис за такива неща няма. Цената, както и крайният резултат, ще зависят от това на кого ще попаднеш, както и от особеностите на конкретния модел. При всички положения разходът няма да е малък, а резултатът е неясен. Още повече, ако калкулираш в сметката и вероятността (голяма) след интервенцията автомобилът да си остане вечно твой, както и да береш ядове по параграфа "непозволени изменения в конструкцията".

      Ако ще залиташ към по-екстремни офроуд изпълнения по-добрият вариант е да заложиш на придобиване на по-подходящи за целта марка и модел.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        То и в момента толкова преработване видя таз кола, че ще си е моя до гроб сигурно. За придобиването на нещо с цели мостове и "оправянето му" ще трябват поне 20хил. докато все си мисля, че китаеца ще може да се направи с цели мостове за около 1/3 от това, което ми се вижда културно. Все пак колата е на 70 000км и двигателя го водят от дълголетните, та някак си не искам да скачам на 25 годишна кола с неясна история и остатъчен ресурс, а финанси за нещо по-новичко + преправянето му няма да имам със сигурност. Мисля до коледа си подаря 2 моста, да ги ревизирам и да знам че са готови, пък за сложната част ще мисля след това. Много ми се иска да го бодна на 35ци тоз кош Колкото до особеностите на модела - окачването е 1 към 1 с фронтера и исузу, до момента всичко което съм сменил е пасва на 100%
        Благодаря за мненията - вече толкова хора от форума ми помогнаха със съвети, информация и т.н, направо страхотно място за споделяне на мъки

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Да се направи читаво струва повече от китаеца. Не се занимавай с глупости.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Сичко може, въпроса е като туриш чертата да прецениш дали има смисъл.

            Има вариант само отпред да сложиш цял мост, а ако оригиналният отзад не е много кашкавален, да го направиш 4-линков.
            Това на мен ми се вижда нещо разумно като цена/получен резултат.
            Обаче е много за писане, а и ще оцапаме темата, та си е за кафе или бира.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Казвай кога да идвам да черпя бира нали около ботевградско беше някъде?

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                Казвай кога да идвам да черпя бира нали около ботевградско беше някъде?
                На баира над теб съм, ама това не е от значение.
                Звънкай когато ти е кеф, пък бирата е от мен.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Здравейте колеги, вчера взех един тестов Стиид 6 дизел. Като натрупам впечатления ще споделя.
                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Ето и малко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-487c41ce69ffa07f4c5d84c28adece12-V.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5788732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8fb2ed3f1bc9d6c6274fc8e8d85a20b0-V.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5788731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-163533420d86bfa3ccd0da08cbc0ac60-V.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5788730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-39c3d0b6d245a851adb7753e99aec07a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5788729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8ad1a7fc862264c8eb58cae2b22b1d91-V.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5788733
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Айде, честито! Ти си втория във форума с такава. Чакаме отзиви.


                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        За сега само я тествам.
                        Прави много добро впечатление. Двигателя е дизелов 2.0. Скоростната кутия е шестстепенна ръчна. Като серийно производство разбрах че ще са само 2,4 бензин. Общо взето двигателите са като на Стиид 5. Разликата е във визията и вътрешното оборудване. Кожа, мултимедия, парктроник, камера и т. н.
                        Последно редактирано от EWGENI AWRAMOW; 13-05-18, 21:13.
                        Nissan Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Здравейте колеги, от известно време се заглеждам по пикапите Стиид с цел покупка. Това което се предлага по сайтовете като Стиид 5, според мен е Уингъл 3 (Стийд 3). Някой кара ли такъв пикап и има ли отзиви за тези автомобили?
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Колеги да задам един въпрос за стабилизиращите щанги. По-точно стабилизиращата, защото задната съм я махнал отдавна. Като гледам предното окачване, ако махна щангата, хода надолу ще се ограничава само и единствено от амортисьора и от тук идват въпросите:
                            1. Ще издържи ли амортисьора / захватите на тежестта на гумата при пълно отпускане надолу. Гумата с джантата са около 35-36кг.
                            2. В момента не усещам нестабилност в завоите, дори и без задната щанга, карам като лелка и над 110 мнооого рядко вдигам, само като изпреварвам понякога 120-30. Дали предната щанга предотвратява прекаленото накланяне на жипа?
                            3. Четох някъде из форума за някакви по-специални аксесоари които позволяват каретата да се кършат до по-големи ъгли ( 60 градуса ) без да има риск да загинат - дали има такава пущина и за Грейт уол / Фронтера / Трупър

                            Поздрави,
                            Венци

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                              Колеги да задам един въпрос за стабилизиращите щанги. По-точно стабилизиращата, защото задната съм я махнал отдавна. Като гледам предното окачване, ако махна щангата, хода надолу ще се ограничава само и единствено от амортисьора и от тук идват въпросите:
                              1. Ще издържи ли амортисьора / захватите на тежестта на гумата при пълно отпускане надолу. Гумата с джантата са около 35-36кг.
                              2. В момента не усещам нестабилност в завоите, дори и без задната щанга, карам като лелка и над 110 мнооого рядко вдигам, само като изпреварвам понякога 120-30. Дали предната щанга предотвратява прекаленото накланяне на жипа?
                              3. Четох някъде из форума за някакви по-специални аксесоари които позволяват каретата да се кършат до по-големи ъгли ( 60 градуса ) без да има риск да загинат - дали има такава пущина и за Грейт уол / Фронтера / Трупър

                              Поздрави,
                              Венци
                              Драсни едно лс. с тел.номер-не ми се пише толкоз,ще ти кажа каквото знам.
                              п.п. От повече от пет години разкарах предната стаб щанга.

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                                За сега само я тествам.
                                Прави много добро впечатление. Двигателя е дизелов 2.0. Скоростната кутия е шестстепенна ръчна. Като серийно производство разбрах че ще са само 2,4 бензин. Общо взето двигателите са като на Стиид 5. Разликата е във визията и вътрешното оборудване. Кожа, мултимедия, парктроник, камера и т. н.
                                Добре, а дизела само по-поръчка ли ще е? И цена за дизел знае ли се вече?
                                O898595418 - Митко

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X