Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Някой знае ли нещо достоверно за това, щото нито на "Блиц", нито на "Телеграф" не вярвам много-много:
    Заводът за автомобили на Гриша Ганчев, спря сглобяването на коли, съобщава "Телеграф", позовавайки се на три независими един от друг източника. ... Голямо количество произведени коли в завода прашасват, а половината персонал - около 60 души, е уволнен още в края на октомври, пише изданието. Служители си тръгнали по параграфа "по взаимно съгласие". След голямата чистка са останали само шефовете на екипи и част от работниците на поточни линии. Причината е, че без тях производството много трудно би могло да се възобнови.
    Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 13-01-16, 10:21. Причина: правопис
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Някой знае ли нещо достоверно за това, щото нито на "Блиц", нито на "Телеграф" не вярвам много-много:
      Аз го разследвам в момента... Ма май е партенка

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
        Ма май е партенка
        Така казват официално. Иначе при тази ситуация:
        ...фалиралата Корпоративна търговска банка отпусна кредит за неговото изграждане. В момента акциите на неговия основен собственик - офшорната компания "Уотърсий лимитед", са заложени в полза на компанията на бизнесмена Гриша Ганчев "Литекс Комерс", срещу дълг от 12 034 940,52 лв., показва справка в Търговския регистър...
        Акциите на "Уотърсий лимитед" са запорирани от Националната агенция за приходите на основание на иск за 510 хил. лева.
        и аз не бих работил, докато не се изяснят нещата и разсеят надвисналите облаци.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Значи, спрян е, но май за малко: ето тук инфото, което имам

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            А как се лифтосва Хамъра, в смисъл на какво е окачен,ресори,пружини,торсиони ,отпред,отзад.Предварително благодаря.

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Хамъра е на друга страница
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Хамъра е на друга страница
                Не, не си разбрал - "Хувъра" вече му викат "Хамър", щото е много готин
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Да де да.Ако и се "надърви" малко, ще е още по готин.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Здравейте,имам нужда от съвет и затова реших да пиша.Аз имам Хюндай Галопер,карам го вече три години,но реших да си купя вече нещо друго.Четох много и единственото нещо,което ме устройва като параметри-марка,цена,проходимост и др.,е Н5,но имам много въпроси,а немога да ги задам на веднъж,затова моля,ако може,който има желание да ми помогне,да пише неговите впечатления от този автомобил и още,двуомя се между новия модел след 2010г.,или стария от 2007 до 2010г.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Здравейте колеги. Карам Стиид 3 от миналия Август. Пикапа е втора употреба от севетна Италия, по-точно района на Кремона. Колата е 2009г. един собственик, но явно е била служебна съдейки по състоянието и. На 151000км е по километраж, но кожата на волана е закъсана, кожата на шофьорската седалка е издънена, липсва гумичка на педала на съединителя, а тази на спирачката е скъсана и т.н. Няколко удара също! Радиатора тече и пълен с кална вода. На газ ту работи, ту не. Не вкючва бавните! За това пък и цената му беше символична.
                      Пиша това за да добиете груба представа за състоянието в което го взех и грижите и отношението на което се е "радвал" в Италия. Идеята ми е, че хайванчето въпреки окачното си състояние с малко средства за да заработят отново бавните и едни четири нови зимни гуми Тойо Обзърв GSi-5 се представи отлично тази зима. Живея във Витоша на 800м. надморска височина и при нас никой не чисти. И кал и сняг и лед имаме в изобилие. Гадта се качва на горе и празна и с половин тон пелети без проблем. Разход (градско без задръствания, пътувам сутрин рано и се прибирам вечер след 19:30) 15.37л./100км. ГАЗ. Аз го намирам за отлично.
                      Мислех да купя нов Стиид, но няма смисъл. Довелен съм от моя си грозник и ще го постегна него! Удобен ми е и вози добре. За парите си няма никаква конкуренция! Това са моите 5 копейки.
                      [URL="http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/"]http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/[/URL]

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Дочакахме го -[ATTACH=CONFIG]515987[/ATTACH] Днес върнахме Тойотите и се оборудвахме с тия бели лебеди. На първо четене - върви , но и много друса. С дизелов двигател са, не знам колко коня но дърпа осезаемо от 2000 оборота. Като се прибрахме трябваше да отидем на един обект с лек наклон , черен път с коловози. Пробвах на леко на първа бърза / с Тойотата излизах без проблем / , оборотите бяха под 1500 и изненада - неще да върви направо гасне. Наложи се да включа бавни. Та така , по-натам като покарам пак ще пиша.
                        Изминаха 3 години ...отървахме се ...минахме на Тойота
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Сайбията е отпуснал кесията
                          Ако мога да попитам,защо от най-евтините отивате на най-скъпите?

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Сайбията е отпуснал кесията
                            Ако мога да попитам,защо от най-евтините отивате на най-скъпите?
                            Преди китайците пак бяхме с Тойоти . Може би заради многото ремонти , и оттам дълго време да не можеш да ползваш колата ...а най скъпи до сега от лизинговите са били Дефендър
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Всяка обективна оценка и сравнение,смятам ще е от голяма полза.Все пак нови от магазина по едни и същи трасета,различни 4х4.
                              Отвори си една тема,и давай

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Моят пикап направи 100 000.

                                Освен изброеното до тук преди 3000 км. смених 4 амортисьора и два горни шарнира. Амортесьорите оригинални бяха към 380(четирите), шарнирите оригинални 55 лева бройката(шарнирите са едно към едно с такива от Фронтера).

                                Сложих метална скара вместо пластмасовата кора, пак оригинална срещу 95 лева. Четири Discoverer ST Maxx 245/75/16. Събра ги без проблем.

                                Като се обърна на зад, основен проблем ми беше газовата уредба. Бих казал, че 1/5 от пробега съм минал на бензин. Пет пъти се сменя помпа и поне 9-10 пъти е била в сервиз за проблем с газовата. Не мога да кажа на какво се дължи това, но слагам нормален газов инжекцион и пикапа отива само за служебен.

                                Другия съществен проблем е "кожата" използвана в нтериора. Скъса се шофьорската седалка, топката и маншона на скоростния лост и се протърка волана.

                                Нищо не тропа и не скърца все още.
                                Пикапа е поддържан, но не съм му спестявал нищо. Обикалял съм по гори, возил съм си мотори и не съм го мислил особено.
                                Според мен е здрав, но нямам база за сравнение с друго 4х4 освен СУВ.

                                Корозия няма никъде, освен заминалото гърне и повърхностна такава по гредата под задната броня.
                                Течове на масло също липсват.

                                Нещата , които не ми харесват са мудният двигател и сервизите, които поддържат гаранционно.

                                Според моите наблюдения това е едно 90-процентно копие на Исузу Д Макс. Кабина, мостове, раздатка, окачване, дори шаси са абсолютно същите.

                                Ще продължа да ви държа в течение на експлоатацията вече в ръцете на моите вандали.

                                Тук е мястото да попитам с какъв нов пикап от актуалните на пазара да го сменя?
                                За сега се двоумя между Амарок и Тойота.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X