Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
    За дневни светлини използват едни фарчета,които са на мястото на фаровете за мъгла и фарове за мъгла няма.Това полицията не го признава,за тях са си фарове за мъгла.
    Върху самия фар има буквички, които указват за какво е фара. Така че яко някой "умник" ти се прави на отворко, и те глоби, това на втората секунда би трябвало да падне в съда.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Вече двама се "правиха на отворковци",показвах им че няма как да са фарове за мъгла, а са просто DRL.Пускаха ме с уговорката за другият път.Ще погледна какво пише на фаровете и ще пиша тук.Отново благодаря за информацията!

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Върху самия фар има буквички, които указват за какво е фара. Така че яко някой "умник" ти се прави на отворко, и те глоби, това на втората секунда би трябвало да падне в съда.
        Е значи ако си купа осветително тяло светещо по-слабо от челник с надпис DRL от братски Китай ще върши работа за пред куките?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Е значи ако си купа осветително тяло светещо по-слабо от челник с надпис DRL от братски Китай ще върши работа за пред куките?
          Надписа не е "DRL" Някакви букви и цифри бяха. А "тялото" в случая отговаря на каквито трябва норми, за да се продава в ЕС. Просто нашичките решават че за какво е фара зависи не от това как свети, а къде е сложен. Моите фарове за мъгла като са сложени високо до основните, значи ли че не са фарове за мъгла, макар че и стъклото е каквото трябва, и надписа какъвто трябва, и производителя какъвто трябва (Hella).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Андрейчоооо, батенце, как ще пуснеш предното при автоматични хъбове в движение бре?
            Петьо кви автоматични хъбове кви 5 лева ?! Много ме кефи как винаги имаш отговор аман от философи .
            Главината си е зацепена към моста постоянно само от раздатката се включва и изключва . В движение до 100км/ч съм включвал и изключвал 4Н и няма никакви проблеми . За 4L трябва да си спрял като на повечето раздатки .

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Ебаси тъпото.
              На картинка ми приличаше като да има хъбове, нещо явно ше купуваме очили - егн-то не прощава.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Андрейчоооо, батенце, как ще пуснеш предното при автоматични хъбове в движение бре?
                Така и не съм разбрал с хъбове ли съм изобщо, но става по следния начин. Засилваш се до 80, 100 пък и повече км/ч, хващаш малката ръчка, дето е до голямата и дърпаш назад - не е необходимо усилие. Включва безотказно и безшумно.

                И мога да кажа, че това ми е голяма екстра, защото иначе се чувствам доста несигурен на време като сегашното, дето пътя до Враца е сух и равен, та мога да си карам с колкото искам, докато не се озова неочаквано на сенчест завой, където нещата изглежда коренно различно. И в тоя момент с кеф си дърпам малката ръчка и спокойно си продължавам.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                  ...
                  В движение до 100км/ч съм включвал и изключвал 4Н и няма никакви проблеми .
                  ...

                  Това звучи добре!
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Звучи добре ама в книжката на колата пише че на 4Н може да се кара до 70 км/ч(това е за китаеца). Аз по време на тест драйва на 4Н пробвах да вдигна повече ~100км/ч . Единственото което се случи беше, че лампичката на таблото за включен преден мост почна да мига над определена скорост ~80км/ч. Не съм сигурен дали се задейства защита, която да изключи раздатката от предния мост. При другите марки пикапи не съм срещал такова ограничение.
                    Experienced on Toyota Hilux and VW Amarok

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Първоначално публикуван от rexty Преглед на мнение
                      Звучи добре ама в книжката на колата пише че на 4Н може да се кара до 70 км/ч(това е за китаеца). Аз по време на тест драйва на 4Н пробвах да вдигна повече ~100км/ч . Единственото което се случи беше, че лампичката на таблото за включен преден мост почна да мига над определена скорост ~80км/ч. Не съм сигурен дали се задейства защита, която да изключи раздатката от предния мост. При другите марки пикапи не съм срещал такова ограничение.
                      Аз с включен преден мост му вдигах 130км/ч до 100 км/ч го включвах и изключвах . Защита не видях да има . Говоря само и единствено за пикапа за джипа не знам как е .

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                        Аз с включен преден мост му вдигах 130км/ч до 100 км/ч го включвах и изключвах . Защита не видях да има . Говоря само и единствено за пикапа за джипа не знам как е .
                        Абсолютно същото е и при джипа. Включва и изключва без проблем и защита при високи скорости.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от rexty Преглед на мнение
                          Звучи добре ама в книжката на колата пише че на 4Н може да се кара до 70 км/ч(това е за китаеца). Аз по време на тест драйва на 4Н пробвах да вдигна повече ~100км/ч . Единственото което се случи беше, че лампичката на таблото за включен преден мост почна да мига над определена скорост ~80км/ч. Не съм сигурен дали се задейства защита, която да изключи раздатката от предния мост. При другите марки пикапи не съм срещал такова ограничение.
                          При FORD RANGER модел 2010 при скорост над 100км/ч започва да мига индикацията за 4х4, докато при стария модел (2006) нямаше такова предупреждение.
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Върху самия фар има буквички, които указват за какво е фара. Така че яко някой "умник" ти се прави на отворко, и те глоби, това на втората секунда би трябвало да падне в съда.
                            Спарки пак се оказа прав.На фарчетата има надпис DRL и после маркирова "Е" последвана от цифри.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                              Спарки пак се оказа прав.На фарчетата има надпис DRL и после маркирова "Е" последвана от цифри.
                              Еми следващия път им го покажи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Стана ми интересно за тия светлини и попаднах на това.

                                Могат ли да ме глобят за използването на Дневни светлини?

                                Основното притеснение на всички нас е дали няма да бъдем глобени за включени „фарове за мъгла” или „нерегламентирани светлини”. Има такива случаи и техните оплаквания могат да бъдат намерени по форумите.Бих препоръчал на всички да отпечатат отговорът на ТехноТест, заедно с Правилата на ООН, Директивите на ЕК, Наредбите на АА и Закона за движение по пътищата, да ги съхраняват в автомобила си и да ги показват на органите на КАТ в случай на нужда.Логиката трябва да бъде следната:
                                1. В Закона за движение по пътищата е регламентиран терминът „Дневни светлини”. В чл. 70, ал.(3), изменена през 2006 г. е записано, че автомобилите имат право да се движат с включени Дневни светлини през деня.
                                2. В Наредба № 86 е описано обстойно какви са изискванията към Дневните светлини и има препратки към Правило 87 на ИКЕ на ООН.
                                3. В правило 87 на ИКЕ на ООН е описано какви трябва да бъдат характеристиките и маркировката на Дневните светлини. Ако те имат нужната маркировка и са сертифицирани в една Европейска държава, то би трябвало този сертификат да важи за всички държави-членки на Европейския съюз.
                                4. В правило 48 на ИКЕ на ООН е описано как и къде трябва да бъдат монтирани Дневните светлини.
                                5. В заключение – ако Вашите Дневни светлини имат нужните обозначения, доказващи, че са сертифицирани като „Дневни светлини” и са монтирани по стандарта, определен в Правило 48, то органите на КАТ нямат основание да констатират нарушение или, ако го направят, Вие можете да обжалвате този акт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X