Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛуАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    http://www.vat-luaz.com.ua/upi/luazfra.html
    http://www.luaz.com
    УАЗ 452АЭ 1975г.

    Коментар


    • #62
      1302 е по грозно от 1301

      Коментар


      • #63
        Еееех! Развалихте ми настроението(((
        И това автомобилче няма да го бъде((( Завода е убит. До преди няколко години сглобяваха по 600 2107 годишно. Значи вече сигурно изобщо го няма.

        Коментар


        • #64
          Те подготвят нов модел на ЛуАЗ-а още от годините когато още четях "За рулем"а това беше доста отдавне,ама така и така нищо не са пуснали.Вероятно и това наистина няма да види бял свят.Пък и оригинала повече ми харесва,но с опитите да му сложат ладов двигател.

          Коментар


          • #65
            в едно русенско село имаше едно такова чудо.
            бяха го понаправили да изглежда добре.но го караха само по шосетата.
            за в гората май не става.

            Коментар


            • #66
              До: ЛуАЗ

              Аз сам нов във този форум ,но баща ми има луаз от както го имаме вече 5 -та година.Сме сменили двигателя с двигател на форд ескотр дизел,и мога да кажа че се държи доста добре по баири.Направен е с твърт таван,ново табло ,прано ,както и серво уселвател за спирачките от бус.Оригиналния двигател бесхе от заз ама е слаб за купето.Но скоростната кутия+редукторите на колета понижават доста въртящият момент,но следователно се увеличава мощноста в колетата.Което затормозява по малко двигателя.Кормилата и са направени с 4-5 щанги които стоят в въздуха и при разбиване на болтове се получават големи луфтове и предницата почва да играе.Това е което се сештам засега ако има някакви въпроси относно луаз може да ме питате.Надявам се че сам бил полезен

              Коментар


              • #67
                До: ЛуАЗ

                Ето малко снимки да не кажете тоя приказва глупости...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: ЛуАЗ

                  Първоначално публикуван от luaz super tuning Преглед на мнение
                  ...Но скоростната кутия+редукторите на колета понижават доста въртящият момент,но следователно се увеличава мощноста в колетата....
                  Редукторите понижават ъгловата скорост и увеличават въртящия момент. Мощността не се увеличава, а даже намалява, поради загубите в трансмисията.
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #69
                    До: ЛуАЗ

                    Еми виж ся аз разглобявах единия задвижващото зъбно колело е по малко а задвижваното по голямо което според мене увеличава мощноста,но не споря така си мисля просто.Видях че сте дискутирали за блокажа тои е ръчен и когато лоста е дръпнат нагоре тогава е вклучен...ама първо се включва задния мост..

                    Коментар


                    • #70
                      До: ЛуАЗ

                      Ето и снимка на двигателя..
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        До: ЛуАЗ

                        така.... както винаги се получава следното.."ИХУ-ИХУ...А ПОСЛЕ...ТИХО..."
                        доста е лесно да се набеди нещо..което даже не е пробвано...
                        никога съм нямал "ЛУАЗ" !...същото е както със "ЗАЗ-овете" говоря за моделите 966-968а-968м. оказаха се много набедени автомобилчета!да бяха шумни...да бяха спартански,да бяха грознички...защо никои не каза че са също така функционални...?че и тези грозни патенца си имат своите и при това не малко достоинства ??? говоря така защото съм имам две запорожки. и основен ремонт на предница съм правил преди 6 години само за 15 лева !!!! а 15 лева струва един накрайник за форд .
                        а това че зазчето е със задно предаване+задно разположен двигател...?че с малко по биващи гумички се държи ама 1000 пъти по добре на снях от колкото което и да е БМВ ...? ами това че е въздухарче...?че забравяш за течове в охладителната система...или че не отварял термостата.. или маркуча пукнат и т.н. .....? ами за парното където го имаха..? същото парно е и на "ЛУАЗ-ката"
                        не бих така спамил темата..но кои се изказа за руския гениален инженерен мозък.. и тем подобни... е..доста са по добри от българските автомобилни инженери...а да не говорим за историите на "булкар-рено" или "българския остин метро"...оплювахме и дачиите нали...? какво стана...???
                        да не говорим пвече ако имам начин бих си купил такова автомобилче отново !!! жалко че няма откъде да се докопам до запорожец !!!
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • #72
                          До: ЛуАЗ

                          Въздушника на ЛуАЗа е една от най-ценните му особености. Всеки друг мотор е по-тежък, затова и разбива щангите често. Но в цял свят с въздушното охлаждане е пълна мизерия. С малките - трагедия. Да имаше с кво да го сменя, веднага бих изхвърлил всеки мотор с тъпанарски радиатор. Те нямат работа, където има кал. Защитните им системи понякога са съвършени, само че джиповете са дребни микроби и не могат да ги носят.
                          Последно редактирано от Стефан; 07-08-08, 01:36.

                          Коментар


                          • #73
                            До: ЛуАЗ

                            Не знам за вас но за мене това е най проходимия джип. Виждал съм едно такова как минава през такава кал че от там сигурно и Урал ще затъне.

                            Коментар


                            • #74
                              До: ЛуАЗ

                              Интересува ме може ли да се намерят части за тва джипче . Мерси предварително.
                              Лада Нива
                              Уаз 469
                              Ауди Куаттро

                              Коментар


                              • #75
                                До: ЛуАЗ

                                За всичко могат да се намерят части
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X