Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Част от житието на един боец-ГАЗ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

    От доста време се каня да пиша по темата,но все изникваха някакви пречки,сега намерих малко време и реших да попиша за монтажа на хидравликата в моята машина!
    След няколко месечно каране си давам сметка за тази благинка,просто се чудя как съм карал преди без нея и тези рошави гуми?!


    Чета из нета и разбирам,че най добре пасва сектор от БМВ-5 серия!Тъй като немските инжинери са забравили да допишат и другата марка ,на която се поставят тези сектори ,трябва собствено ръчно да поправя грешката!



    Забравил съм да намаля снимката,но тя показва симбиозата между Руското и Немското каре!Значи ползва се едната част от Руското каре (от към пръта),а другата част се ползва от БМВ каре(слага се откъм БМВ сектора),а кръстачката става и от двата вида(диаметъра им е еднакъв),но аз мисля ползвах тази от БМВ-то.Кръстачката съвсем леко я пилнах,за да мога без усилие да я вкарам в карето.








    УАЗ-ковият прът имаше също нужда от преработка и трябваше да го скъся.На струг го срязахме,направихме мъжко и женско и ги заварихме,след което върху рязаното място сложих тръбичка с точен размер и заварихме отново с цел усилване и презастраховане!


    Добре,че във външното тяло има място да се побере въпросното усилване.


    Остава само да заваря външното тяло.


    За здрав монтаж на сектора реших да изработя тази гредичка,след което да я заваря към рамата на джипа.


    След много проби и наместване върху шасито крайния резултат е почти готов!


    Поглед от долу.


    Издупчих и три допълнителни отвора за изтичане на калта и водата.


    Това пък е междинната монтажна планка която служи да захвана сектора към рамата на оригиналните три болта.Значи първо монтирам монтажната планка към рамата посредством трите оригинални болта,а след това монтирам сектора към монтажната планка посредством един доста дълг болт.Целта ми е да е максимално здраво,а и лесно да се върне стария механичен сектор.


    Поглед от към гърба,тази страна трябва да легне върху рамата.


    След като е готово карето е време за грунд и боя.


    След малко продължавам!
    Последно редактирано от Светозар Стеев; 29-01-11, 21:42. Причина: допълнение
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

    Коментар


    • #77
      От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

      Зари, страшен мераклия си !!!
      Евала за положените усилия и труда !!!!!!!!

      Коментар


      • #78
        От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

        Продължавам:


        Стремях се новия сектор и неговата вертикална ос на въртене да съвпада максимално с оста на оригиналния сектор.След много мерене и въртене с повдигнати гуми заварявам новата гредичка на мястото й.Тази старата диагонална гредичка пречеше на новия монтаж и беше премахната,като нейната функция ще я изпълнява новата по-дълга греда.





        На тази снимка хубаво се вижда къде е отрязана старата диагонална гредичка.





        На това място трябва да легне едната лапа на сектора от БМВ.


        И кормилния прът е грундиран,следва черна боя.


        Преди да монтирам новия сектор хубаво го промивам с масло и то няколко пъти,излязоха много ситни стружчици.


        Време е да "събирам тази екстра" и предварително пройгравам отворите,че на място е доста припето.


        Новата Немска част окончателно е намерила новото си местоживеене.


        Поглед от различни ъгли.











        Тук се вижда монтажната планка между сектора и рамата,хваната с оригиналните три болта.


        На тази снимка се вижда сборното каре вече монтирано и готово за тестове.


        След като пристегнах всичко,вече можеше да карам джипката,въпреки,че не бях захранил сектора с налягане от хидравличната помпа.В това състояние изминах може-би 50-60км докато намеря малко свободно време за монтаж на помпата и ремъчната шайба.


        Следва.
        Последно редактирано от Светозар Стеев; 29-01-11, 21:38. Причина: допълване
        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

        Коментар


        • #79
          От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

          Мераклийска работа!Браво!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #80
            От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

            Браво Зари за перфектния монтаж! Чакаме продължението!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #81
              От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

              Зари,майсторско изпълнение,поздрави!!!
              няма начин да няма начин
              http://album.bg/offroad_
              0878 613 163

              Коментар


              • #82
                От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                Браво Зари за перфектния монтаж! Чакаме продължението!
                Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                Зари,майсторско изпълнение,поздрави!!!
                Благодаря момчета!Тези дни ще намеря още малко време за продължението.
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #83
                  От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                  Ах от кога го чакаме )
                  Чудно!
                  Поздрави!
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #84
                    От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                    Браво Зари за перфектния монтаж!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                      Браво колега, джипа е страхотен, чакаме още снимки
                      0888 50 13 35

                      Коментар


                      • #86
                        От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                        Първоначално публикуван от luubo Преглед на мнение
                        Браво колега, джипа е страхотен, чакаме още снимки
                        Колега,нещо хич не ми остава време,през седмицата пък и изобщо!Искам да вървят нещата хронологично,но ще си позволя малко лирично отклонение!


                        Джипката ше търкаля и тези гуметки!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0287.JPG
Прегледи:2
Размер:199.8 КБ
ID:5251308

                        Получи освен нови гуми и отремонтирани джанти,ревизирани полуоски,главини и лагери!Новите болтове на полуоската са от неръждавейка и са законтрени по препоръката на Жоро Василев!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0295.JPG
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5251309
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                          Я кажи как се представя с тези гуми а иначе тази идея за законтрянето и аз ще я правя ,че редовно притягам полуоските .
                          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                            Много хитро със законтрянето на полуоските.АЗ също ще го направя.Там където работех в една кухня имахме три уазки и им завяряхме полуоските от този недостатък на братушките.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                              Новите болтове на полуоската са от неръждавейка и са законтрени по препоръката на Жоро Василев!
                              [ATTACH=CONFIG]299465[/ATTACH]
                              Моята препоръка беше високоякостни болтове с якост 12,9 ама карай...Ако скъсаш тези ще ги смениш.
                              Аз законтрянето го правя два по два болта( така се законтрят всички болтове по руските танкове заради вибрациите), но и така е възможно да държи.
                              Моите наблюдения са, че болтовете на полуоските започват по-бързо да се развиват при поставяне на БТР-ски блокаж.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Моята препоръка беше високоякостни болтове с якост 12,9 ама карай...Ако скъсаш тези ще ги смениш.
                                Аз законтрянето го правя два по два болта( така се законтрят всички болтове по руските танкове заради вибрациите), но и така е възможно да държи.
                                Моите наблюдения са, че болтовете на полуоските започват по-бързо да се развиват при поставяне на БТР-ски блокаж.
                                Жоро,такива болтове намерих в неделния ден и след кратка дискусия с брат ми,реших да сложа точно тези,при липса на други...Между другото неръждавейката е доста жилава и самите болтове са на Wurt със сертификат и якост ако не се лъжа 8.8(а и досега бях с такава якост и не съм ги късал).Относно законтрянето и на мен ми се въртеше в главата да ги въжа по двойки,но просто съм пропуснал твоето предложение за законтряне два-по-два!Направил съм само едната полуоска и не е късно да коригирам законтрянето и на двете главини.
                                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X