Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Да напиша и аз,нещо,нали имам опит,вече съм строшил 2-редуктора.Редуктора -червячен е много подходящ,не ти трябва спирачка той назад не връща,ако нещо не го върти.на лебедките на Зил.и Виетнамка също е с бронзова корона,просто червяка и короната трябва да са от различен метал.Първата ми лебедка беше с малък редуктор с пред.число 1-към 25,много бавна но счупих оста на червяка,просто малкото си е малко,на втория който също беше малък замазах зъбите на короната.Ако събера някога пари бих си купил лебедка от БРДеМ,тя е с аломиниев корпус и тежи 50-60кг.

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Да напиша и аз,нещо,нали имам опит,вече съм строшил 2-редуктора.Редуктора -червячен е много подходящ,не ти трябва спирачка той назад не връща,ако нещо не го върти.на лебедките на Зил.и Виетнамка също е с бронзова корона,просто червяка и короната трябва да са от различен метал.Първата ми лебедка беше с малък редуктор с пред.число 1-към 25,много бавна но счупих оста на червяка,просто малкото си е малко,на втория който също беше малък замазах зъбите на короната.Ако събера някога пари бих си купил лебедка от БРДеМ,тя е с аломиниев корпус и тежи 50-60кг.
      Киро ,колегата Вардаров е напълно прав,червячната предавка е еднопосочна,по-добро от това няма,а твоята е червячна нищо, че е бронзова ще ти върши работа....нали ще се теглиш от време на време......
      няма начин да няма начин
      http://album.bg/offroad_
      0878 613 163

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
        Киро ,колегата Вардаров е напълно прав,червячната предавка е еднопосочна,по-добро от това няма,а твоята е червячна нищо, че е бронзова ще ти върши работа....нали ще се теглиш от време на време......
        Дани и червеяка връща назад , но не може от макарата , а само от входящият вал, проверил съм го. Де факто няма опасност, когато джипа е на наклон и виси на лебедката да се свлече назад.
        Ако включиш на задна барабана на лебедката ще започне да развива въжето . Много песимистично ми се вижда тази бронзова корона, но , ако действително на Виетнамките и Зиловете е такава , значи може и да свърши работа.
        Относно спирачката , ще я правим, като ръчната или , като на Зил.

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Редуктора го взех, действително е със червеячна предавка, като на кормилна кутия , предавателното число е 40:1, не е работил въобще и никога не му е сипвано масло. И поради дългото стоене - произведен е 1977 година, на единият от лагерите на червеяка е избило ръжда и ще бъде сменен. Лагерите ми направи впечатление, че са доста големи и масивни, целият корпус е оребрен и от алуминий, размерите му са 22х22х16 см. Хъбавото е , че редуктора е предвиден да може да се монтира и от двете страни, както входящият, така и изходящият вал, което ми позволява да си го монтирам, както ми е най- лесно. Някой , има ли идея, с какво масло трябва да се експлоатира това чудо, м-у другото вътре има тръбичка, по , която се качва масло и маже короната отгоре, има си и пробки за източване , наливане и нивото на маслото .
          Сега ми трябва първичната ос на раздатката, тази на , която се закача карданчето от Скоростната кутия, за да мога на задната и страна да нарежа шлици на , който да монтирам фланче от диференциал, за да мога да закача кардан до редуктора.

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            Редуктора го взех, действително е със червеячна предавка, като на кормилна кутия , предавателното число е 40:1, не е работил въобще и никога не му е сипвано масло. И поради дългото стоене - произведен е 1977 година, на единият от лагерите на червеяка е избило ръжда и ще бъде сменен. Лагерите ми направи впечатление, че са доста големи и масивни, целият корпус е оребрен и от алуминий, размерите му са 22х22х16 см. Хъбавото е , че редуктора е предвиден да може да се монтира и от двете страни, както входящият, така и изходящият вал, което ми позволява да си го монтирам, както ми е най- лесно. Някой , има ли идея, с какво масло трябва да се експлоатира това чудо, м-у другото вътре има тръбичка, по , която се качва масло и маже короната отгоре, има си и пробки за източване , наливане и нивото на маслото .
            Сега ми трябва първичната ос на раздатката, тази на , която се закача карданчето от Скоростната кутия, за да мога на задната и страна да нарежа шлици на , който да монтирам фланче от диференциал, за да мога да закача кардан до редуктора.
            Диференциално.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              То, с друго няма да стане , освен с диференциално, но с какъв вискозитет трябва да е маслото, за да работи добре редуктора, дори, когато работи по- дълго време и маслото е с по- висока температура.

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                А вала дето ще правиш, как ще му направиш муфата за включване на лебедката, ако е само удължен с директен фланец не е никакъв прблем де.
                Какво си замислил?
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Ще ползвам пак шлицова връзка, като ще се включва с лост м-у седалките.

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Еднопосочна в смисъл,че движението може да се подава само към червяка а не ,че върти само в една посока.....
                    няма начин да няма начин
                    http://album.bg/offroad_
                    0878 613 163

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                      Ще ползвам пак шлицова връзка, като ще се включва с лост м-у седалките.
                      Помисли за валчето дето зацепва предното и муфата ако имаш счупена раздатка, мисля че има шанс да дойде добре (аз поне така го бех намислил едно време) Успех, ще чакаме снимки!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Както, някой от вас вече знаят, вчера ходих да премеря Газката в състоянието , като от снимките и с 20 литра гориво. Кантара отчете 1320 кг., останах малко разочарован, тъй, като си мислех, че съм около 1100/1200 кг.
                        Предният прозорец ще го карам от ноември до март, но пак ми се вижда тежичко.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Както, някой от вас вече знаят, вчера ходих да премеря Газката в състоянието , като от снимките и с 20 литра гориво. Кантара отчете 1320 кг., останах малко разочарован, тъй, като си мислех, че съм около 1100/1200 кг.
                          Предният прозорец ще го карам от ноември до март, но пак ми се вижда тежичко.
                          Ако това , ще те успокои , моята е 1700 кг. Това е преди да сложа лебедката . Днес , ще я премеря отново , защото това тегло е много смущаващо . Мисля , че по книга я дават 1520 кг. , така че , ако си я свалил с 200 кг. това е много добро постижение.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Ако това , ще те успокои , моята е 1700 кг. Това е преди да сложа лебедката . Днес , ще я премеря отново , защото това тегло е много смущаващо . Мисля , че по книга я дават 1520 кг. , така че , ако си я свалил с 200 кг. това е много добро постижение.
                            След няколко разговора с колеги, теглото ми се вижда нормално, тъй, като всички са над 1650 кг.
                            Лебедката с въжето и монтажната плоча качват още 50-60 кг.

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                              След няколко разговора с колеги, теглото ми се вижда нормално, тъй, като всички са над 1650 кг.
                              Лебедката с въжето и монтажната плоча качват още 50-60 кг.
                              С тези гуми ли мери ГАЗката?Ако сложиш по-големи като за нея около 32"-33" ще качиш още малко килца!За сега ми се виждат нормални твоите килограми,виж на колегите от Бургас колко е тежичка и без лебедка.Поздрави Кире!
                              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Колеги и аз иискам да се присъединя към клуба. Имам Газ - 69, в оригиналния му вид, само едно бутало ми трябва, за да върви. През зимата ще го стегна и ще го боядисам, защотго мисля да го регистрирам. Какви са условията в клуба?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X