Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Казва се двустепенен, а прерката е двускоростна ако има съпротивление.

    Така двете прерки като са по 25А едната като се включат на куп не товари ли алтернатора прекалено?

    Моя май е от FIAT Типо/Темпра/Брава 82-78 и 88-82 по спомен. Kaто отидеш в магазин и ти извадят каталога, датчици колкото и каквито искаш
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Здравей, Колега
      има и още едно решение на проблема с охлаждането с електровентилатор, разработен е микропроцесорен блок за управление на вентилатора
      от "Силич". При мен е монтиран от скоро, ползва се стандартният датчик за температура на двигателя, избор на температура на включване -
      по желание, плавно регулиране на мощността от 30 до 100 %, тестов режим при стартиране, индикации за грешки в системата.
      Първите впечатления са много добри, работи надеждно.
      Прикачени файлове
      ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
      д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        [ Събота и неделя на срещата на клуб "УАЗ" и приятели в Чипровци , направих и първите тестове на машината, никъде нямах проблеми с охладителната с-ма и с изключение на твърдият съединител, който е на жило , а трябва да го преправя с помпа , всичко издържа . Покарах над 60 км и съм доволен от поведението на Газката, е малко ме бута отзад заварената касета , но се свиква , ето и малко снимки.ATTACH]218768[/ATTACH]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130185.jpg
Прегледи:1
Размер:445.8 КБ
ID:5185303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120921.jpg
Прегледи:2
Размер:466.5 КБ
ID:5185302
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Колега,
          Не е ли малко калничко без калници?
          0886 854 174

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Кире, ето още от Чипровци















            LZ1NBN

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Мерси за снимките, Нейчо, прекрасни са , както и всички правени от теб, просто имаш усет за тая работа.
              Поздрави .

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                Доста отдавна не съм писъл по темата, а има доста подобрения по машината ;
                Първо, "калниците" и гумените им уширители, че без тях е доста гадно
                Триточковият колан, все пак сигурността преди всичко
                Управлението на лебедката-буксата на дистанционното и ключето за пускане е преместено на таблото, доста по-удобно е
                Доста си поиграх и с ресорите, понеже слушах колегите какви пакети имат, от какво и по колко листа, си монтирах и аз двата основни от ГАЗ 69 и цял пакет от трабант, но се оказа, че сигурно поради теглото не могат да сработят амовете от Газ 53 и возеше доста твърдо, Отзад почти нямаше федерация , заради много леката задница, С две думи свалих доста листове и , за да запазя височината монтирах подложки м-у моста и ресорите.
                Сега е по-добре, но още не съм правил сериозни тестове, като ги направя ще пиша за резултата.
                Рециклирах и рамката на предният прозорец и самият прозорец, пантите и закопчалките му.
                И дойде ред и на малко бризент над главите ни , че иначе бяхме зависими от времето, просто , като вали е доста гадно да караш само с тръбна клетка над главата.
                Предстои направата и на механична, карданна лебедка на Газката, вече сме се захванали с редуктора
                Ако някой има идей и може да помогне да пише , да не се притеснява
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Следя темата с интерес , автомобила започва да добива " вид на изглед " както се казва. Особенно ми е интересно как ще се справите с карданната лебедка.Успех в това начинание , и ще очаквам още снимки.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Ето и снимки на един редуктор, който на външен вид е подходящ за целта - малък, лек, компактен и предава въртящият момент на 90", тоест перпендикулярно и на него може да се захване директно барабана на лебедката.
                    Останах много разочарован , като го разглобих и установих, че короната е бронзова и не е подходяща (според мен) за лебедка.
                    Ако някой не е на това мнение , нека сподели, но да се обоснове с аргументи как този редуктор ще издържи на напрежението.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Какво му е предавателното отношение? На фабричните механични лебедки(Газ66, БТР) е около 20.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Мойта,също корона е бронзова,и е много подходяща.Предавателното число е 20към едно,и онзи ден,пак скъсах въжето,което е 10мм.,къса го като канап,вие си направете сметка за силата на редуктора.

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          ЗДРАВЕЙТЕ МОМЦИ ПИшЕ ВИ ЕДИН ТОКУ щО ЗАЛИЛ СЕ ФЕН ДАЙТЕ МАЛКО ИНФО КАК ДА ВЛЯЗА В НЯКОЙ КЛУБ ИМА ЛИ В ПЛОВДИВ ТАКЪВ СОРИ ЗА ПРОСТОТИИТЕ НО ДОСЕГА БЯХ МАИСТОР РИБОЛОВЕЦ СЕГА ПРОХОЖДАМ ИЗВЪН ПЪТЯ ДЕТ СЕ ВИКА
                          СДЕЛАНО В СССР :-D (САМО чЕ НЕ В ПОНЕДЕЛНИК чЕ ЛОшО:o)

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Какво му е предавателното отношение? На фабричните механични лебедки(Газ66, БТР) е около 20.
                            Жоро, не съм го мерил, защото "леко" казано останах разочарован от вида на короната.
                            Румене, можеш ли да кажеш твоят редуктор с червеяк ли е , или пиньон - корона, защото има практика на червеячните редуктори да се монтират бронзови зъбчатки ?
                            Вчера, вечерта се консултирах с човек, който има опит с направата на механични лебедки и той, каза, че , ако е пиньон - с бронзова корона , не става, ако е червеяк с бронзова корона, по- става, но пак не е удачно за джипа, по - ред причини.

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Предавателното число на редуктора на лебедката на ГАЗ-66 /виетнамка/ е-24

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                И аз съм си намерил един редуктор някога да права, с предавателно число 26, но е малак като габаритни размери.
                                Хидравличните лебедки също са с бронзови корони и червяци, по автовозите и те, пък работят доста безотказно с години

                                А мислили ли сте за спрачка на тази лебедка?
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X