Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една Газка и от мен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ето една Газка и от мен

    Днес беше монтирана и задната касета на моста и дифа е качен и стегнат на ресорите има и един малък лифтинг за повдигане между ресьорите и моста
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • До: Ето една Газка и от мен

      Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
      Днес беше монтирана и задната касета на моста и дифа е качен и стегнат на ресорите има и един малък лифтинг за повдигане между ресьорите и моста
      Ради, не мислиш ли, че по-дълги обеци е по-добър вариант за повдигане?
      Освен, че докарваш ефекта на височината от подложката, се сдобиваш и с малко по-големи ходове.
      А с подложката оставаш на предишните си ходове.

      С обеците е малко повече заигравка, но си струва.

      Коментар


      • До: Ето една Газка и от мен

        Обици нали се казваше на ресьора дето се движи
        Прикачени файлове
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • До: Ето една Газка и от мен

          Точно.

          А за амовете, понеже и аз ги преработвах от жабки на телескопи, ако сега правя стойките, никога не бих ги направил така за предните амове, както са оригинално.
          Защото при диагонално чупене на мостовете се получава голямо напражение спрямо горното и долното ухо на предните амортисьори и след известна експлоатация късат ушите.
          Аз вече два пъти заварявам горни уши на амовете.
          И ако скъсам още веднъж съм се зарекъл да преправям горните стойки.

          Коментар


          • До: Ето една Газка и от мен

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Точно.

            А за амовете, понеже и аз ги преработвах от жабки на телескопи, ако сега правя стойките, никога не бих ги направил така за предните амове, както са оригинално.
            Защото при диагонално чупене на мостовете се получава голямо напражение спрямо горното и долното ухо на предните амортисьори и след известна експлоатация късат ушите.
            Аз вече два пъти заварявам горни уши на амовете.
            И ако скъсам още веднъж съм се зарекъл да преправям горните стойки.
            Аз, още не съм стигнал да преправям амовете, но можеш ли по-подробно да обясниш как би преправил горните стойки, за да са по-здрави и да не късат ушите ?
            Предварително благодаря !!

            Коментар


            • До: Ето една Газка и от мен

              Те стойките са си здрави, не е там проблемът.
              Проблемът е, че когато се кълчат мостовете, предните авортисьори застават под доста голямо напрежение и се опитват да приемат формата на дъга.

              Вместо да пиша ви пускам две мнения от друга тема където е обяснено хубаво и със снимки.

              Мнение на Йори - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34&postcount=3

              Мнение на Ж.Василев, тука ясно се вижда как горното ухо е обърнато на 90 градуса и проблема с напъна се решава - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...91&postcount=4

              Коментар


              • До: Ето една Газка и от мен

                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                Точно.

                А за амовете, понеже и аз ги преработвах от жабки на телескопи, ако сега правя стойките, никога не бих ги направил така за предните амове, както са оригинално.
                Защото при диагонално чупене на мостовете се получава голямо напражение спрямо горното и долното ухо на предните амортисьори и след известна експлоатация късат ушите.
                Аз вече два пъти заварявам горни уши на амовете.
                И ако скъсам още веднъж съм се зарекъл да преправям горните стойки.
                Аз съм на същото мнение!

                Нищо ,че на 469 стандартно горното ухо е направено по същия начин!Даже се продават стандартни ушета и само трябва да се заварят към рамата.Когато слагах амовете си търсих такива ушета ,но не намерих и с брат ми ги направихме както са на Жоро Василев на ГАЗ-ката даже на Тетевенското състезание залягах под нея!Естествено малко сме се престарали с железата ,но ме беше страх с тези газкови амове(ГАЗ53),бая твърди са а рамата не е от най здравите и затова искахме да се разпредели усилието на по голяма площ .От към двигателя слиза една планка до долния край на рамата,на снимките не се вижда добре.Та по правилно е болта на горното ухо да е по посока на движението а не напряко,само ,че е по трудничко за изпълнение.
                П.П. С Жоро Донечки сме писали заедно!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Светозар Стеев; 05-01-10, 19:50. Причина: Еми правопис
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • До: Ето една Газка и от мен

                  Колега, би ли показал снимка, на която се вижда как си захванал амовете за моста, защото не става ясно от снимките, които си поместил.
                  Предварително благодаря.
                  Търпението калява силния и прогонва слабия.

                  Коментар


                  • До: Ето една Газка и от мен

                    Съгласен съм но стев69 мисля че е по важно долният краи на моста да е вързан със наклон къмто шасито защото при свиване ще се стреми да стане на дъга
                    Трябваше по рано да се сетя за това но практиката ще покаже,ако къса ще ги преправя веднага
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • До: Ето една Газка и от мен

                      Да кажа и за обиците за предните не ми дадоха да ги удалжавам защото изменяло сходимоста на гумите
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • До: Ето една Газка и от мен

                        Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
                        Колега, би ли показал снимка, на която се вижда как си захванал амовете за моста, защото не става ясно от снимките, които си поместил.
                        Предварително благодаря.
                        Колега ,отдолу нямам снимка мисля(но мога да залегна утре).Отдолу си е стандартното захващане за по новите Буханки- планка под ресьора,която хем държи ресьора ,хем амортисьора(нещо стандартно)и е с широчината на ГАЗковите ресьори.Отдолу е по малкия проблем ,отгоре е по трудно!
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • До: Ето една Газка и от мен

                          Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                          Да кажа и за обиците за предните не ми дадоха да ги удалжавам защото изменяло сходимоста на гумите

                          Сходимостта не толкова колкото т.н. ъгъл на Кастор. По тоя начин сжипа започва да не завива баш акто хората. Лекова се преправят сферите ама е доста играчка
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • До: Ето една Газка и от мен

                            Добре значи пак не съм разбрал смисълът но все пак щом си с оригинални пети снимаи ги да видя във каква посока са болтовете
                            Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                            Колега ,отдолу нямам снимка мисля(но мога да залегна утре).Отдолу си е стандартното захващане за по новите Буханки- планка под ресьора,която хем държи ресьора ,хем амортисьора(нещо стандартно)и е с широчината на ГАЗковите ресьори.Отдолу е по малкия проблем ,отгоре е по трудно!
                            0885 297985,мтел-Радо
                            0876 556870,виваком като домашен

                            Коментар


                            • До: Ето една Газка и от мен

                              Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                              Добре значи пак не съм разбрал смисълът но все пак щом си с оригинални пети снимаи ги да видя във каква посока са болтовете
                              Ето Ради,смогнах най накрая да направя снимки и на долната пета. Не се вижда хубаво ъгъла на болта спрямо моста но има такъв.
                              Прикачени файлове
                              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                              Коментар


                              • До: Ето една Газка и от мен

                                Идеята е двата болта(преминаващи през долното и горното ухо на амортисьора) да са перпендекулярни, за да осигуряват по-голяма степен на свобода. Моста освен напред-назад(при сгъване на ресьорите) и нагоре-надолу се движи и ляво-дясно( при диагонално провисване). Най-добре е на унибали, но и така с гумените тампони и две перпендикулярни оси става. Аз до сега не съм скъсал ухо а имам доста добри ходове: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=51519
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X