Обява

Свий
Няма добавени обяви.

издържа ли двг на газ69 на бензин А95

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • издържа ли двг на газ69 на бензин А95

    моля за помощ на път сам да си купя газ69 интересуваме дали мога да го карам на бензин А95

  • #2
    До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

    Теоретично не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем. Много ще му е гот даже. Октановото число няма нищо общо със горенето на бензина, или пък с "мощноста" му.

    Коментар


    • #3
      До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

      Не съм сигурен Пенчо
      Бих казал точно обратното но както и да е, това е теория практиката показва че:
      Може, но с хубава центровка на запалването и без големи изпълнения, тоя мотор не е за обороти (ако се стремиш да си го караш колкото се може повече в ниските невярвам да имш пороблем) един приятел си го кара от сумати време така, и се толко си върви пущиняка А ако се качиш на такъв джип с Волгов 24 мотор предполагам какво ще стане с твоя в последствие
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Не съм сигурен Пенчо
        Бих казал точно обратното но както и да е, това е теория практиката показва че:
        Може, но с хубава центровка на запалването и без големи изпълнения, тоя мотор не е за обороти (ако се стремиш да си го караш колкото се може повече в ниските невярвам да имш пороблем) един приятел си го кара от сумати време така, и се толко си върви пущиняка А ако се качиш на такъв джип с Волгов 24 мотор предполагам какво ще стане с твоя в последствие
        Абе малко трудно те прочетох, но пак не разбрах, какво не ти харесва октановото число?

        Коментар


        • #5
          До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          Не съм сигурен Пенчо
          Бих казал точно обратното но както и да е, това е теория практиката показва че:
          Може, но с хубава центровка на запалването и без големи изпълнения, тоя мотор не е за обороти (ако се стремиш да си го караш колкото се може повече в ниските невярвам да имш пороблем) един приятел си го кара от сумати време така, и се толко си върви пущиняка А ако се качиш на такъв джип с Волгов 24 мотор предполагам какво ще стане с твоя в последствие
          И аз миисля,че ще има проблеми с прегряването,оригиналния двигател е направен за мого слабо октанов бензин(76) или трябва да се преработи главата или трябва да се смесва ГАЗ-БЕНЗИН в съотношение около 1към 1.Имам Газ 69 с оригинален двигател и когато го карам по баирите доста по загрява в сравнение с другия ми джип(пак Газ 69 но с двигател умз-451)
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #6
            До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

            Писано е много за степента на сгъстяване-октаново число и последващи факти.
            Не че няма да върви, но не е правилната схема, защото с времето си казва думата.
            Проблема е там, че процеса на горене се изнася към изпускателните клапани и колектор, и много други последващи фактори.
            Просто по-високият октан иска по голямо сгъстяване за да изгори в правилния момент.
            Иначе температурата става друга

            Коментар


            • #7
              До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
              И аз миисля,че ще има проблеми с прегряването,оригиналния двигател е направен за мого слабо октанов бензин(76) или трябва да се преработи главата или трябва да се смесва ГАЗ-БЕНЗИН в съотношение около 1към 1.Имам Газ 69 с оригинален двигател и когато го карам по баирите доста по загрява в сравнение с другия ми джип(пак Газ 69 но с двигател умз-451)
              Така е! Той е направен за по-ниско октанов бензин.
              А сега се запитайте какво му пречи по-високо октановият?
              Освен,че няма да "чука аванса" при натоварване?

              Коментар


              • #8
                До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                Адаша ти е отговорил, но ти или не искаш или не можеш да го разбереш. Казано просто: високооктановия бензин изгаря клапаните.
                Ако се интересуваш защо ползвай търсачката.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Теоретично не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем. Много ще му е гот даже. Октановото число няма нищо общо със горенето на бензина, или пък с "мощноста" му.
                  Мислиш че октановото число е във връзка само с цената ли??
                  Когато нямаме това, което ни трябва,
                  ни трябва това, което имаме!

                  Коментар


                  • #10
                    До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                    Според мен не ти е проблем , щото като покараш малко газ69 идваш до извода бензин А95 1.65 газ 0.87 => върви по добре финансово на газ А по въпроса няма ядове колко ше го караш за да му се отрази
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #11
                      До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                      Да труден съм си за разчитене понякога особено като се разбързам
                      Да, за това казах теория... рано или късно зе засичат с практиката, просто ако не му се дава зор ще искара повече* (не колкото трябва, а много повече от колкото ако го юркаш) докато го преправиш правилно за този бензин имах предвид, целта е мотора да се държи с по малка работна температура за да се избегне прегряването на изпускателните клапани, което пък води до по голямо износване на Буталната група
                      Сега прочете ли ме по лесно.

                      И не е зле да направиш тема с тези собствена теория която четем няколко поста вече не само в тази тема Пенчо, ще ми е интересно
                      Извинявам се че вече не е много по темата.
                      Също както детонационното горене и КПД-то на двигателя, ъгала на запалване и ГВС нмат нищо общо с ''Мощността''.
                      А състезателите карат с по високооктанов бензин, а не с а-76 защото имат богати спонсори нали

                      Бре бре!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                        Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                        Според мен не ти е проблем , щото като покараш малко газ69 идваш до извода бензин А95 1.65 газ 0.87 => върви по добре финансово на газ А по въпроса няма ядове колко ше го караш за да му се отрази
                        Маи наистина много малко ги караме,та нямат време да загреят
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #13
                          До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                          Първоначално публикуван от misho5kov Преглед на мнение
                          Мислиш че октановото число е във връзка само с цената ли??
                          Не, разбирасе. Основно с качеството.
                          Но за Газките и Уазките, качеството е на последно място, когато са ги мислили и правели. Те са разработвани, произвеждани, употребявани и тнт при други условия.
                          Тогава бензина тук беше около 16 стотинки за литър, а в Москва около 5 копейки-4 ст.

                          Коментар


                          • #14
                            До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                            Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                            Маи наистина много малко ги караме,та нямат време да загреят
                            благодаря за съветите значи даго взимам карам леко икогато намеря двигател от волга го сменям

                            Коментар


                            • #15
                              До: издържа ли двг на газ69 на бензин А95

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Адаша ти е отговорил, но ти или не искаш или не можеш да го разбереш. Казано просто: високооктановия бензин изгаря клапаните.
                              Ако се интересуваш защо ползвай търсачката.
                              Да!Така е!Мойта газка познава бензина от малка ,дето се вика от 1963г. и през 1997г. /на 32000км.реални/ започна да похапва 92Н постоянно,в последствие 95Н при което бързо според предписанията на майстора се наложи подмяна на клапаните - стоящи,висящи или там както ги наричат и тогава си казах - "Смяна на мотора" и 2004г. ГАЗ 24-10,4-ри степенна ст.кутия от 469 и АГУ /Ланди/.Разликата в мощността е фрапираща, пък и тук повечето от Вас го знаят.
                              088пет16пет3пет7

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X