Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

    Това са два различни джипа и ясно съм го написал, ама явно не дочитате... Командирския от последните снимки е завършен проект преди 5 години (командирския СМ2015СМ). А текезесарският (СМ7058МС) е на първите снимки който в момента е в развитие, за който е пусната и самата тема де. Надявам се да съм успял да обясня Благодаря на колегите за милите думи, обещавам непрекъснато да качвам снимки от развитието!

    Снимки и на двете джипки които да доизяснят нещата :



    Албум с всички снимки от направените до тук процедури по текезесара: http://gaz69.snimka.bg/automobiles/project-gaz69.841933

    Коментар


    • #17
      От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

      Да, два различни автомобила са, но то си пише, а и се вижда - единият е с две врати, а другия с четири.Темата е за реставрирането на двувратия, а четиривратия, е предишен проект и пр.....

      Коментар


      • #18
        От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

        Страхотни са, браво!
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

          Евала за труда колега ,кажи как прецени къде да завариш горните ушета за амортесорите давам ти гаранция че няма да имаш ход на амортесора при опан,
          И двигателя няма ли да го замениш,правиш офроуд машина а сърце на паяк
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #20
            От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

            Е при тая работа ме съмнява да незнае човека за горен и долен ход и натоварване на федериращ елемент/ресор/в двете зони,то лесно се цели и точката на захват на амортесьора ,ма не става с бързане и надали е претупана и тая операция!Извинявам се за адвокатството!Поздрави!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

              Аз пък не прочетох, че колегата е решил да сътвори "скалолаз". Малко бодилифт и толкова. Гони вид близък до първоначалния, в противен случай и командирския щеше да се е обърнал на некой "монстър".
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                След този лифт, който изобщо не е малък, с тези амортисьори няма да работи добре. Или трябва да се промени захвата на самия амортисьор-или горния надолу, или долния нагоре. Това за да се спази зоната в която работи окачването.

                Според мен, щом е била започната сериозна работа по джипа, не е било лошо да се направи окачването на ресьорите с чупещи(или раздвижни) обеци, и по-дълги амортисьори.
                Така хода надолу става много по-голям, което подобрява значително и проходимостта.

                Иначе браво за мерака и труда.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                  Браво за труда и мерака!

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                    С този лифт ще става за пред кафетата, но не и за в деретата!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                      Абе гледам нещо и са чудя ей тая смачкана страна на шасито защо е така, каква е причината и аз я имам същата на моето шаси на това място?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24x2qa9.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5621688
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                        Нещо беше заради аспуха но не се сещам сега точно,някаква скоба маи беше но не съм сигурен
                        0885 297985,мтел-Радо
                        0876 556870,виваком като домашен

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                          100% мога да кажа, че амортисьора не съм го сложил просто така, доста мерене и мислене падна, че да не висва из деретата. В моя случай ресора ме ограничава, ресора се опъва максимално, а амортисьора има още ход. Джипа не се прави с цел хард оффроуд, затова и мотора ще си остане същия, поне на този етап де, целта е на проекта е да се възстанови джипката и да се докара до приятен вид и да върши работа разбира се и няма да става монстър, поне за сега де .
                          Агоп Серопян, нямам идея от какво е това смачкване, така взех шасито.
                          Днес сложих предните амортисьори, сектора и раздатката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                            Браво колега за положения труд !!! А, окачването ще си го донастроиш на " Горския стенд "
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                              Благодаря!
                              Вече качена раздатка, кардани, утре живот и здраве и двигателя.

                              Седалки:


                              Подкалниците пръснати и готови за монтаж (това не е крайния цвят!).


                              Капака който съм боядисал в черно за бензиновата лампа за подгрев ли е?

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГАЗ 69- Една легенда върната на пътя

                                Браво колега доста труд си хвърлил, а и още не си и готов. Евала за мерака.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X