Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

    Първоначално публикуван от blackfirefly
    Що бре, човека може да се повлиял от последните представяния на Камаз на рали Дакар...
    Тоя камаз на рали Дакар няма нищо общо с нормален Камаз. Като качество на изработка включително.

    Имал съм досег няколко години със ЗиЛ от новите (първите от новата серия, с двигател по японски лиценз, които после спряха). През месец два ( в началото през седмица - две) трябваше всичко живо да се донатяга за да не се саморазпадне. След половин година - смяна на бутало със сегменти. Въздушната система имаше нужда от специално и настоятелно баене за да спре да изпуска като градинска лейка - така си дойде от магазина. Подгревателя на втората зима вече работеше когато си иска. Дойде с 2 криви джанти (заварени накриво в завода). Скоростната кутия опираше в капака и в купето. Междувременно (някъде в първите 2 години от експлоатацията) отказа и хидравликата на волана. Общо взето някъде на втората година заприлича на камион и горе-долу спря да дава дефекти. Горе-долу, защото практически никога не спира съвсем да дава дефекти.

    По някое време същите започнаха да ги правят с други двигатели (щото японците им теглиха сиктира) и съвсем си еба мамата.

    А скоро камаз, който да не прави зад себе си турло от маслени пари не съм засичал. Колко са им "тихи" двигателите въобще няма нужда да споменавам.

    Та, толкоз и за камазите.

    Баща ми е имал досег със всичката им техника - от граждански Москвич до военни самолети и друга техника. Не е на твърде по-различно мнение.
    Беше тръгнал да си купува Нива, когато още нямах идея що е то джип и има ли той почва у нас. Сега ме благославя защото като отидохме в автокъщата му казах да купи полузарината с боклуци и не палена от месеци Фероза, вместо нивата. А запали от четвърт все едно до преди час е карана. Че и тръгна. От тогава, за близо 7 години, по ферозата са сменени гърнета (защото лично ги поломих), свещи, кабели, ресори (защото се измориха) и съединител. Нищо друго не е пипано - набор 1989г. Още си е с оригиналните амортисьори дори, че имат и наглостта да работят дори в частта си за регулиране на твърдостта. Та, драги съфорумници, можете ли да се похвалите с нива, по която 7 години не е пипано нищо извън посочените и още си е с всичките оригинални части, монтирани в далечната 1989г? Съмнявам се. Кажи-речи толкова е и разликата между всичката им останала техника и тениката, произвеждана от други.
    Последно редактирано от sparkybg; 28-05-14, 12:59.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

      Нивата и тя тича по Дакар.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Всъщност помагаме. Помагаме на други да не правят грешката да си губят времето занимайки се с това недоразумение. Или поне да добият представа какво представлява преди да си сложат таралежа в гащите.
        "Критика" и от мен!?
        Я си припомни методите на учене!!! Първото и най-сигурно: проби и грешки.Чак тогава е подражанието и на края-четене и обучение...
        Така, че вземи се в ръце..... не пречи на "развитието" и ТИ.

        Коментар


        • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Нивата и тя тича по Дакар.
          Мда, без съмнение и тя е същата като тия от магазина. ВЕрвай ми!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            "Критика" и от мен!?
            Я си припомни методите на учене!!! Първото и най-сигурно: проби и грешки.Чак тогава е подражанието и на края-четене и обучение...
            Така, че вземи се в ръце..... не пречи на "развитието" и ТИ.
            Че аз съм карал 2 лади, о които едната собствена, а цялото ми детство е минало покрай Лади и Москвичи. Спомена за пробитите на 5-тата година калници на жигулата е незаличим. Спомена от разпадащите се опори на ударните тампони на 7-мата - също. И спомена като ударих едната по фаровете и фаровете останаха здрави за сметка на всичко останало - пак така.

            Спомена как си купих бензинова самара, защото ми писна от дизеловия Ford Tranzit, дето зимата палеше с клизма, и която при първия студ отказа да запали, за разлика от архаичната дизелова тойота на комшията само ми напомни за какво иде реч. Монтирания без уплътнение тръбопровод за антифриз от помпата над термостата, постоянно горящите клапанчета на чистачките, блокиралия колан насред път, счупената седалка насред път, при положение че бях 60 кила с мокри дрехи тогава. Мога и да ти сравня пряко въпросната самара с чисто новата Fabia, с която я смених. Fabia-та не е по-кола от самарата като автомобил. Само дето всичко, дето в едното ти къса нервите, в другото или го няма, или е направено по начин просто да си върши работата. А говоим за най-нисък клас автомобил. Смятай какво е от там нагоре.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

              Темата е полезна за чудотворците. Иначе има доста коли на нейните години (от рождеството), дето се движат всеки ден, правят се евентуално веднаж на 50-100 хил. км., и то пак на улицата. Ако имаш уменията след експлоатация на Нива- може и в движение.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                100% от сръчните мехници,са развили уменията СИ с такава техника! От там и използването на "алтернативни" методи и материали при "ремонта"!!!

                Коментар


                • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  100% от сръчните мехници,са развили уменията СИ с такава техника! От там и използването на "алтернативни" методи и материали при "ремонта"!!!
                  Интересно тия, дето никога не са имали досег с такова, с какво си хранят семействата? Не говоря за тук а изобщо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                    С лакардии и ЕЖК.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                      Първоначално публикуван от milkovachkov Преглед на мнение
                      Спартак,Ясен/с тиквата/,Янко и много други от бригадата "ЧАВДАР",предали ВАЗ 21214/НИВА/.Като не можете да помогнете във форума-поне не пречете с вашияте злобни и иронични мнения.То мрънкане,плюване.......Аман.
                      Нива да не е приятел, че да я предавам? Ако някой се е сприятелил с колата си, да вземе да се прегледа при психиатър.

                      Аз имам отношение към желязото дотолкова, доколкото ми върши някаква работа. Моята Нива НАКРАЯ не се чупеше - но само аз си знам какво ми е струвало. Нормалният собственик на Нива няма нито толкова пари, нито толкова нерви, нито толкова познания. Нито пък толкова склонност да се доказва с безсмислени упражнения. Следствие - повечето Ниви по пътищата са гробници и се трошат през 500-1000км.

                      А единственият, който тук мрънка си ти.

                      п.п. в този раздел ВАЗ почти няма хора, които да са написали повече неща от мен. Конкретни, полезни неща за поддръжката и ремонта на Нива, с които съм опростил живота на много участници. Направи ти 1/20 от това и тогава давай съвети кой да пише и кой - не.

                      Коментар


                      • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Интересно тия, дето никога не са имали досег с такова, с какво си хранят семействата? Не говоря за тук а изобщо.
                        Май не съм видял "другите" да ползват такива "алтернативни" и "иновационни" техники и материали(не говорим за стандартни).
                        (Спарки, не приемай всичко буквално).

                        Коментар


                        • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                          То аз съм счупил 2 броя нива и сега карам 3та, като занапред за работата дето се ползва пак ще е нива. Просто е смешно на "Джип", който не ходи на хард оффроуд или на състезание или на каквато и да било по-сериозна експлотация. За 30дни да се разбият тампоните на щангите, който държат задния мост и въпросният "джип" Лада Нива да започне да играе ламбада и самба по асфалта с мах скорост 35км/ч, като руско самоходно шаси. Харесвам я поради причнита, че от самото закупуване, вече е прежалена и не ти пука въобще за баба нива. Кокал си е, то е ясно, но пак има приложение - особено за човек, който работи "мръсни" работи и не жали че ще нацапа интериора на колата си . Поздрави

                          Коментар


                          • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                            Е то по-подходяща кола за трошене от Лада май няма. Едно време по авто изложенията рекламираха някакви щуротии, с които можеш да караш колата си без масло. Ами тестовите автомобили бяха Лади. Ауди, БМВ или Мерцедес няма. Също така съм виждал и друго. Пристигат банда ловджии. Всичко им е на 6. Като се почне от натоканите джипове, та се стигне до чорапите с батерий. Лъснатите джипове обаче са до края на асфалта и от там транспорта в гората е на Нива или Уаз. Пък и по чужбина. Някои си купуват Нива да си чистят двора от сняг, иначе в в гаража е АМГ. И така...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Едно време по авто изложенията рекламираха някакви щуротии, с които можеш да караш колата си без масло. Ами тестовите автомобили бяха Лади. Ауди, БМВ или Мерцедес няма.
                              Кога ли ще спрете да се връзвате на тая измама - ВСИЧКИ автомобили могат да се карат без масло. Изминават между 10 и 100 километра според късмета.

                              Естествено че ще се "тества" с лади - някой после трябва да купи за следващия "тест".

                              Коментар


                              • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                                ЕМ комплект 33 тестваха върху мерцедес, като започнаха да продават "универсален модификатор"
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X