Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кори под капака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кори под капака

    Във форума "Купувам / Продавам" видях една чудесна (поне на снимки) Нивичка. Направи ми впечатление обаче една от снимките, която продавача е оставил вчера (копирах и прикачих в този пост).

    Аз бях тръгнал да меря капака на моята и да разкроявам подобни кори от корк. Мисля, че на мойта капака е по-различен от този на снимката, но ще трябва да погледна допълнително. Както и да е - въпросът е тези кори, които са сложени на снимката фабрични ли идват с Ладата или са слагани отделно?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Кори под капака

    На тази като гледам май са фабрично поставени.

    Коментар


    • #3
      До: Кори под капака

      Можеш да използваш тези които се лепят зад радиаторите-между радиатора истената за топлоизолация.Не знам къде се продават ,но имам такава идея от доста време.

      Коментар


      • #4
        До: Кори под капака

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Можеш да използваш тези които се лепят зад радиаторите-между радиатора истената за топлоизолация.Не знам къде се продават ,но имам такава идея от доста време.
        Те са доста кофти да ти кажа или поне тея, които са сложени на моята кола. С времето стават ужасно гнусни и лепкави на пипане

        Все си мисля, че вариант с корк е най-добре. Ще е трудно разкрояването и окачането обаче.

        Коментар


        • #5
          До: Кори под капака

          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
          Те са доста кофти да ти кажа или поне тея, които са сложени на моята кола. С времето стават ужасно гнусни и лепкави на пипане

          Все си мисля, че вариант с корк е най-добре. Ще е трудно разкрояването и окачането обаче.
          Разходи се до Баумакс и търси при подпокривните изолации от минерална вата със ал. фолио.
          После ножица, хелметекс или Ц200 и си готов.

          Коментар


          • #6
            До: Кори под капака

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Разходи се до Баумакс и търси при подпокривните изолации от минерална вата със ал. фолио.
            После ножица, хелметекс или Ц200 и си готов.
            Мерси, ще разгледам. Не съм имал вземане даване с подобни изолации досега.

            Коментар


            • #7
              До: Кори под капака

              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
              Все си мисля, че вариант с корк е най-добре. Ще е трудно разкрояването и окачането обаче.
              Корка не е толкова пластичен и едва ли ще прилепне плътно по всички извивки на капака.
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • #8
                До: Кори под капака

                Колега аз моя капак го направих така, но с друг материал. Намерих тази фирма, която предлага шумоизолации
                взех си firex, по 9.50 квадрата и firex-а е трудно горим и е идеялен за под капака без опасност да се запали. http://www.di-tradebg.com/?cid=13
                Последно редактирано от toni188; 13-01-10, 13:04.

                Коментар


                • #9
                  До: Кори под капака

                  Линка нещо не се отварга .

                  ПП http://www.di-tradebg.com/?cid=21
                  ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                  LZ1YBB

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кори под капака

                    Трябва да е негорим материала там, корка не е особено удачен.
                    Виж в тази моя стара тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38544
                    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кори под капака

                      Вече работи http://www.di-tradebg.com/?cid=13

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кори под капака

                        Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                        Вече работи http://www.di-tradebg.com/?cid=13
                        Чудесно - цените ги намерих в темата на колегата BAlexandrov и също звучат разумно. Хей сега ще се метна да разгледам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кори под капака

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Във форума "Купувам / Продавам" видях една чудесна (поне на снимки) Нивичка. Направи ми впечатление обаче една от снимките, която продавача е оставил вчера (копирах и прикачих в този пост).

                          Аз бях тръгнал да меря капака на моята и да разкроявам подобни кори от корк. Мисля, че на мойта капака е по-различен от този на снимката, но ще трябва да погледна допълнително. Както и да е - въпросът е тези кори, които са сложени на снимката фабрични ли идват с Ладата или са слагани отделно?
                          100 % са слагани допълнително защото и аз си сложих само че по тънки.Това е подобно на дунапрен със ал.фолио който е намазан с лепило.Продава се в Багира-Стара Загора различни дебелини.Отлепва се едно полиетиленово фолио е се лепва на предварително почистена повърхност.Аз направих предварителни шаблони от картон за изрежа по точно парчетата.След време започна да се отлепва и взех че му тряснах допълнително едни копчета като дюбели-направих така и двете си коли.Впрочем цената 9лв/кв.м.
                          Прикачени файлове
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кори под капака

                            Тези кори на новите Ниви са залепени фабрично. Има ги дори на ламарините под мотора. Приличат на дебело 3 см кече, покрито с фолио. Били за шумоизолация. Не съм убеден, че вършат работа, може би намаляват вибрациите.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кори под капака

                              Най-близкият до този продукт май е на Гомапласт. Има темичка във Форума за някаква лека кола.

                              Полезни са на всякаква кола, планирам да си поставя и на двете. Подобряват и шума, и отоплението, не пречат на охлаждането.

                              П.с. капаците на всички Ниви са еднакви, различават се само по механизма против затваряне.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X