Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение за преден ролбар на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: мнение за преден ролбар на Нива

    А халогените - постави ли ги или още ги чакаш?

    Цената е примамлива - ако си и заслужават като качество си е направо топ-дийл

    Коментар


    • #17
      До: мнение за преден ролбар на Нива

      Чакам Явор-Вромос да ги донесе. Заедно с херметични (и най-вече нови) основни фарове, че тия губят сума светлина по стария рефлектор.

      Коментар


      • #18
        До: мнение за преден ролбар на Нива

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Чакам Явор-Вромос да ги донесе. Заедно с херметични (и най-вече нови) основни фарове, че тия губят сума светлина по стария рефлектор.
        Не може ли от страницата на поляците да се поръча??

        Хайде като ги монтираш - кажи си мнението пък може и снимки да качиш

        Коментар


        • #19
          До: мнение за преден ролбар на Нива

          Ще пробваме първо оттук - уж им е вносител, пък и не товари много цените. Нека той се разправя с митници и тн. Ако се оплескат нещата - ще пробваме и от Полша.

          Ще покажа, разбира се.

          Каквото трябваше пък за другата ми Лада (Самара), вече е тук, само време да остане и ще видите. Концепцията е същата, само допълнителните фарове са с по-нисък клас на защита и правоъгълни (основните фарове там също са четвъртити, а колата няма да ходи в реките)

          Коментар


          • #20
            До: мнение за преден ролбар на Нива

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Фарове - няма лошо. След като е Нива, търсиш ниво на защита IP66 или 67 - иначе няма да стигнат далече. Кръгли с големината на нормални фарове (6"/7") звучи зле - ще пострадат лесно. Кажи първо с кой генератор си, да не загазиш за ток. Ей такива например съм си поръчал аз: http://shop.wesem.com/en/4/6687/Roun...ights_HO4_type - HO4.41601 за допълнителни дълги светлини. В комбинация с 4300К ксенонови лампи ще станат по-скоро единствени дълги, защото фаровете ще са само за къси. На пътя, и особено в гората, имаш сериозна полза от дълги и къси светещи едновременно, а с оригиналния фар не е възможно.

            Ако те интересува темата за ксенона, ще пиша отделно - не е една беля. Аз, умен човек, от първия път не ги уйдурдисах, ама никак. И ги подарих на приятел, който си беше купил още по-калпави.

            На Нива няма къде да монтираш смислени светлини за мъгла, освен в самата броня. Аз съм се отказал. За да са смислени в мъглата, трябва да са под нивото на бронята, а там на Нива ще живеят кратко и бурно. В самата броня - ще и намалят здравината.
            Я виж какво намерих из нета
            http://www.dimbo.bg/shop/product/25/...-h1-4300k.html

            Това за нас дали става?

            Коментар


            • #21
              До: мнение за преден ролбар на Нива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ще пробваме първо оттук - уж им е вносител, пък и не товари много цените. Нека той се разправя с митници и тн. Ако се оплескат нещата - ще пробваме и от Полша.

              Ще покажа, разбира се.

              Каквото трябваше пък за другата ми Лада (Самара), вече е тук, само време да остане и ще видите. Концепцията е същата, само допълнителните фарове са с по-нисък клас на защита и правоъгълни (основните фарове там също са четвъртити, а колата няма да ходи в реките)
              Тук има част от халогените на почти двойна цена

              http://www.dimbo.bg/shop/category/125/halogeni.html

              не знам колко е транспорта от Полша - трябва да проверя, но като гледам - вносителите в БГ тварят яко!

              Коментар


              • #22
                До: мнение за преден ролбар на Нива

                Първоначално публикуван от ivo1970 Преглед на мнение
                Я виж какво намерих из нета
                http://www.dimbo.bg/shop/product/25/...-h1-4300k.html

                Това за нас дали става?
                H1 няма да стане за основните фарове. За допълнителните трябва да си вземеш със същия цокъл.

                ПП: Сега видях, че има и H4 на същата цена. Така че трябва да станат.
                Последно редактирано от nyvatest; 14-12-09, 02:14.
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #23
                  До: мнение за преден ролбар на Нива

                  Това са халогени на Весем (Полоша) купих ги за цели 20 лева комплекта от битака . Определено са добри едни такива (само че жълти) ми светиха пет години на стария Ситроен. Човека където ги продава има цялата гама ва Весем на народни цени. Имат и магазин за авточасти и аксесоари в Горубляне в къщите до кръстовището с околовръсното като отиваш за панчарево от дясно само че в магазина са малко по скъпи. На тоя сайт са им бая дебели цените.
                  Прикачени файлове
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    До: мнение за преден ролбар на Нива

                    @sek1:
                    точно такива си взех, само че не за мъгла с къдраво стъкло, а за дълги светлини - с прозрачно.

                    Коментар


                    • #25
                      До: мнение за преден ролбар на Нива

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      @sek1:
                      точно такива си взех, само че не за мъгла с къдраво стъкло, а за дълги светлини - с прозрачно.
                      и кога ще качиш снимки

                      Коментар


                      • #26
                        До: мнение за преден ролбар на Нива

                        Като ги завинтя на Самарата. Което ще е скоро, предвид факта че ми омръзна да се дзверя по пътя.

                        Коментар


                        • #27
                          До: мнение за преден ролбар на Нива

                          Теглич на Нива: обикновено се монтира под задната броня. Несъвместим е дори с лек оф-роуд, ако има стръмни остри дерета по трасето - опира на брега при излизане. Трябва да свалиш от колата всички дебелаци, за да минеш - смешна работа. А планката с контакта направо се чупи. Вероятно е възможна и приемлива конструкция - да минава над бронята и да е с чупещо се рамо, а контактът да не е монтиран на теглича ...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            До: мнение за преден ролбар на Нива

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Теглич на Нива: обикновено се монтира под задната броня. Несъвместим е дори с лек оф-роуд, ако има стръмни остри дерета по трасето - опира на брега при излизане. Трябва да свалиш от колата всички дебелаци, за да минеш - смешна работа. А планката с контакта направо се чупи. Вероятно е възможна и приемлива конструкция - да минава над бронята и да е с чупещо се рамо, а контактът да не е монтиран на теглича ...
                            Ако е направен по гамотно, даже пази гърнето от удари. А и може да се направи подвижен. да се закача само когато е необходим.
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • #29
                              До: мнение за преден ролбар на Нива

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              Ако е направен по гамотно, даже пази гърнето от удари. А и може да се направи подвижен. да се закача само когато е необходим.
                              харесах си един с цяла греда - 118лв

                              видя ме си доста здрав

                              По принцип колата ми трябва за лов и няма да е чак толкова екстремен офф. Пък и теглича е доста важен според мен за такъв вид автомобил!

                              Коментар


                              • #30
                                До: мнение за преден ролбар на Нива

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                @sek1:
                                точно такива си взех, само че не за мъгла с къдраво стъкло, а за дълги светлини - с прозрачно.
                                Не си сбъркал много добри са !
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X