Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
    Абе които нее видел че стават без да се режат да не говори само празни приказки .
    На практика без да ги режеш неможеш да ги сложиш.На теория ако ги сложиш предницата ще стане като на Татра САМО ЧЕ НА ОБРАТНО в долния край ще се разкрачи мноооого.По този път който вървиш ние от там се връщаме.ТАКА ЧЕ НЕМОЖЕШ ДА МЕ ОБЕДИШ ПОНЕ МЕН ДЕ.

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
      На практика без да ги режеш неможеш да ги сложиш.На теория ако ги сложиш предницата ще стане като на Татра САМО ЧЕ НА ОБРАТНО в долния край ще се разкрачи мноооого.По този път който вървиш ние от там се връщаме.ТАКА ЧЕ НЕМОЖЕШ ДА МЕ ОБЕДИШ ПОНЕ МЕН ДЕ.
      Много вярно изказване.Точно така е.

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Пружините от Волга без рязане могат да се сложат само там дето слънце не огрява.Без рязане работата не става.

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Ето,още един човек го потвърждава-просто няма какво да се спори повече.

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Ние не спорим.Колегата просто може и майсторите да са го подвели че му слагат волгови а са му сложили нови от нива за това мисли че се слагат без да се режат.То по принцип няма невъзможни неща.Всъщност има аз се сещам за две едното е да вкараш чадър отдзат и даго отвориш и другото е да влезеш от там от където си излязъл.СЛАГАМ ЧЕРВЕНА ТОЧКА АКО ЧЕТЪТ МАЛКИ ДЕЦА.Та за пружините могат да се сложат без рязане ако се сложат подложки под шарнирния болт около 9см.друг е въпроса вече как ще работят каретата как ще оправи сходимоста и други работи.Всеки сам решава какво ще прави със собствения си автомобил.Точно за това мен много колеги ме мразят защото мислят че се заяждам пък аз пиша от опит защото много ниви съм счупил и много неща съм пробвал преди да пиша тук.

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
              Ние не спорим.Колегата просто може и майсторите да са го подвели че му слагат волгови а са му сложили нови от нива за това мисли че се слагат без да се режат.То по принцип няма невъзможни неща.Всъщност има аз се сещам за две едното е да вкараш чадър отдзат и даго отвориш и другото е да влезеш от там от където си излязъл.СЛАГАМ ЧЕРВЕНА ТОЧКА АКО ЧЕТЪТ МАЛКИ ДЕЦА.Та за пружините могат да се сложат без рязане ако се сложат подложки под шарнирния болт около 9см.друг е въпроса вече как ще работят каретата как ще оправи сходимоста и други работи.Всеки сам решава какво ще прави със собствения си автомобил.Точно за това мен много колеги ме мразят защото мислят че се заяждам пък аз пиша от опит защото много ниви съм счупил и много неща съм пробвал преди да пиша тук.
              Не те познавам и няма как да мразя някой който не познавам - Чета твоите постове не само в тази тема и мисля че не са лишени от замисъл и не са заядливи...Жив и здрав!

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Янко, чакаме резултати - как се държи нивата с новите пружини на и извън асфалта ?
                Александър

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Янко, чакаме резултати - как се държи нивата с новите пружини на и извън асфалта ?
                  Много добре-вече навиха около 500км.Напоследък не съм ходил по тежки терени,заради времето.Чакам малко да поотпусне и да се кашне,че сега където и да се отиде е все едно-само ледове, блъскане и нищо интересно.

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    Иска ми се да го кажа още от началото, но не съм сигурен дали съм прав.
                    Когато слагате волгови - те са по-твърди. За да работят (да се свиват) им трябва тегло. Дали нивата го има ..... не съм убеден (разликата с волга не е голяма 300 кг).
                    То нивата ще е наперена - ясно . Дали ще се свиват когато трябва ?
                    Та за това чакам с интерес как е по черни пътища. На асфалт е добре ....или пробвай на канал.
                    Колегата с жълтата нива(Борката) се засегна от малкия ход (когато Калин и Стария му казаха "недобре работещ ход") , но си е вярно.

                    За това говоря :
                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Нивата на Борката с Волговите Пружини:


                    Предната гума не се прибира, няма ход ... твърди пружини. Освен да е зрителна измама от снимката ?
                    Та как ще е при теб е интересно ?
                    Защото , ако се окаже, че и при теб само е наперена, а няма ход - какъв е смисъла освен визуален ?
                    Вместо колата да стъпва в по-голямата си част по неравностите, тя много по-често ще е с гума във въздуха .
                    Но вид има .
                    Последно редактирано от bgbul; 02-02-11, 07:44.

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Иска ми се да го кажа още от началото, но не съм сигурен дали съм прав.
                      Когато слагате волгови - те са по-твърди. За да работят (да се свиват) им трябва тегло. Дали нивата го има ..... не съм убеден (разликата с волга не е голяма 300 кг).
                      То нивата ще е наперена - ясно . Дали ще се свиват когато трябва ?
                      Та за това чакам с интерес как е по черни пътища. На асфалт е добре ....или пробвай на канал.
                      Колегата с жълтата нива(Борката) се засегна от малкия ход (когато Калин и Стария му казаха "недобре работещ ход") , но си е вярно.

                      За това говоря :

                      Предната гума не се прибира, няма ход ... твърди пружини. Освен да е зрителна измама от снимката ?
                      Та как ще е при теб е интересно ?
                      Защото , ако се окаже, че и при теб само е наперена, а няма ход - какъв е смисъла освен визуален ?
                      Вместо колата да стъпва в по-голямата си част по неравностите, тя много по-често ще е с гума във въздуха .
                      Но вид има .
                      Не че се сам засегнал всеки си има нива и може да си я прави и троши както си иска ама тука в тоя ФОРУМ има много които само дават мнения без да са запознати това ме ядосва " НА НИВА НЕ СЕЕ КАЧВАЛ ЗА НИВА МИ ГОВОРИ " (((неискам да обиждам никои с това ама си е точно така ))) а които се чуди как ги сам събрал отговора е шрилка 8мм. дълга около 10см. и помоща на маслен крик .И тия ходове с които ми е нивата ми харесват на мене които не му харесват да не си слага такива пружини .
                      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Ти пак се засягаш. Недей !
                        Никой не ти търси кусури. Просто обсъждаме. Никой не може да ти дава акъл......
                        Нали всичко го правим за удоволствие

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          b.bore - както ти си казал с помоща на някой зверски крик може и да стане но се губи ефекта от хода на предните гуми. Щом си ги натикал и те кефи кой съм аз да ти казвам че не е добре! Щом ти харесва и работи - Супер!

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Ето как стана с новите пружини!



                            Тука с 4.5 см по висока от старите!



                            Целия и вид!



                            А тук се вижда кривата ми стаб. щанга...която ще бъде изправена тия дни по български

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Ефекта е доста поразителен,надмина очакванията ми.Колега Морски станала е много хубава нивата-със здраве да си я караш и много безаварийни.

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                [QUOTE=Morskia;1425214]Ето как стана с новите пружини!



                                Тука с 4.5 см по висока от старите!


                                Станала е супер така като е одрежана има още по добър вид .
                                [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X