Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    Нищо не съм свалял - ще видим какво ще се счупи...а каретата нито пукат нито имат проблем. Като гледам не сам само аз с тези пружини и никой не се е оплаквал.

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
      Видях че задната ми стабилизираша шанга е КРИВА - някой да има? Или идея за нова от къде да взема?
      За какво ти е нова? Ако тази е здрава - изправи си я. Вече съм го правил и става добре.
      Тя няма кой знай какво усилие да носи...

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Мислех си го...и така ще направя! Здрава си е нищо и няма - някъде съм я подпрял и така се е укривила.

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          Нищо не съм свалял - ще видим какво ще се счупи...а каретата нито пукат нито имат проблем. Като гледам не сам само аз с тези пружини и никой не се е оплаквал.
          Не се притесняваи на моита нива са чисто нови пружини от волга и не са режани и така си карам вече година и полвина немам проблеми. Само с набирането на носача при слагане е проблем ама с повечко инат става .
          [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
            Не се притесняваи на моита нива са чисто нови пружини от волга и не са режани и така си карам вече година и полвина немам проблеми. Само с набирането на носача при слагане е проблем ама с повечко инат става .
            Какво повечко бре...то си беше опълчението на Шипка но според мен без да се режат е НЕВЪЗМОЖНО! Волговите са доста по дълги и по твърди от Нивовите - но щом си успял супер! Само незнам как ще седи Нивата, аз хем съм с лебедка отпред на носа и пак се вдигна доста, представям си как ще стане без да се режат - отпред ще е по висока отколкото отзад.

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Ами вариант за ЗАДНИ ПРУЖИНИ? Всички ли са със стандартните или сте ги сменяли?

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                Ами вариант за ЗАДНИ ПРУЖИНИ? Всички ли са със стандартните или сте ги сменяли?
                Отиваш в най-близкия магазин за ВАЗ,най-добре представител,като НАР или подобен.Поръчваш си задни прожини за комби от Семейството на ВАЗ,след тази интервенция веждата на задния калник-ще е около 93-95см,но иска препряване.Раздвижна стабилизираща щанга и по-дълги амове(но ти няма да имаш проблем с амовете,твойте са достатъчни да покрият хода на прожината),но стаб.щанга задължително и трябва да се одължи малко рамото на кантарчето,да може да сработа.

                П.С:ако имаш затруднения с Комби прожини за ВАЗ,звънкай един телефон и ще оредим работите за нула време.Поздрави

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  Отзад позволява дебели подложки - до 5 см. Подложи си. Так хем ще постигнеш височина, хем ще запазиш мекото возене на ориг. пружини. Защото с по-твърди ще загубиш част от хода на моста и на всяка дупка ще си все едно с ресьори.

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                    Отиваш в най-близкия магазин за ВАЗ,най-добре представител,като НАР или подобен.Поръчваш си задни прожини за комби от Семейството на ВАЗ,след тази интервенция веждата на задния калник-ще е около 93-95см,но иска препряване.Раздвижна стабилизираща щанга и по-дълги амове(но ти няма да имаш проблем с амовете,твойте са достатъчни да покрият хода на прожината),но стаб.щанга задължително и трябва да се одължи малко рамото на кантарчето,да може да сработа.

                    П.С:ако имаш затруднения с Комби прожини за ВАЗ,звънкай един телефон и ще оредим работите за нула време.Поздрави
                    Koлега, можеш ли да ми дадеш приблизителни размери на задни пружини от ВАЗ-комби. Дължина, диаметър...?
                    Благодаря!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Koлега, можеш ли да ми дадеш приблизителни размери на задни пружини от ВАЗ-комби. Дължина, диаметър...?
                      Благодаря!
                      Колега за дължината мога да ти кажа,тя е 50см 9,5 навивки.Диаметъра е като на всички Вазовски прожини 10,и нещо е,но колко точно незнам

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Благодаря!
                        А цените около колко се движат?
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Благодаря!
                          А цените около колко се движат?
                          40-50лв. комплекта.

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
                            Моита е с волгови пружини и нема ядове вече година и полвина се кара така с с нови волгови пружини от магазин само гумите се регулираа и караш .
                            Всичкото е голям кеф с тия пружини,но както писах и оня ден нека да не заблуждаваме колегите,че Волговите пружини ставали ей така без рязане.Такова нещо няма,а и даже да успеят да се напъхат по-някакъв начин окачването въобще няма да може да се свие и застане в работно положение.100% съм сигурен,че колата ще стои все едно е вдигната на крик.Затова,че който има намерение да слага такива пружини трябва да е наясно,че се скъсяват с две или две витки и половина.Аз направих това,влязоха си що годе нормално и лифта ми е достатъчен-идва ми към 55мм.Остана ми и ход на окачването надолу,а това както знаем е също много важно.Със стандартни амове съм.

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Всичкото е голям кеф с тия пружини,но както писах и оня ден нека да не заблуждаваме колегите,че Волговите пружини ставали ей така без рязане.Такова нещо няма,а и даже да успеят да се напъхат по-някакъв начин окачването въобще няма да може да се свие и застане в работно положение.100% съм сигурен,че колата ще стои все едно е вдигната на крик.Затова,че който има намерение да слага такива пружини трябва да е наясно,че се скъсяват с две или две витки и половина.Аз направих това,влязоха си що годе нормално и лифта ми е достатъчен-идва ми към 55мм.Остана ми и ход на окачването надолу,а това както знаем е също много важно.Със стандартни амове съм.
                              Абе които нее видел че стават без да се режат да не говори само празни приказки .
                              [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
                                Абе които нее видел че стават без да се режат да не говори само празни приказки .
                                Я кажи честно твоите ти ли ги слага или някой ти ги поставя?Ти разбираш ли,че тези пружини са поне с 7-8см. по-дълги,освен това са и по-твърди и даже и някак си да се напъхат тази кола няма как да се кара-просто окачването се разпъва докрай и става едно голямо дърво-/това е пълен абсурд/.Ако речем се сложат по-дълги амове тогава по-бих се съгласил,че нещата могат да се получат,но пак трудно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X