Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може би решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Може би решение?

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Колеги,аз нямам проблем със шуменето на раздатката.Имам два броя лада нива 1нива 1.6-по документ е 1994година,но само по докъменти,купето кой знае от коя скрапарница е изкарано.2 нива 2005-последния карбураторен модел,няма смисал да коментирам.Забелязъл съм че има разлика в раздатките на двете ми ниви,пример на старата 1.6 от бавни на бързи изключвам в движение-предполагам износване на зъбните колелета,годината говори сама за себеси а докато при 1.7 не става трябва напълно дасе спре.Това че нивата ще счупи нещо по трансмисията,ако има грес може и дае вярно,но старата нива 1.6 я карам вече 7години(седем години)с грес и масло в задния диференциал,досега проблем не съм имал наскоро правих профилактика на мостове раздтатка,както го бях оставил,така си беше след отварянето.Тормоз в нивата не съм забелязъл.Просто давам предложение за греста в раздатката и чакам компетентен отговор от вас,хората който са патили много с тези машини,машини който много други хора плюят.Нивите ми остават членове на семейстово,до колкото им е по силите да вървят.Колеги,каквото и да е ставало за която е дае от колите ми.Аз със мерак лягам под нивата,докато мога ще я карам,ще я чупя и ремонтирам-това е то Лада Нива.Страдание или Страст
    Колега по принцип на Руската техника се слага найстина разтопена грес в деференциалите или секторната кутия и то главно когато има теч. Но, не прави това с раздатката и скоросната кутия, тя с по -гъсто масло сутрин зимата прави опити да тръгне на изключена а, пък с грес...... От мен за тази кутия категорично - НЕ.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

    Коментар


    • #17
      До: Може би решение?

      Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
      по една шепа дървени ситни стърготини в раздатката и в диференц. решават проблема аз така направих преди да я продам и купувача се изкефи че не виела.и майче още се движи със нея.
      Браво! А след това този, който я е купил как ще я поправи? Или направо ще купува цели агрегати. Не коментирай повече, какви щуротии си правил в този форум.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #18
        До: Може би решение?

        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
        Браво! А след това този, който я е купил как ще я поправи? Или направо ще купува цели агрегати. Не коментирай повече, какви щуротии си правил в този форум.
        виж какво колега 160 или правиш или трайно решаваш проблема със стърготини това е положението ние един БЕДФОРД го купихме със стърготини и това го разбрахме чак като сменихме маслото на диференц. щото зави като сирена та пак сложихме стърготини тъи като го карахме на умиране та така си го и карахме още 4 години. Все пак не казвам че това е единственото решение но го споделям от личен опит и аз от други го научих може би и други са го пробвали.А пък ти сам си реши как да постъпиш с ремонта за НИВА не е чак толкова скъп а и лесно се свалят нещата отдоло...

        Коментар


        • #19
          До: Може би решение?

          На мен да ми продаде някой нещо със стърготини, ... ... е, няма да ми го продаде - не е било да не погледна маслото в картерите.

          Коментар


          • #20
            До: Може би решение?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            На мен да ми продаде някой нещо със стърготини, ... ... е, няма да ми го продаде - не е било да не погледна маслото в картерите.
            Такива бяха времената тогава когато започна да се вкарва първата западна техника явно джамбазите знаят много такива гяволъци и ги прилагат преди продажба.Ако знаеш още какви неща съм чувал пък за двигатели как ги закрепвали да поработят още малко.Но няма да ги казвам че току виж някой ме оплюй на бързо пък и не съм ги изпитал лично.Но както се казва всичко с времето си и сега вече не се занимават чак толкова с такива глупости.

            Коментар


            • #21
              До: Може би решение?

              Темата малко отиде наникъде. За джамбазите - разбира се, че се занимават с предпродажбен сервиз. Личи си по новите участници във Форума.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X