Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може би решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може би решение?

    Колеги,доста се чудех,чудех как може дасе "укроти" поне малко виенето на нивовата раздатка.Мислех си раздатката дасе напълни с литиева грес и масло,като предполагам греста ще намали меленето на орехи .Вие какво ще кажете?

  • #2
    До: Можеби решение?

    Ще повръща отвсякъде Освен това миксеровият двигател на жигулатора доста ще се затруднява с въртенето и. Да не говорим, че на студено изобщо няма да я завърти.
    Ако искаш да не ти вие или не я карай, или смени колата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Можеби решение?

      Колега,всеки си има свое мнение и избор,не пускам тема "изкам да сменя нивата",просто обмислях тоя вариант не мисля да я пълня до горе с грес де ,мислех нещо за 50:50 или 70:30,поне малко от малко пак ще помогне.Пробвано е и работи,на урала свърши работа,раздатката стана доста по тиха.

      ПС:мерси за инфото,че ще и е тежко на нивката

      Коментар


      • #4
        До: Можеби решение?

        Можеш да и сипеш добавка за трансмисии, но пак ефектът ще е минимален.
        Не бъркай Уралската раздатка с жигулската. С греста е по-вероятно да я развалиш. Тя просто няма да прониква добре в лагерите и муфите. Центробежните сили бързо ще я нахвърлят по стените на кутията, тя няма да се стича обратно веднага и в крайна сметка колелата ще работят на сухо. Това, че ще сипеш и масло няма да помогне особено. То ще е по-малко от необходимото количество.
        Можеш да си онагледиш ситуацията, като в кутия с грес и масло потопиш миксер. Ще видиш, че бъркалката ще си направи джоб и ще се върти във въздух Това ще се получи и в раздатката.
        Виенето е конструктивно заложено. Не можеш да го избегнеш напълно. Можеш да центроваш раздатката добре. Помага донякъде.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Можеби решение?

          Колегата е абсолютно прав , по - добре не експериментирай с грес в раздатка на НИВА !! Добър е и съветът му за центровка на раздатката - при мен след центровка нещата до голяма степен се оправиха / оказа се , че при предишни ремонти някой майстор беше припестил пластините между пода на джипа и тампоните на раздатката ... /
          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

          Коментар


          • #6
            До: Можеби решение?

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Колеги,доста се чудех,чудех как може дасе "укроти" поне малко виенето на нивовата раздатка.Мислех си раздатката дасе напълни с литиева грес и масло,като предполагам греста ще намали меленето на орехи .Вие какво ще кажете?
            Какво очакваш да направи греста- да смазва по-добре или да гълта шума на виенето ?
            Има само едно нещо между зъбите в раздатката - масло . Колкото е по-хубаво , толков по безшумна ще е .
            Твоята толкова ли много вие , че търсиш нестандартно решение ?
            По-вероятно ( ако мнооого вие ) да имаш лагер за смяна . Паднала циментация или луфт . Тогава е зле .
            Всички лагери и семеринги заедно с труда ( собствен) ми излезнаха 150 лв. И раздатката е нова . Пак слабо вие ... но го приемам за нормално.
            При мен се оказа лагер на предна главина - паднала циментация и ... не се търпеше .
            Смяна - 25 лв (2 лагера със семерингите ) и заспа.
            Ти центрова ли раздатката ?
            Вдигаш и четирите гуми във въздуха . Подсигуряваш се здраво !!!
            Ще лягаш долу .
            Изключваш скоростите на свободна да си .
            И малкия лост в средно положение също.
            Палиш двигателя и включваш на четвърта . Карданите въртят .... но гумите не .
            Бръмчиш така 20-30 секунди .
            Ако има кой - в това време ти стяга болтовете отдолу ( преди това естествено си ги отпуснал малко). И толкова за центровката от двама души.
            Ако си сам ( не е препоръчително) - разхлабваш раздатката отдолу едвам-едвам . Да не се движят свободно тампоните , а с напън .
            Правиш горната гимнастика - ( на четвърта ) и гасиш колата .
            Лягаш и стягаш .
            Готов си !
            И пишеш колко вие - това е .
            С какви гуми си ?
            Балансърал ли си гумите ( да нямаш крива джанта) .
            Леко ще тресе в такъв случай .
            Гуменото каре - здраво ли ти е ?
            Като потегляш ще тресе , ако е скъсано .
            Успех !

            Коментар


            • #7
              До: Можеби решение?

              Виенето се появява при промяна на стъпванаето на зъбите на зъбната предавка. Когато петното на допир се измести от средата на зъбчето - зъбната предавка става шумна. Ако влезе навътре или излезе навън - зъбите започват да се "удрят". Новата нивова раздатка много малко време не е шумна. В някой руски сервизи разполагат със стенд за въртене и натоварване за раздатъчната кутия на нивата с цел регулиране зацепването на валовете. При много от "марковите" джипове предавката на този възел е решен с верига - именно за да се избегне шума от зъбните предавки.
              Последно редактирано от nylon; 01-12-09, 11:41.

              Коментар


              • #8
                До: Можеби решение?

                Новата раздатка е със нова двоица зъбни колела за високата скорост, които са с по-малки, по-наклонени зъби и е значително по-тиха. Ей затова новите Ниви вият по-малко. Те ще вият по-малко и след години - просто са устроени другояче. Колелата са взаимозаменяеми с предишния модел. Не съм чел гласовити ругатни по техен адрес в руските форуми. В NivaFAQ има дискусия по въпроса.

                Други възможности за борба с виенето са вкарването на гумени междини на лостовете на раздатката (като на скоростния лост) и обща шумоизолация на купето.

                Грес в раздатката и където и да било в нивовската трансмисия е бърза смърт. Колко бърза - първото вдигане на 80км/ч ще е и последно. Съществуват по-гъсти трансмисионни масла. Няма лошо да се използват, но влиянието им върху трансмисионната симфония е малко.

                Коментар


                • #9
                  До: Може би решение?

                  Колеги,аз нямам проблем със шуменето на раздатката.Имам два броя лада нива 1нива 1.6-по документ е 1994година,но само по докъменти,купето кой знае от коя скрапарница е изкарано.2 нива 2005-последния карбураторен модел,няма смисал да коментирам.Забелязъл съм че има разлика в раздатките на двете ми ниви,пример на старата 1.6 от бавни на бързи изключвам в движение-предполагам износване на зъбните колелета,годината говори сама за себеси а докато при 1.7 не става трябва напълно дасе спре.Това че нивата ще счупи нещо по трансмисията,ако има грес може и дае вярно,но старата нива 1.6 я карам вече 7години(седем години)с грес и масло в задния диференциал,досега проблем не съм имал наскоро правих профилактика на мостове раздтатка,както го бях оставил,така си беше след отварянето.Тормоз в нивата не съм забелязъл.Просто давам предложение за греста в раздатката и чакам компетентен отговор от вас,хората който са патили много с тези машини,машини който много други хора плюят.Нивите ми остават членове на семейстово,до колкото им е по силите да вървят.Колеги,каквото и да е ставало за която е дае от колите ми.Аз със мерак лягам под нивата,докато мога ще я карам,ще я чупя и ремонтирам-това е то Лада Нива.Страдание или Страст

                  Коментар


                  • #10
                    До: Може би решение?

                    Аз най-компетентно мнение ти дадох. Ако караш само по черно до 40км/ч може и със свинска мас. Нагоре - трябва си масло. Иначе нещастното агрегатче остава без мазане. В диференциалите - да речем до 70км/ч може грес, те са по-държеливи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Може би решение?

                      по една шепа дървени ситни стърготини в раздатката и в диференц. решават проблема аз така направих преди да я продам и купувача се изкефи че не виела.и майче още се движи със нея.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Може би решение?

                        Сигурно се движи. Ремонтът е евтин.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Може би решение?

                          Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                          по една шепа дървени ситни стърготини в раздатката и в диференц. решават проблема аз така направих преди да я продам и купувача се изкефи че не виела.и майче още се движи със нея.
                          Гледай да не дойде и да те опъне на предния капак, като види триците.
                          Колегите ти измамници от Горубляне слагат и банани.
                          Бах мааму! Боклуците са и тук!
                          Последно редактирано от Scrapheap; 01-12-09, 19:58.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Може би решение?

                            Всички трикове, които иска да приложи колегата, са само за продаване на колата. И то на непознат и неотмъстителен човек.
                            Иначе, слагал съм всякакви добавки. От Дуралюб до Моликоте. Шумът не изчезва.
                            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                            -----------------------------------------------
                            Питието определя съзнанието....
                            -----------------------------------------------
                            0887770735

                            Коментар


                            • #15
                              До: Може би решение?

                              е това всичко е синтетика нали разбираш. все пак последен опит.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X